Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie ilyen helyre?

Border Collie ilyen helyre?

Figyelt kérdés

nagyon tetszik küllemre és belsőleg is a border collie

a helyzet az hogy annyi félét lehet hallani (pl: csak olyannak jó a border akinek eza munkája stb...)

nálunk az a helyzet hogy van már egy kutyusom (keverék menhelyről) nagyon szeretem és napi 1,5-2-3 órát viszem el sétálni de tanulni nem szeret inkább labdázni és futkorászni de ő így jó kutyus , a nővéremnek van egy belga juhász kutyája , nagy lakásban vannak tartva tágas nappali stb... bent lenne a border is

szerintetek ilyen helyre lehetne hozni egy border colliet ? ha az ember nem akar vele sportolni csak egy hűséges, okos kutyát akar akkor jó a border collie ?


2011. febr. 27. 16:47
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
egy emberes a border collie?
2011. febr. 27. 16:49
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
A border nem egyemberes kutya. A többit meg neked kell eldönteni. Ismerek olyan embert ahol csak kedvencként van a border. Meg lehet oldani, kicsit túl van misztifikálva mostanában, hogy kinek való kutya...
2011. febr. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 zolka50 válasza:

[link]


Ha ezt elolvasod, mindent tudni fogsz.

2011. febr. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Nekem hasonló körülmények között van borderem. Én sem sportolok vele, csak hobbi szinten,, tehát azért járunk, de nem versenyzünk. Viszont rengeteget sétálunk és nagyon sok trükköt tanítok neki. Van másik kutyám is. Lakásban vannak a kutyáim, napi 3x séta, ebből az egyik 1,5-3 órás, időjárástól függ, hétvégéken pedig kutyasuli hobbi szinten és kirándulások. Ha eleget tudsz foglalkozni vele, mentálisan és fizikailag is lefárasztod minden nap, akkor nem baj, ha nem sportoltok komoly szinten.

Az enyém minden embert rajongásig szeret, már-már túlságosan is, de csak rám hallgat, csak nekem fogad szót leginkább. Ami nem jelenti azt, hogy másiknak nem ül le vagy nem fekszik le, ha kérik tőle, hanem pl. olyanokat, hogy engem tisztel, másokkal nagyon pofátlan tud lenni, de ha ők rájuk szólnak, rájuk nem hallgat, csak ha én szólok neki. :D

Kicsit valóban túl van misztifikálva, de van alapja az ijesztgetésnek.

A másik veszélye az agya, egy tapasztalt kutyás kezében csodálatos társ és könnyen nevelhető, de egy kezdő nagyon el tudja rontani, ha nem tudja megfelelően kezelni. Ebben az esetben pedig nagyon problémássá válik.

2011. febr. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Catz ***** válasza:
66%

Direkt ezert van show-vonalu es munkavonalu tenyeszet.

Ha kedvenckent akarod, akkor ne egy munkamaniast vegyel :)

2011. febr. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
22%
Lakásba semmikép se,ha sokszor sétáltatnád akkor se!Nagyon nagy a mozgásigénye is.és nem egyemberes.Neked lakásba kis kutya kéne mondjuk westie vagy ha annyira nem ilyen túltenyésztettet akkor is kisebb fajták
2011. febr. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet lakásban tartani a bordert, és kedvencként is, de napi minimum 2-3 óra alapos mozgatás,játék és agytorna kell neki. Keresd fel a show vonalú tenyésztőket, és érdeklődj náluk is erről, hogy való-e neked, örülni fognak hogy érdeklődsz. E-mailezz több tenyésztővel is :) És a border nem egygazdás kutya.
2011. febr. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Ninna ♥ ***** válasza:
82%
Én vagyok az élő példa rá többek között, hogy bordert igenis lehet lakásban tartani. Kiskora óta lakásban van a kutyám, persze naponta 3-4 óra foglalkozással, van amikor jobb időben ha összeszámolom, a napi 5 óra is belefér. Komoly szinten én sem sportolok vele, de a kutyaiskolában agility, és frisbee edzésekre is járunk hetente több alkalommal, és minden sétán nálunk van a frisbee, azzal már elég komolyan elkezdtünk foglalkozni, de versenyekre nem szeretnénk menni egyenlőre. Tuti nem egyemberes kutya, az én kutyám is minden emberért a rajongásig oda van, de csak rám, illetve a barátomra hallgat. A barátommal többször megpróbál kicseszni, hogy nem jön oda hozzá, de velem első szóra engedelmeskedik, én klikerrel tanítottam. Az biztos, hogy túl van spilázva már a border kérdés, de nem alaptalan az emberek félelme. Egy kezdő kutyásnak abszolút nem való, mert full tönkre tudja tenni a kutyát. Ha van napi 2-3 órád csak arra, hogy mozogj vele, és otthon is van még napi minimum 1 órád arra, hogy tanítsd, trükköket tanuljatok, stb, akkor persze, minden további nélkül lehet bordered. Mindenképpen a show vonalú tenyésztőkkel beszélgess, tőlük érdeklődj a kutyáikról, és az alomból is próbáld meg a legnyugodtabb kutyust választani, mert ha kifogod a legpörgősebbet, véged van.
2011. febr. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
tudtok jó kenneleket ajánlani (show vonalút)?
2011. febr. 27. 18:52
 10/13 anonim ***** válasza:

Na hát az van annyi, mint a tenger.

[link]

Levelezgess tenyésztőkkel, írd meg, miért szeretnél bordert, honnan ismerted meg a fajtát, látogass el hozzájuk, ismerd meg őket és a kutyáikat. Elég heterogén a fajta még a show vonalakon belül is. Nehéz bármit is tanácsolni, mert csak akkor tudod majd kiválasztani a neked tetszőt, ha már sok kutyát és megismered a vonalakat. Az angol vonalak pl. nagyon másak, mint az amerikai vagy ausztrál származású kutyák, ezt viszont mi helyetted nem dönthetjük el, hogy neked melyik tetszik a legjobban. Viszont kezdődik a kiállítási szezon, így nagyszerű lehetőség nyílik a fajtával és a tenyésztőkkel való ismerkedésre! Menj el pár kiállításra nézőként, ott találkozhatsz sok emberrel és sok kutyával, könnyebb ismerkedni és szívesen beszélgetnek!

Egy jó tanács, az árra ne kérdezz rá, mert ha az ár a legfontosabb, nem fog veled egyetlen normális tenyésztő sem szóba állni. Bár mivel pénzből élünk, persze szeretnénk tudni, ezért megsúgom, az átlag ár 80-100 ezer forint szokott lenni, ettől eltérés csak ritka esetben van.

Hajrá!

2011. febr. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!