Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véleményetek szerint nekem...

Véleményetek szerint nekem melyiket kéne választanom? Magyar vizsla, boxer, boston terrier, Amerikai staffordshire terrier, rottweiler, dobermann, cocker spániel, labrador, golden retriever? (a körülmények lent megtalálhatók)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb.3 hónap múlva 17.születésnapomra kapni fogok egy kutyát.(Volt már előtte 1 kutyám, de inkább a családé volt). Lakásban lakunk, de olyan fajtát szeretnék amelyikkel eljárhatnék reggel-este futni, és úszni is szeret(reggel 1.5óráig tudok vele foglalkozni, du. 5órát vagy annál többet, úszni pedig azért mert nem Mo.-n élek és a tenger mellett lakunk). Kutyaiskolába mindenféleképpen járnék vele, megakarom tanítani különböző trükkökre is. Légyszíves válaszoljatok, és indokoljátok, hogy miért azt ajánljátok vagy egyes fajtákat miért nem, esetleg ti is írhatnátok ezekhez a körülményekhez kutyát.Előre is köszönöm

16/L


2011. febr. 28. 20:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%
Labrador. Egy viszonylag kezdő kutyásnak sem okozhat túl nagy gondot,szeret mozogni,és azt hiszem úszni is. :)
2011. febr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
Labrador vagy golden nekem is mintha ezek rémlenének, hogy jól úsznak..
2011. febr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
Boxer! Imád mozogni, energia bomba ha kellőképpen kivan fárasztva akkor a lakásban nyugodt társ. Nekem is boxosom van imádom.
2011. febr. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%

Labrador és a golden is jó választás.

Nekünk staffordunk van, ajánlanám azt is, de nem tudom mennyire lennél erős kezű, határozott gazda, falkavezér.

Mert ezt a fajtát kenyérre lehet kenni olyan kedves, családbarát,és imádja a mozgást (alig lehet lefárasztani), de muszáj, hogy te legyél a főnök.

2011. febr. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 IGCM ***** válasza:
88%

Jaja,labrador,golden,boxer,vizsla.

Nézz utáénuk melyi ktetszik,ha iskolába viszed és tényleg olyan szorgalmas leszel ahogy írod akkor igazából amelyik a legjobban tetszik.De inkább nagyobb testűt mert azok többet bírnak,szerintem.A labradorok elég betegesek,bár külföldön jobban odafigyelnek és jobban vannak szüretve.A goldeneknél is előfordúl a diszplázia,ők tipikus családi kutyák,szeretnek úszni,labdázni,futni.A magyar vizslák kicsit makacsabbak mint minden magyar fajta :D Szeretnek hangoskodni,de ész nélkül nem ugatnak.Hozzájuk türelem és humorézék kell :D

A boxerek a legjátékosabbak a felsorolt fajták közül,néhány egyed hajlamos domináns lenni más kutyákkal,futni ők is imádnak ám a nagy melegben jobb visszafogni őket a rövid orruk miatt!!.Álltalában szeretnek is tanulni,de nagy bohócok!

A dobermannt azért ne mírtam,mert ők tapasztalt gazdit igényelnek csak úgy mint az amstaff és nekik a suliban az igazi feladat az örző-védő :D

De mível trükközni szeretnél,gondolom majd dogdancing felé fogsz orientálódni így ők kiesnek a választásból.

A rotik szerintem nem neked valók,erős kéz kell hozzájuk ne mfeltétlenűl szeretnek úszni,a túl so kfuttatás se tesz jót a csípőiknek és nekik is rövid az orruk tehát nyáron hátrányban vannak.A boston terrierek mozkékonyak aranyosak,kicsit makacsak.Végülis ha kistestűt szeretnél akkor inkább a boston teriert mint a spánielt!A spánielek nem mindig hajlandóak olyan odadóan dolgozni és tanulgatni,önfejük kicsit :D Bár az önfejüség igaz a magyar vizslára is de ők szinte mindig készen állnak valami új tanulni valóra és szívesen dolgoznak a gazdival.Remélem tudtam segíteni.Szerintem keress fel egy-egy tenyésztőt vagy ismerőst akinek van vlamelyik adott fajtából kutyája és kérd meg had tölts egy kis időt a kutyával,(séta,játék) így talán jobban feltudod mérni melyi kfajta temperamentuma tetszik neked a legjobban.

