Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki találta ki azt a szót,...

Ki találta ki azt a szót, hogy "fajta jellegű keverék? Honnan és kitől ered ez a szó.

Figyelt kérdés
2011. márc. 2. 00:43
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem egyszerüen a tenyésztöktöl ered.


amikor egy fajtát nemtudtak kitenyészteni :)

2011. márc. 2. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tyler913 ***** válasza:
100%

Lovesem sincs,hogy kitol ered,nem is biztos,hogy meg lehet nevezni egy konkret szemelyt,aki eloszor hasznalta ezt a kifejezest.

De szerintem ertelemszeru a dolog.Minden kutya fajta jellegu keverek,amely kulsore kozelit egy adott fajtahoz meghatarozott standardhoz,de nem lehet bizonyitani a szarmazasat (nincs torzskonyve).

2011. márc. 2. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg ez nem "szó", hanem egy kifejezés, ami három szóból áll.
2011. márc. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jó, akkor legyen mondat.

Mindenesetre, én ezt a mondatot úgy fogalmaznám meg, hogy tk-nélküli fajtajellegnek megfelelő.

2011. márc. 2. 18:05
 5/7 A kérdező kommentje:
A keverék szót kihagynám. Mivel azt sem lehet semmivel sem bizonyítani, hogy keverék. Mivel csak feltételezés.
2011. márc. 2. 18:07
 6/7 anonim ***** válasza:

De van, hogy láthatóan keverék. Akkor is mondják, ha csak adott fajtára emlékeztető vonásai vannak, de nem megszólalásig olyan. Egy német juhász jellegű keverék:

[link]

Azért látszik rajta, hogy nem fatjtatiszta. Amúgy meg felesleges szavakon lovagolni.

2011. márc. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

köszönöm

79

a 80 at már ugy megszoktam

:D

de irtam hogy szerintem

2011. márc. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!