Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvileg azt viszek a falkába...

Elvileg azt viszek a falkába akit akarok és neki elkellene fogadnia nem?

Figyelt kérdés
1,5 éves kutyusom mellé,most hoztunk egy kölyköt menhelyről.A nagy szuka,a picike fiú.Ha a kiskutya hátsóját odadugom a kutyámnak,akkor aranyosan szaglássza meg minden...de ha a kiskutya fejét fordítom felé,akkor már hegyezi a füleit,és ma reggel épp hogy el tudtam kapni a kutyámnak a száját,mert megharapta volna a picit.A reflexemen múlott minden.Meg hát láttam a testtartásán is,hogy valami csúnya dologra készül.Elkaptam az állát,és ellöktem.Elviekben én vagyok a dominánsabb nem ő, és az új falkatag a védelmem alatt áll nem?És neki nem szabadna ilyeneket csinálnia...ha bántani akarja a kiskutyát,hogy domináljam le a kutyámat? Az megfelelő módszer ha elkergetem?Olyan mintha féltékeny lenne az új jövevényre,sőt szerintem biztosan az.Ha simogatom a kiskutyát,akkor a kutyám rám sem néz.Elfordítja a fejét,nem reagál semmire,és elkullog egy másik helységbe.Pedig vele is ugyanúgy,és ugyanannyit foglalkozom mint a kicsivel.Jólenne ha szeretné a picit.Tehát: hogy adjam a tudtára a kutyámnak,hogy neki semmi joga bántani az új falkatagot?
2011. márc. 1. 11:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és egyébként a kutyám a szukákkal is és a kanokkal is jól kijön...bár azok ugye már felnőtt kutyát..nemértem a picit mért akarja bántani.
2011. márc. 1. 11:46
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel új tag kerül a falkába, mindenkinek meg kell harcolnia a helyért.

Te vagy a főnök, a többiek utánad jönnek.

Na de milyen sorrendben?

Ezt fogják ők eldönteni, és neked nem szabad beleszólni.

Már úgy értem, nem nagyon.

Ha látod, hogy az idősebb támadni akar, szólj rá, ne engedd, hogy megtépje a kicsit, de semmikép ne verd meg vagy zavard el.

A kisebb meg fogja magát adni, a hátára fordul, és a nagy tudni fogja, hogy a kicsi elismerte főnöknek.

Nálunk is így ment, a nagy meg akarta ölni, azután a kicsi a hátára feküdt, bepisilt, a nagy megszaglászta, mordult egyet, és nem foglalkozott vele többet.

Azért nem mondom, hogy nem a frász jött rám, amikor a kisebb megmutatta a védtelen pocakját, és a nagyobb megszimatolta. Szóval készen álltam rá, hogy az első harapásra hatalmasat rúgjak belé, de szerencsére nem kellett.

Persze később még azért bele-bele csípett a kicsibe, csak hogy tudja, hogy hol a helye.

2011. márc. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs hogy a védelmed alatt áll!
2011. márc. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legbiztosabb hogy ha felhívsz egy kutya iskolát és telefonon tanácsot kérsz.Biztosan segíteni fognak illetve megpróbálhatod azt is hogy miután megszagolta a hátsó felét a kicsinek(ez nagyon okos dolog volt mert Cesar Milan is így szokta sőt a minap én is így mutattam be barátnőm 14 éves kan kutyájának az én 4 hónapos kölyök kutyámat) és még ezek után sem hajlandó a szaglására hagyatkozni és észre venni hogy kölyök kutyusról van szó és még ellenkező nemű is próbáld meg talán a jutalommal ösztönözni őt arra hogy nem kell ellenséget és riválist látnia benne vagy amikor oda akar kapni/harapni akkor még mielőtt megtenné figyeld rajta a jeleket és amikor még csak a kutyád gondolataiban éppen csak megfogalmazódik a támadás akkor érintsd ne üsd vagy lökd csak érintsd meg HATÁROZOTTAN 3újjal.hirtelen és határozottan hogy el se jusson a harapásig.így tudathatod vele hogy Te vagy a vezér és főnök és majd Te ELDÖNTÖD hogy mit szabad és mit nem a jelenlétedben.Remélem tudtam segíteni:) Majd írd meg a fejleményeket,jó kutyázást:)
2011. márc. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csak a saját tapasztalatomat tudom leírni.

Szerintem kicsit legyél türelmes. Mi egy 7.5 éves kan kutya mellé hoztunk egy 7 hetes kan kölyköt. Az első héten sírtam, hogy ezt nem bírom tovább. Állandóan morgott a kicsire, ha az közeledett hozzá. A 2. héten kezdett vele barátkozni egy kicsit. Most 3. hete laknak együtt és nagyon jól megvannak. Igaz sokszor elmenekül a kicsi elől, mert nincs kedve játszani, néha meg is sértődik, ha nem vele foglalkozunk.

Nekünk egy kiképző mondta, hogy az öreg kutyának többet engedjünk, mint a kicsinek. Eddig is feljöhetett az ágyra, tehát most is megengedjük neki, a kölyök viszont mindig a földön marad. Neki van egy takarója és azon fekszik. Az öreg kutya velem alszik egy szobában és ide a kicsit soha nem engedjük be. A kicsi a párom szobájában lakik, viszont az öreg kutyánk oda bármikor bemehet. Így elég jól elfogadta a helyzetet. A kicsinek nem engedünk meg annyi mindent, mint az öregnek. Sőt, ha látjuk, hogy már unja a kölyköt, akkor gondoskodunk róla, hogy legyen egy nyugodt vacok, ahova el tud húzódni.

Kint az udvaron nagyon jól megvannak, ugyanis ott nagy terület van és még játszani is szoktak. Etetésnél is külön helységben vannak és mindig az idősebb kap először enni. Javasolták azt is, hogy az öreget naponta vigyük el sétálni, esetleg kutyaiskolába, mert akkor jól elfárad, meg az agya is dolgozik és nem fog a kölyökkel foglalkozni.

Nálunk a párom a "falkavezér", de ettől függetlenül időnként a nagy lerendezi a kicsit. Nem bántja, csak tanítja: rámordul, esetleg vicsorog. Néha meg is harapja, de csak finoman, inkább azt mondom, hogy rendre utasítja.

Szerintem ha elég türelmes vagy, akkor sikerül őket összeszoktatni.

2011. márc. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ha jól szocializált kutyád van akkor nem lesz gond, csak a kicsit elkezdte nevelni (persze az sem mindegy te mit nevezel kölyöknek...!-3 hónapos kortól már komoly szabályok vannak a kutyavilágban-ezt próbálná megértetni veled és a kicsivel is az idősebb kutya)

Nem jutalmazhatsz pl. egy idegent a falkában amikor az pl. nyugtalan, feszült vagy kihívó veled vagy a többiekkel szemben. Nem kivételezhetsz senkivel-mindig a nyugodt elfogadó magatartásra figyelj, ezt értékeld. Ha valaki nem így viselkedik-feltételezem a kicsi nem ilyen:) akkor egyszerűen ne foglalkozz vele amíg meg nem nyugszik. Attól még, hogy te úgy gondolod, hogy falkavezér vagy az még kevés- a kutyáknak is így kell gondolnia!

:D

2011. márc. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megoldódott a probléma elég hamar:DKérdés kiírása óta már ott tartunk,hogy a jelenlétemben nem bántja:) de egyedül hagyni nemfogom őket.
2011. márc. 1. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!