2011. febr. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
49%

A legtöbb leírt fajtára illik a leírásod, szeretnek futni, az, hogy a vizet mennyire kedvelik ( vagy tolerálják ),a egyedtől függ, nem a fajtától.

Ajánlom neked a magyar vizslát, víz- és gyerekszerető családi kutyák. Hihetetlen mozgékony, nagytestű és életre való ebek. Könnyen taníthatóak, de előfordulnak közöttük makacs példányok is, a legritkább esetben.

A rottweiler is jó választás lehet, de a vizet nem kedveli annyira, mint a vadászkutyák, amelyeket felsoroltál (vizsla, labrador, golden retriever, angol cocker spániel ). Ugyanakkor jó házőrzők, nálam ez is fontos szempont, nálad is jó előny lehet.

A staffordshire terrier is elég mozgékony kutya. Nagy mozgásigénye van, kis teste egy hatalmas kutyát rejt. Szintén jó házőrző, a család teljes jogú tagjának tekinti magát, és ezt a család többi tagjától is elvárja.

A labrador és a golden retriever szintén jó választás lehet, hiszen családi kutyának beváltak világszerte. Szeretik a gazdát és könnyű őket nevelni.

Szeretni kell minden kutyát, ez a titka a jó nevelésnek. Nem lehet őket kizárni a családból, kirakni őket a kertbe. Fontos a rendszeres mozgás és a szocializáció a kölyökkutyáknál.

Sok szerencsét, bármelyik fajtát választod, törekedj a tenyésztői minőségre. Esetleg menhelyről is választhatsz, de ha egy konkrét fajtát szeretnél, akkor inkább ne. Nekem menhelyi kutyusom van. Büszke vagyok rá.

Neked pedig sok sikert!

2011. febr. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, sokat segítetek velük, 21:14 jó ötlet, hogy ismerőstől kérjek el kutyát, a szomszédban pont egy boxer van aki elég sokat nyűszít, mert estik dolgoznak, remélem megengedik, hogy levigyem sétálni.

Ezek a mozgások biztos meglennének, mert futni ígyis járok, tanulás után meg bőven van időm amit nem tudok hasznosan eltölteni, szóval biztos, hogy a kutyával lennék.

Várok még válaszokat. :)

2011. febr. 28. 21:35
 8/22 Orfeus ***** válasza:
74%

Magyar vizsla: Tipikus magyar kutya, játékos tud lenni, akár bohókás is, de olyan mint egy úriember, ahogy azt külföldön is emlegetik :) Vadászásra, hajkurászásra lett kitenyésztve, imád úszi, és imádja hogy ha kaphat valamilyen feladatot.


Boxer: A legjátékosabb, az itt felsoroltak közül, ha ennyit tudsz vele foglalkozni, akkor nagyon jó kutya lehet belőle. De a nem mindegy hogy honnan szerzed be, mert nagyon betegesek tudnak lenni.


Boston terrier: sajnos róla nem tudok sok mindent, inkább nem is írok :)


Amerikai staffordshire terrier: a pit egyik lazább változata szinte :) Harci kutya ő is, de inkább utcai kivitelben :) Nekem is volt, és nagyon szeretetre méltó fajta, tudatni kell vele hogy ki a főnök, vezérnek kell lenni mellette, mert hajlandó elkalandozni tanulás közbe.


