Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül panelbe egy...

Mennyibe kerül panelbe egy szoba kutyus, pl. bishon tartása körülbelül? Szóval ha kap tápor, husit stb. azonkívül milyen kiadások vannak ami minden hónapba kötelező?

Figyelt kérdés
2011. febr. 27. 20:06
 1/3 Ninna ♥ ***** válasza:
Havonta csak a tápja kell neki, esetleg jutalomfalatok, és olykor adódhatnak állatorvosi költségek is. Ha prémium minőségű tápot veszel, azt kb. félévente kell venned egy nagy zsákkal, így a táp havi 2000 forintból tuti kijön + számoljunk még 500 forintot jutalomfalatokra. Negyedévente féregtelenítés, ez kb. 300-400 forint. Az én kutyám pl. minden hónapban kap egy csipogós állatkát, ez 1000 forint. Szerintem egy havi 5000 forintból tuti kijön egy bichon tartása, de akkor már sokat mondtam. Ebben az árban már játékok, táp, husik, konzervek, minden benne van.
2011. febr. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ez attól függ,milyen tápot,husit adsz neki.Kap -e jutalomfalatot,szóval nagyon tág:)Nekem 3 yorki kutyusom van,és nagyon szeretnek enni,naponta 2x kapnak,ami egy felnőttnél már nem ajánlatos,de falánk mindegyik.Kapnak juti falatot is szóval kényeztetve vannak.Napi max 150-ből megúszom.A kötelező oltások évente vannak,az kb.10.000 ft./ kutyi....Amennyiben beteg lesz ,na az a sok sajnos:( Persze sok mindent lehet neki venni,játék ,ágy,kabát és sorolhatnám,ami megdobja a költségeket....
2011. febr. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Leírom nálunk hogy van. Nekem westiem van, körülbelül ugyanaz a méret. Az első év a leghúzósabb, mivel rögtön ott van a kiskutya ára, aztán meg az oltási program, ami 20 000 Ft-ra jön ki a végén, meg ugye a kezdő felszerelések (póráz, nyakörv, kutyatál stb.) megvétele. Az első évben mi bőven 100 000 Ft-on felül költöttünk a kutyára.

De utána évente már nem kerül sokba, mivel kistestű, nem eszik annyit. Mi Acanával etetjük, ez az egyik legjobb táp, kicsit soknak tűnhet az ára, de én már rengeteget matekoztam a tápárakkal és még mindig ez éri meg a legjobban, mert hiába olcsó a másik, ha semmi tartalma, sokkal nagyobb adagokat kell adni belőle és gyorsabban elfogy. Na mindegy, ezzel nem akarlak rábeszélni. Nekünk így havonta 2500 Ft-ra jön ki a kaja. (Megveszünk 15000 Ft-ért 13,5 kg-ot, ami fél évre elég). Ezen kívül ugye az éves oltás, ami olyan 5000 Ft féreghajtással mindennel együtt. Ennyi a legszükségesebb éves költségek, de számolni kell azzal, hogy megbetegedhet a kutya és az állatgyógyászatban iszonyatos összegeket tudnak elkérni, persze az emberi is ennyibe kerülne, csak mi azt nem vesszük észre mivel nagyrészt az állam állja. :)

2011. febr. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!