Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van összefüggés a kutya...

Van összefüggés a kutya orrának hossza és a szaglása között?

Figyelt kérdés
Ugyebár a kutya orrában vannak a receptorok amik felfogják a szagmolekulákat és eljuttatják az információt az agynak és minél hosszabb az orr annál több receptornak van hely. Vagy ez nem ilyen egyszerű? :D
2011. márc. 1. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
A nyomott orrúaknak nehezebb a dolguk
2011. márc. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csak a bulldogjaim orráról tudok nyilatkozni. Szerintem csak dísznek vannak, meg hogy tudjanak horkolni.
2011. márc. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
lol ez nagyon teccik xD
2011. márc. 1. 19:00
 4/8 Ninna ♥ ***** válasza:

Nem az állatorvostudományi egyetemen tanultam, szóval azt megmondani, hogy a kutya orrának hossza és a szaglása között van-e összefüggés, azt nem fogom tudni.

De abban biztos vagyok, hogy a nyomott orrú kutyusoknak (boxer, bulldogok) tuti, hogy nehezebb dolguk van a szaglással, és nem is nagyon szagolgatnak, bár azért boxert lehet látni szagolgatni is. Azért viszont egyedfüggő is a szaglás kérdése, mert pl. az én kutyám border collie, nem szaglászik olyan sokat, a szüleim keveréke pedig folyton lent szimatol az orrával, porszívózik:)

2011. márc. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Van összefüggés.Hasonlítsd össze a Mopszot a Vérebbel,a nyomott orrú kutyák örülnek ha levegőt kapnak,egy vadászkutya pedig kilométerekről is kiszagolja ha vadak jártak a közelben.
2011. márc. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

így van ahogyan írod! -az orr hossza jelentősen befolyásolja a szaglást a receptorok száma miatt

hosszú orr=jobb szaglás

tömpe orr=rossz szaglás-ez még mindig legalább 40X fejlettebb mint a mi szaglószervünk

persze a szaglás fejleszthető különböző gyakorlatokkal, érdemes is fejlesztgetni a tömpikéket, hogy hasonlóan használják a töbi kutyához az orrukat és pl. ne a szemükre vagy a fülükre hagyatkozzanak elsősorban

2011. márc. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
b
2011. márc. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem csak az orr hossza, hanem az orr gomb nagysága is lényeges.Pl. a spicc-nek is hosszú az orra, de az orr gombja kicsi.
2011. márc. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!