Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokkot kapott a kutyám?

Sokkot kapott a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos staffym és egy 15 éves uszkárunk, mind a kettő kan. Eddig semmi baj nem volt köztük, de tegnap a staffy neki ment az uszkárnak. Az uszkár 10 percig mozdulatlanul feküdt a földön. Sérülések nincsenek rajta. Tegnap este óta fekszik a kutya, alszik, ugyanúgy szuszog, mint eddig, viszont, amikor felkel, olyankor reszket és bizonytalan a járása. A jobb mellső lábát felemeli (nem mindig) és úgy megy. Gondolom ott mehetett neki. (mivel az uszkár 7 kg körül van, a staffy meg 35 ezért igencsak neki tud menni úgy, hogy fájjon, harapás nélkül is) Most evett és ivott is rendesen. Be van takargatva, alszik. Szerintem sokkot kaphatott. Arra gondoltam, hogy mivel a staffy még csak 9 hónapos, mostanában válhatott ivaréretté és ő akarja átvenni a másik kutya felett az uralmat. Eddig soha nem volt baj, egy bódéban aludtak, együtt játszottak. Most külön zártam őket. És ma megyek időpontot kérni ivartalanításra (staffyt szeretném ivartalaníttatni). Szerintetek ez egy jó megoldás lesz?
2011. márc. 2. 15:41
1 2 3
 1/22 HarryPotter ***** válasza:
51%

Gratulálok hogy egy 10 éves kutya mellé egy kölyköt vittél ráadásúl ilyen nagytestűt x)ennyi ész...

És igen nagyon is lehet baja mert nagyon idős nézezsd meg orvossal!!Az ivartalanítás jó ötlet az kell,de attól nem lesz a kutya jól nevelt!!!Kutyaiskola!!!

Ja és ha én egy kicsi kutya lennék ráadásúl nagyon idős és a nyakamra hoznak egy neveletlen kölyköt akkor én is remegnék....ha sokkot kap a kutya az nem ilyen.Egyszerűen csak fél.

2011. márc. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért nézesd meg az uszkárt az állatorvossal.
2011. márc. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Annyit meg ér az állatorvos véleménye,hogy a tudd mi lehet a kutyáddal..És igen első válaszolónak teljesen igaza van esetleg kutyasuli..
2011. márc. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Ninna ♥ ***** válasza:
71%

Én azért nem látom ilyen komolyan a helyzetet, miért ne lehetne valakinek egy idős uszkár mellett egy fiatalabb nagyobb testű kutyája? Szerintem nem itt kell keresni a hibát, a kérdező is leírta, hogy eddig nem volt baj, együtt aludtak, játszottak, szerintem nem ezt a részét kéne bántani a dolognak, ugyanis itt semmi baj sincs.


Azt nem tudom, hogy sokkot kapott-e, bár szerintem annak más tünetei is vannak. Mindenképpen jó ötlet, hogy a staffit ivartalaníttatni szeretnéd, de akkor már vidd el az uszkárt is magaddal, mert őt meg kéne nézetni a dokival. Ha sokkot kapott, azt tudja a doki is orvosolni valamivel, vagy ha egyéb baja van, akkor azt is. Ez nagyon fontos lenne. De addig is, foglalkozz rengeteget az uszkárral, ha nem akar feléd menni egy kis jutalomfalattal közelíts felé.. ne durván, erőszakosan, csak szépen simulékonyan, lassan, kicsit nyiss felé, de várd meg, míg ő teszi meg a nagy lépést az előrehaladásban.

2011. márc. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Még egyszer mondom, hogy majd' 10 hónapon keresztül folyamatosan együtt voltak, rengeteget játszottak, NAGYON JÓL megvoltak. Előtte az uszkár egész nap csak feküdt, de mióta megvan a staffy sokkal vidámabb, játékosabb. Most sem neveletlen a kutya egyáltalán. Mellettem sétál, ha szólok neki, akkor odajön, leül, akár póráz nélkül is bátran merem sétáltatni, mert egy nagyon okos, megbízható kutya. Egymás mellett ettek, akkor sem volt baj. Leültettem őket magam elé, és először az uszkár, majd a staffy kapta a kenyeret. És soha nem harcoltak kajáért sem.

Amúgy meg, ha tacskót hoztam volna, az is megvívta volna a dominancia harcot az uszkárral, persze nem a 30 kilójával szaladt volna neki, hanem mondjuk szétmarták volna egymást.

2011. márc. 2. 15:55
 6/22 A kérdező kommentje:
Egész nap kint voltam az uszkár mellett, simogattam, szeretgettem, hagyta, tolta a fejét a kezem alá.
2011. márc. 2. 15:58
 7/22 A kérdező kommentje:
Elviszem ma állatorvoshoz, és kérek is időpontot ivartalanításra!
2011. márc. 2. 16:06
 8/22 anonim ***** válasza:
69%
Szia nekem pitem van szuka most 5 hónapos és egy kan tacsi mellé hoztam aki 6 éves. Holnap lesznek mindketten ivartalanítva azért izgulok nagyon nagyon. Amúgy a pit ment már neki így is a tacsinak de az 2x fordult elő akkor sem keményen viszont azonnal közéjük álltam. Tudom hogy dominancia harc van náluk is de egy pit meg egy tacsi párosításból semmi jó nem sülhet ki. Ezért is lesznek ivartalanítva remélem segít rajtuk. Amúgy meg Ők is megvoltak ha úgy adódott egy tányérból ettek de most már külön tányérból mert a tacsi félti az ennivalóját a kicsi elől. Szerintem van benne egy kis féltékenység is. Egyébként a tacsimnak nekiment egyszer 1 vizsla a kutyám 3 napig ki volt bukva enni is alig akart ha elvittem sétálni nem jött. Elvittem dokihoz még aznap amikor a dolog történt és be akarta nyugtatózni a kutyát meg el akart küldeni egy 100000ft feletti kezelésre na mondom neeem. Érdekes módon 3 nap szeretgetés meg foglalkozás után ugyanolyan lett a kutyám.:)
2011. márc. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Hallottam már mástól is, hogy előfordulnak dominancia harcok, én ettől nem tartom magam rossz gazdának, vagy a kutyámat neveletlennek. Láttam én már olyan kutyát is, ami többféle kutya suliba is járt, "mintakutya", mégis megharapta a gazdáját.


Utolsónak: Légyszi írj, hogy mi volt ivartalanításnál, meddig tartott a műtét, hogy viselték a kutyusok, stb.!

2011. márc. 2. 17:01
 10/22 anonim ***** válasza:
Holnapután írok majd mert holnap délre viszem őket és csak este hozhatom el őket plusz még anyuhoz kell vinnem addig a kan kutyit mert nem akarom hogy egymás sebeit nyalogassák.:) Szóval 1 hétig külön lesznek vagy amíg meg nem gyógyulnak:))
2011. márc. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!