Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért próbálkozik be a kutyám...

Miért próbálkozik be a kutyám nálam?

Figyelt kérdés

Van egy lassan 11 hónapos amstaff szukám. Én vagyok a családból a legdominánsabb (anyuval és a húgommal élek együtt, én 17 éves lány vagyok).

Az a problémám, hogy a kutyám néha megpróbálja átvenni a falkavezérséget tőlem.

Ez abban nyilvánul meg például, hogy ha rászólok, akkor visszaugat (szószerint), és látom is a fején, hogy nem tetszik neki. Én azt csinálom, hogy ilyenkor lebirkózom. Mindig sikerül, mert mikor látja, hogy megelégelem a viselkedést, és megindulok felé, akkor behúzza fülét-farkát, vagy megpróbál elrohanni (de nem tud, mert lakásban van tartva). Úgyhogy mindig sikerül lenyomnom a földre, ő pedig megadja magát, és csak akkor áll fel, ha már elmentem.

Csak azt nem értem, hogy miért csinálja, ha tart tőlem, és megadja magát végül?

A kutyasulis oktató azt mondta, hogy alacsony vagyok, túl vékony, és a hangom is olyan, mint az egércincogás. És ez hátrány, mert nem vesz komolyan a kutyám. De ha nem vesz komolyan, miért adja meg magát mindig?

Szerintetek miért csinálja?


2011. márc. 2. 09:23
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
A "lebirkózásról" még annyit szeretnék mondani, hogy ez úgy szokott lenni, hogy megmarkolom a grabancát, és a földrenyomom, ő pedig hagyja. Észrevettem, hogy ezt akkor tudom csinálni, ha nyugott vagyok. De ha nagyon felidegesített, akkor van, hogy úgy kell lenyomnom, hogy az egész testemmel ráfekszem, és szinte szószerint lebirkózom. De mindig megadja magát, akárhogy csinálom. Csak az egyik módszer kényelmesebb. :D
2011. márc. 2. 09:30
 2/18 anonim válasza:
50%
Nincs mit csinálni ha ugat végig kell vágni rajta, nem szabad a kutyának az ugatást eltűrni.. Hidd el le fog szokni róla egy két pofon után
2011. márc. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Remélem is, hogy leszokik róla. :)

2011. márc. 2. 09:39
 4/18 anonim ***** válasza:
Mert az amstaff ilyen. Domináns fajta ezért mindig átakarja venni a vezér szerepét. Jól teszed ha lebirkózod és Te állsz felül. Abban is van igazság, hogy a testalkatod nem megfelelő, de ez nem baj. Még határozottabban vedd ezt a kérdést. Főleg most, hogy ivarérett lett. Te mész ki az ajtón először meg ilyenek. Ha gondolod nyugodtan beszélgethetünk a kutyákról még :)
2011. márc. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszi neked is! :)

Igen, mondta is a tenyésztő, mielőtt elhoztuk a kutyulit, hogy készüljünk fel erre.

Már van segítségem, a kutyasulis kiképző minden héten háromszor elhozza velem sétálni a kutyám, és segít a nevelésében.

De mindenkitől szívesen várom a tanácsokat, tapasztalatokat. :)

2011. márc. 2. 09:46
 6/18 anonim ***** válasza:
Mutatsz róla képet? Hogy hívják? Melyik kennelből van? Biztos aranyos :)
2011. márc. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Persze. :)

Küldtem üzenetet.

2011. márc. 2. 09:56
 8/18 anonim ***** válasza:
Gyönyörű kutya! Gratulálok hozzá!! :)
2011. márc. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2011. márc. 2. 10:06
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Mikor először megláttam a kérdést azt hittem hogy másként próbálkozik be........Ez biztos freudi elszólás a részedről és szeretnéd ha végre valaki bepróbálkozna.

Ne tulajdoníts annak akkora jelentőséget hogy visszaugat,olyan mint az ember nem érthet eggyet mindennel.Kutyád van,nem kezes bárányod.Csak egy zsarnok várja el hogy a kutyája egyből ugorjon mikor füttyent.Felejtsd el a hierarchiát,mert a leírtakból úgy tűnik hogy egy barátod van,és nem egy szolgád.A kutya jelleméből is következhet ez a viselkedése,hogy milyen géneket örökölt a szülőktől.

2011. márc. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!