Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Furminátor. Tapasztalatok?

Furminátor. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2011. febr. 28. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk bevált, mert rengeteg szőrt kiszed a kutyámból, igaz többször kell átfésülni és nem egy két perces meló, de nagyon hatásos.
2011. febr. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nagyon jó, sokkal több aljszőrt ki lehet szedni vele, mint egy hagyományos kefével.
2011. febr. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De nem "nyírja"nyírja a kutyát,ugye? Szóval az ép,még nem kihullott szőr megmarad? Kölyökberninek jó lehet?
2011. febr. 28. 12:44
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem nyírja, csak az elhalt szőrszálakat szedi ki. Nekünk nagyon bevált :) A berninek is tökéletes lesz, de vigyázz hogy nagyméretűt vegyetek, hogy nagykutya korában is jó legyen :)
2011. febr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Megéri a pénzét. Tényleg hasznos. Az elhalt aljszőrzetet szedi ki amitől egyébként is megszabadulna. Nyáron neki is jó lesz, ha nem melegíti majd. Nyírni nem nyírja a kutyát. De azért arra vigyázz, hogy ne vidd túlzásba. Azért szőr maradjon a kutyán (: Ismerősöm is úgy járt, hogy egy helyen teljesen kiszedte a kutya szőrét. Én még nem vettem, egy hétig használtam, de azért nem vittem túlzásba a fésülést. Így is igen látványosan kevesebb szőr volt a lakásban.
2011. febr. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De ha csak az elhaltat szedi,akkor hogy jöhetett le az összes szőr?
2011. febr. 28. 13:30
 7/10 Ninna ♥ ***** válasza:
58%
Én is vettem pár hónapja, teljesen jól működik azóta is, nem kell annyi kutyaszőrt összeszednem, mert egyébként rengeteg volt. Mára már jóval kevesebb van, megérte :) Nem nyírja a kutyát, én kb. 5 perc alatt egy zsáknyi aljszőrt leszedek a kutyámról, és nem is látszik rajta, hogy meg lett furminálva. Az ép szőrszálakban abszolút nem tesz kárt, és nagyon hasznosnak vélem. Egy kölyök berninek is teljesen jól beválhat, csak arra figyelj, hogy a nagyméretűt vedd, hogy később ne kelljen másikat venni :)
2011. febr. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A furminátorral addig jön a szőr, amíg szedik. Ha valaki kitartóan kezeli, kopaszkutyát is előállíthat.

Láttam én szőrös kutyát nyári ruhában, amit furminátorral kezeltek. Semmi aljszőr nem maradt benne, holott a dupla szőrű kutyáknak nyáron is van bizonyos mennyiségű aljszőre. Ez az aljszőr hivatott a meleget is távol tartani a kutyától. De emberi felfogás szerint a kutya is vetkőzzön nyáron, mint mi emberek tesszük.

2011. febr. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De ha mondjuk 1-2 hetente átfésülöm,azzal nem teszek kárt benne. Vagy igen?
2011. febr. 28. 14:39
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem azzal nem teszel kárt benne. Az említett ismerősöm naponta fésülte vagy kétszer körülbelül másfél hétig. Hát meg lett az eredménye. Mondtam is neki, hogy álljon le vele. Mert azért az aljszőrzet főleg most télen kéne neki. Nyáron is mert az védi meg a melegtől is. De ha nyáron hetente kétszer átfésüli már jó. Mert azért akkor a bőre is szellőzik. De nem naponta kétszer... Akkor tényleg nem marad a kutyán szőr.
2011. febr. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!