Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó jó első kutyának?

Tacskó jó első kutyának?

Figyelt kérdés
2011. márc. 1. 16:14
 1/9 anonim ***** válasza:
az attúl függ mekkroa lakásba, de egyébként ezt neked kell eldöntened, nekem biztos megfelelne:):D
2011. márc. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mér ne lenne jó?:))

És Te tudod,/ha utánna olvastál/ hogy megfelel-e Neked a kutyus jelleme és stb :)

2011. márc. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Nekem tacskóm van, első kutya, szerintem jó választás volt. Nagyon aranyos, rövid szőrű, nincs vele sok gond. Talán kicsit szeleburdi, sokszor kell sétálni vinni, de nagyon okos, tanítható, gyorsan szobatiszta lett. Borzasztóan hűséges, minden nap kijön elém az udvarra mielőtt hazaérek és vár. Sokat kell vele foglalkozni, mindennapi játék, de én úgy gondolom, remek fajta kutya.
2011. márc. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Meg, bár néha kicsit makacsak, de vannak sokkal makacsabb fajták. Szerintem jó, kicsi is, aranyos is, csak a lépcsőzéssel kell vigyázni.
2011. márc. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Öhmm ..egyet nem értekmiért irjátok h szobatisztaságra jól tanitható..Nem irt a h lakásba kellene ..Meg amugy is egyett tudok roluk nem nagyon ismerem a fajtát utálja ha bevan zárva egy házba .,jobban szeret az udvaron lenni télen is meg nyáron is ...Szóval nem szoba kutya nem is arra használták hanem vadász kutya volt ....
2011. márc. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Hááááát... Sokan azt mondják a tacskóról, hogy egy idő múlva tönkremegy a csípője, mert a pici lába nem bírja el nagyon a súlyát és lehet, hogy meg kell majd műteni. Lehet hogy nem igaz, de azért leírtam, hátha igaz és talán segítettem.
2011. márc. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem egy szálkásom van. Háááát, elég karakteres állatka. Kemény kézzel kell vele bánni, mert egy zsarnok és nagyon makacs. :)

Hogy való-e első kutyának? Az attól függ, mi vele a célod, mit vársz el tőle? Ha nem bánod, hogy a kutya fog irányítani téged és emiatt problémássá is válhat a viselkedése, akkor igen. De ha egy jól nevelt kutyát akarsz, akkor elég nagy fába vágod a fejszéd. Nagyon okos kutyák, viszont igen erős az egyéniségük, nagyon tudják az embert manipulálni és makacsak. Nem egy könnyű fajta. Ha jól nyúl az ember hozzá és elég következetes és szigorú tud lenni, akkor nincs vele semmi gond, ha viszont elkényeztetik és nem tud a gazda akarata érvényesülni, akkor pokollá válhat vele a közös élet. Hajlamos lehet az ugatósságra is, amit megelőzni szintén a következetességgel lehet. Egy tacsi viszont olyan, ha egyszer elkanászodik, iszonyatos nehéz helyre hozni. Jól fontold meg, ha nem tudsz vele kutyasuliba járni és alapvetően nem vagy valami határozott és karakán ember, lehet jobban jársz, ha egy könnyebb fajta után nézel.

2011. márc. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy nem a pici lába miatt kell rá nagyon vigyázni, hanem a hosszú háta miatt. Szűrésekkel rendelkező szülőktől kell vásárolni, a patellás és porckorongsérves kutyákat a tenyésztésből szelektálni kell, ugyanis az ezekre való hajlam öröklődhet.
2011. márc. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szerintem nem feltétlenül igaz az, hogy csak kint szeretnek lenni :)

Az én tacskóm nappal kint lófrál a többi kutyussal, de ha estére nem engednénk be nagy hisztit csapna xD

Bár lehet, hogy egyedi eset :D

2011. márc. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!