Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokkot kapott a kutyám?

Sokkot kapott a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos staffym és egy 15 éves uszkárunk, mind a kettő kan. Eddig semmi baj nem volt köztük, de tegnap a staffy neki ment az uszkárnak. Az uszkár 10 percig mozdulatlanul feküdt a földön. Sérülések nincsenek rajta. Tegnap este óta fekszik a kutya, alszik, ugyanúgy szuszog, mint eddig, viszont, amikor felkel, olyankor reszket és bizonytalan a járása. A jobb mellső lábát felemeli (nem mindig) és úgy megy. Gondolom ott mehetett neki. (mivel az uszkár 7 kg körül van, a staffy meg 35 ezért igencsak neki tud menni úgy, hogy fájjon, harapás nélkül is) Most evett és ivott is rendesen. Be van takargatva, alszik. Szerintem sokkot kaphatott. Arra gondoltam, hogy mivel a staffy még csak 9 hónapos, mostanában válhatott ivaréretté és ő akarja átvenni a másik kutya felett az uralmat. Eddig soha nem volt baj, egy bódéban aludtak, együtt játszottak. Most külön zártam őket. És ma megyek időpontot kérni ivartalanításra (staffyt szeretném ivartalaníttatni). Szerintetek ez egy jó megoldás lesz?
2011. márc. 2. 15:41
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Oké, köszi szépen! Sok sikert a műtéthez!
2011. márc. 2. 18:13
 12/22 anonim ***** válasza:
A stafi kezd ivarérett lenni. Ráadásul már érzi, az öreg kutya kora miatt gyengül. Nálam, sajnos a két évig remekül együtt élő kanoknál egyre többször próbálta támadni a fiatal az időset. Végül kiderült, beteg volt már az idős kutyám a veséjével, csak még nem volt látható jele rajta. Megérzik, ha gyengül a másik.
2011. márc. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
És mi lett az öreg kutyáddal? És milyen szintűek voltak a támadások? És mit tettél ellene? Hogy éltek együtt tovább?
2011. márc. 2. 19:47
 14/22 anonim ***** válasza:
...pedig, úgy tartják, akinek egyszer uszkárja volt, mindig az is lesz, de ezek szerint te nem vagy igazi uszkáros...
2011. márc. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Még jó, hogy nem állt meg a kutyád szíve az ijedségtől.

Arról ne feledkezz meg, hogy 15 éves.

2011. márc. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Nehogy már egy 9 hónapos kutya domináljon egy 15 éves kutyát.

Úgy nyakon basznám, hogy arról koldulna.

2011. márc. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy amikor ez történt, én nem voltam itthon. Hát biztos, hogy adtam volna neki. De utólag nem szabad bántani a kutyát, mert nem tudja, miért kap!
2011. márc. 3. 09:35
 18/22 A kérdező kommentje:
5-6 éves voltam, amikor anyáék hozták az uszkárt.. szóval már csak azért sem igaz rám a mondás. Ő a család kutyája. A staffy meg úgymond az enyém. DE mindkettőt nagyon szeretem.. Családtagok!
2011. márc. 3. 09:38
 19/22 anonim ***** válasza:
Szia:) megvolt a műtét rohadtul féltettem a kutyákat... amikor elaltatták a kutya pillanatok alatt "elernyedt" utána se kép se hang csak nyitva maradt a szemük. Műtét után úgy sírt minkét kutyám mintha agyonverték volna. :S:((( Sose hallottam még így sírni se a szukát se a kant. Mikor kihozták először a pitet szomorú volt és alig állt a lábán. Eltelt 10 perc hányt 2x. Aztán pisilt 1et azt sem tudta hol van, leülni azt nem tudott mert gondolom rohadtul fájt neki. A kan kutyám amikor felkelt tiszta kóma volt nem állt meg a lábán el dölöngélt, pisilés közben beesett 1 rózsabokorba:DD jóó akkor vicces volt amúgy nem annyira:):( Mikor mentünk haza kocsival megint hányt a szuka:( aztán itthon már a kan is hányt nem keveset. Most a kan anyunál van a szuka meg velem meg párommal. A pit nagyon kába még de szerintem a kan is:) nem tud feljönni az ágyra ez idegesíti a legjobban:D amúgy majd csak este kaphat enni meg inni:) ha kérdésed van még írj egy privit:)
2011. márc. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Nem tudok privát levelet küldeni Neked!

Szegényeknek bizti nagyon fájt.. Mondjuk gondolom a szuka műtéte komolyabb beavatkozás, mivel ott ki kell pakolni a petefészket, méhet.. a kan kutyánál meg "csak" ugye a golyókat ürítik ki..

Hát akkor gyors és szövődménymentes gyógyulást a kutyusoknak!

2011. márc. 3. 19:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!