Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 9 éves spánielünk nem akar...

A 9 éves spánielünk nem akar enni! Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Lassan két hete nem eszik, kiderült hogy vesebeteg.Kapott infúziókat, gyógyszereket. Pár napja már szaladgált, kiment napozni szóval próbál élni.Viszont enni nem akar!Semmi próbáltunk neki adni főtt csirkemellet, parizert,virslit,rizst tényleg ami csak eszünkbe jutott.Szegény már csontsovány.Mit tehetnénk vele?Orvos ultrahangozta a gyomrát, nincs semmi baja.
2011. febr. 28. 16:57
1 2
 1/16 Csurmi ***** válasza:
Nekem amikor beteg volt a kutyám és nem akart enni, akkor egy nagy fecskendővel a szájába spricceltem csirkehús és víz pépet... de amikor meggyógyult már magától evett. Azért szerintem valami oka még van ha nem eszik. Szerintem csak a beteg kutya nem akar enni.
2011. febr. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
fecskendővel etettük mi is, de nem vállt be
2011. febr. 28. 17:04
 3/16 anonim ***** válasza:
Gondolom az állatorvost már megkérdezted. Az az első!
2011. febr. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Ninna ♥ ***** válasza:
Próbáljatok neki valami nagyon erős illatú kaját adni, a Belcando konzervek azok erre pont jók. Legutóbb vettem a kisebbik kutyusomnak, és a nagyobb is evett belőle, mert nagyon ízlett nekik, borzasztó jó illata van. Ha ez sem segít, és hasi ultrahang is volt már.. gondolom így vérkép is, akkor már sajnos nem tudom, mi a teendő :(
2011. febr. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
vérkép is volt, orvos akinél volt nem tudja miért nem eszik.
2011. febr. 28. 17:27
 6/16 Ninna ♥ ***** válasza:
100%

Nem próbálnád meg elvinni őt egy másik állatorvoshoz? Valami magyarázata tuti kell, hogy legyen, miért nem eszik 2 hete egy kutya, valami nincs ott vele rendben. Vesebeteg kutyusoknak általában szoktak sómentes tápot is adni, és van külön nekik való táp is, lehet, hogyha rendbe jön az étvágya, akkor lehet neki azt adni: [link]

Viszont meg lehet neki próbálni a Béres Minera cseppeket is adni, attól szerintem tuti nem lesz baja, bár az állatorvost fel kéne emiatt hívni, hogy vesebeteg kutyusoknak is lehet-e adni. Ez egy étvágyjavító, általános kondíciójavító csepp, magyarul mondva vitamin. Amikor a kutyusom beteg volt, ezt adtam neki, és jobb lett az étvágya :) Az is itt van: [link]

2011. febr. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
remélem holnap eltudjuk vinni állatkórházba.Kapott ő az infúziókba vitaminokat, de semmit sem hajlandó megenni.Más lett a hangja is, ugatásnál tűnt fel.Lehet hogy a torkával van valami?
2011. febr. 28. 17:43
 8/16 anonim ***** válasza:

Milyen szintű a vese betegsége?

Sajnos, az én kutyám is az volt. Egy idő után már nem evett semmit. Mintha az evéstől tartott volna. Látszott, hogy éhes, de nem volt hajlandó semmit enni. Néha a felajánlott ételből az első falatot befalta és utána elfordult tőle.Szerintem a vese betegsége miatt ha evett, utána lehetett fájdalom, vagy bármi rossz érzés, ami miatt nem evett.

2011. febr. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
kapott rá gyógyszert, meg étrendet kell változtatni.Csak így nemlehet hogy nemeszik. Viszont iszik.NEmtudom:(
2011. febr. 28. 18:18
 10/16 anonim ***** válasza:

Az én öreg kutyám is vesebeteg volt.

Mikor nem evett,Calopet pasztát kapott.Ebben benne van minden tápanyag és vitamin,ami életben tartja a nem evő kutyát.

Olyan,mint az úrhajóskaja.Később evett ugyan,de sokszor sugárban ki is hányt mindent.

A vesebetegséggel jár a nagy arányú fogyás.

Az igazság az,hogy el kéne gondolkodni azon,hogy szépen elengedjétek.Ez az állapot már nem gyógyul meg,legfeljebb átmenetileg javulhat,de a végén borzalmas.

Mi is végigcsináltunk mindent,de a mai eszemmel előbb elengedném.

Mindenképp kérdezz meg más orvost is.

Hova jártok dokihoz,melyik klinikára?

2011. márc. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!