Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszunk...

Milyen kutyát válasszunk házőrzésre?

Figyelt kérdés
Szeretnénk kutyát. Párommal kertes házba élünk, hatalmas a kertje. Szeretnénk majd egy kutyát, de nem tudjuk melyik fajta lenne igazán megfelelő. Olyan kutyát szeretnénk amelyik tényleg házőrző, csak a gazdáját engedi be a portára, azért az étkezésére ne menjen rá a gatyánk, ja és tekintélye legyen (ne gondolja azt senki hogy ő majd bejön hozzánk). Ja azért az sem utolsó szempont ha kell játékos legyen.
2011. febr. 28. 21:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nektek a csivava a tökéletes fajta!!


:D Na és mégegyszer most komolyan: szerintem egy németjuhász ideális lenne hozzátok.

2011. febr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Indokolni elfelejtettem: a németjuhász egy tekintélyt parancsoló kutya, szép, hűséges a gazdájához/gazdáihoz, elég erős, hogy megvédjen benneteket, nem kell hetente a kutyakozmetikushoz szaladnotok vele és könnyen tanítható fajta, szeret a gazdi kedvében járni.

2011. febr. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
A kuvaszt mindenki ismeri, és ha kölyök korától neveled, akkor játékos és szelíd lesz, de csak veletek. (nem árt hozzá némi szakirodalom, mert sértődékeny, és érzékeny).
2011. febr. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Ja, és akit megmorog a saját kuvasza, az valószínűleg veri, vagy valahogy nagyon elbta a nevelését. Ha úgy viszonyulsz hozzá, mint egy Golden-hez, akkor úgy is fog viselkedni. Viszont az idegeneket már kölyök korától megugatja, és semmi sem történhet a tudta nélkül a portádon.

Kisgyerek mellé viszont nem ajánlatos.

2011. febr. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Németjuhász,dobbermann,amstaff.
2011. febr. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni de ha örző védő kutyát akartok annak az etetése pláne helyes egészséges etetése nem lesz két fillér. Ezek azért alkalmasak ilyen feladatokra mert nagyok és erősek. Ezért nem elég nekik napi két virsli. Nincs mese pénzbe kerülnek. És az ápolásuk, orvosi dolgok ha szükség van rá...

De azért én szívesen ajánlanám a boxert, vagy a középsnauczert. Príma kutyák és nem nagyok de nem is törpék viszont elég karakán megalkuvást nem ismerő ebek.

Én semmiképp sem hagynám ki a kutyaiskolát, és rákészülni az érkezésére némi szakirodalommal. Ha nem neveled megfelelő határozottsággal többet ártanak mint használnak. Az őrző védők sajna nem kezdő kutyásoknak való persze nem írtad volt-e kutyátok régebb, van-e tapasztalatotok.

2011. febr. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Moszkvai őrkutya, Közép ázsiai juhász, Kuvasz, Kaukázusi juhász. Hirtelen ők jutottak eszembe,de rengeteg ilyesfajta,gyönyörű kutya van a menhelyeken is !!
2011. febr. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Menhely! Egy kölyökkutya vásárlása és felnevelése bőven benne van 200ezer Ft.-ban! A menhelyeken vagy fajtamentőknél biztosan tudnak nektek megfelelő kutyust ajánlani ha elmondjátok az igényeiteket! :)
2011. febr. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:

Amennyiben a ház őrzése a fő szempont,akkor a Rottweiler-re szavazok!Kiváló házörző,remek kiállású,szívós,okos,megbízható kutya!Idegenekkel agresszív,de a családdal jámbor,tudja hol a helye!Mikor idegent mi engedünk be,akkor természetesen nem bántja!Bármit hall,valaki járkál a ház előtt,jelez(nem ugat feleslegesen,idegesítően)!Ember legyen a talpán,aki bemerne menni a kertbe!:)

10 évig ezt a fajtát tenyésztettük!

Játékosság már más kérdés!Játékos,hiszen tele van energiával,lehet nyúzni,labádázni,bármit...!Viszont azzal tisztában kell lenni,hogy egyik legerősebb harapása ennek a fajtának van,tehát,ha labdázunk vele,és a labda helyett véletlen a kezünkbe kap,azt jobban megérezzük,mintha egy németjuhász kapott volna oda!Még fiatalon megkell tanítani a kutyának,hogy mik a határai!Határozott,de nyugodt nevelést igényel,hogy családdal,gyermekkel szemben maximálisan megbízható kutya legyen!

Etetés!Annyit esznek,mint egy nagy kutya!Mondhatni minden evő,és nem okoz gondot a gyomrának!Orvosnál sem jártunk sokszor,nem voltak komoly betegségek,nagyon szívós fajta,tényleg!

Tehát ez lenne a roti,remélem segítettem,ha annyit,hogy ilyen kutyátok biztos nem lesz,akkor már megérte!:)

Sok sikert a választáshoz!

2011. febr. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ha a kuvasz mellett döntenétek, ami sztem nagyon jó döntés, akkor kb. közép idős korára érdemes egy kistestű kutyát is mellé venni. A kuvasz ugyanis idősödve kiszámíthatatlanabbá válik. Ezt a jellemzőjét mérsékeli a kistestű kutya.
2011. márc. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!