Rottweiler/Dobermann: Szinte ugyan az a kettő, tapasztaltabb embereknek ajánlanám inkább, mert ők is elég durvák tudnak lenni hogy ha nincsenek rendesen tanítva, és hát velük azt hiszem úszni nem nagyon tudnál elmenni, mert a roti nem nagyon kedveli a vizet, tekintve hogy elég nagyra megtud nőni :) És hát ugye a futás sem a kedvence, inkább Guard kutyának használják, vagy a rendőrök tömeget oszlatni :) De persze attól függ hogy milyen kondícióba hozod, és milyen testfelépítése lesz, izmos, vagy inkább zsíros.


Cocker spániel: Spánielek közül a legkisebb, és vadászatra használták. Benne van az ösztön, hogy kergethessen, hajkurászhasson, de úszásra, futásra nem nagyon ajánlanám.


Labrador: Azt hiszem hogy ez kell neked :) Játékos, családszerető, lehet nyúzni akár, szeret a gazdájával lenni, imád úszni, futkározni, játszani. Szereti a gyerkeket, és nem véletlen használják mentésre, és még amire lehet :) Azt hiszem ez a legjobb számodra. (én is ezt választanám:) )


Golden retriever: Nagyon önfejű fajta, és nehéz őket tanítani, szinte ugyan az elmondható róluk mint a labradorról, de ez annak a "nehezebb eset" változata. Némelyiket elég nehéz kezelni sajnos.


Bármi kérdés van, itt vagyok :)

2011. márc. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

ha lehet kérni, még egy kicsit mesélj magadról, stb, hogy mennyire tudsz kezelni egy kutyát, mert azért ha egy amstaff vagy egy roti elkezd húzni.. :)

A boxert azért nem ajánlom, mert nagyon sok betegségre hajlamosak, és ha jól tudom (ez nem biztos) de mintha azt hallottam volna hogy túl vannak tenyésztve. És nem bírják a hosszú rohangászást a rövid orruk miatt. Egyébként nagyon édes, és szeretni való kutyát.

A boston terrier nem túl aktív, egy nyugodt kis manó, aki csak néz a labda után, szóval ha sportosabb vagy, ne ezt a kutyust válaszd.

A rottweilert nem javaslom első kutyának, sem a dobermannt mert hozzájuk fel kell készülni, és szerintem nem neked valóak (másrészről nem szeretnek annyira úszni)

A magyar vizsla imádja a gazdáját, intelligens, szereti a vizet, szóval ő jó választás lehet.

A spánielekről nem tudok sokat, de ők elég makacsak és meglehetősen önállóak tudnak lenni. Én biztos nem választanám a helyedben.

Mind a labrador, mind a golden retriever hajlamos a diszpláziára, és a rákra, meg azt hiszem szem és a labi talán még fül problémákra is. Viszont imádnak úszni, játszani, és ideális családi kutyák.

Amstaff: ők is imádnak úszni, nagyon kedves kutyák, viszont igényli a korai szocializációt, és a sok mozgást.

Szóval szerintem ami ideális lenne neked az vagy valamelyik retriever, vagy ha elbírsz a feladattal, akkor egy staffordshire.

2011. márc. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

a fajta majdnem mindegy!

a lényeg a te hozzáállásod!!!!

a pozitív szemlélet, a nyugodt, felelősségteljes viselkedés. a következetesség minden kutyából a legjobbat hozza ki !!

viszont egy kutyát mindíg a gazdák rontanak el. nincs rossz kutya ,csak felelőtlen és következetlen gazdák vannak !!

mindegyik általad leírt fajta remek, de talán a legkönnyebben kezelhetőkkel kellene először foglalkozni.

labrador-golden - spániel.

a roti meg a dobberman sokkal nehezebb falat.

a boxer-vizsla nagyon aktív,

staffi keményebb nevelést igényel ( bársonnyal bevont vaskéz )

a boston terrier ??

nem passzol a sorba, talán kicsit kicsi, kevésebb mozgás .



de a te döntésed ergó a te felelőséged ( bár ebből még nem sokat értesz :)

2011. márc. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!