Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináltok az olyan barátai...

Mit csináltok az olyan barátaitokkal, akik nem értik meg, hogy kutyások vagytok?

Figyelt kérdés

Nekem néhány képtelen felfogni... Például ha hívnak valahova, és mondom, hogy nem érek rá mert a kutyát el kell vinni sétálni, nem értik meg.

Vagy azt mondják, hogy "nehogy már a kutyád fontosabb legyen, mint én". Én meg ilyenkor néha rávágnék olyan választ, amin lenne sértődés...

Nem értik, miért kell vele ennyit foglalkozni és azt sem, hogy nekem hogy eshet jól, ha elviszem sétálni...

Ilyenkor ti elmagyarázzátok nekik, vagy hagyjátok a témát, vagy esetleg hanyagoljátok az ilyen barátokat?


2011. márc. 2. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Nekem többnyire kutyás barátaim vannak. Természetesen van aki nem az. Eleinte elmagyaráztam a dolgot. Nem egyszer nem kétszer. Most már hagyom a fenébe ha nem értik meg nem értik meg. Nem én tehetek róla, hogy ilyen gyerekesek ha ezen be sértődnek :) El kell tudni fogadni a másik életritmusát. Ha én naponta 3-4 órát a kutyával töltök lent akkor vele töltöm. Van persze, hogy hétvégén elmegyek velük is. A kutyám hamarabb megértette a dolgot, hogy nem mindig csak Ő mint a barátaim :D
2011. márc. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Ha van egy kis sütivalója és elmagyarázod biztos megérti.

Meg te is át tudod ütemezni a sétáltatást ha nagyon muszáj és ha épp illik elmenned...

2011. márc. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mióta elkezdtem kutyázni , cserélődött a baráti köröm , a régi barátokból csak páran maradtak , de őket nem zavarja a dolog csak néha furán néznek rám mikor mesélek nekik ezt-azt a kutyázásról.Akik eltűntek az elétemből nem is hiányoznak igazából , csak amolyan buli haverok voltak amióta nem járok el annyit bulizni meg is szakadt a kapcsolat velük.Annyira nem is bánom , legalább kiderült hogy kire számíthatok és ki fogad el olyannak amilyen vagyok.
2011. márc. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Elmagyarázom. Ha megérti jó, ha nem, akkor foglalkozok vele akkor, amikor ráérek, ha nem tetszik neki,hanyagoljon...
2011. márc. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem érti meg az nem a barátom. Nekem is volt ilyen ismerősöm aki nem értette meg. Igazából ez csak azt jelenti hogy nagyon éretlenek. Mert később ha nincs is kutya, hát jön a férj, feleség, munka, gyerek és nem akkor fogsz ugrálni amikor ő akarja, mert nem fogsz ráérni. Csak erre valaki hamarabb rájön és éretebb lesz a kutyázástól.
2011. márc. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én baráti társaságom is módosult. A régi barátnőim egyáltalán nem voltak állatbarátok, így teljesen hülyének néztek, ha azért mondtam le egy találkozót, mert a kutyámat állatorvoshoz kellett vinnem, vagy azért kellett korábban hazamennem, hogy kivigyem megsétáltatni a kutyámat. Nem tolerálták, nem tetszett nekik, így hagytam is őket. Nemcsak emiatt, de ez is nagyon közrejátszott.
2011. márc. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Bányai Károly ***** válasza:
100%
Nekem a családom nem érti a dolgot. (Kivétel a bátyám.) Amikor hazamegyek hétvégén, megkérdezik, hogy a páromat miért nem vittem. Hát, mert a kutyákat nem hagyhatom ott két napra egyedül. Nem értik. "Úgysem hal éhen, stb." Anyám meg azzal idegel, hogy ennyi pénzből, meg időből gyereket is nevelhetnék. Érti ez alatt a kennel meg a kaja meg az egyebek árát, a kutyákat menhelyről hoztuk, az még nem is került semmibe.
2011. márc. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb barátom/barátnőm kutyás, de persze vannak akik nem értik. Pl osztálytársaim, nem tudják felfogni miért kelek hétvégén is 6kor, hogy odaérjek a kutyasuliba. Volt egy barátnőm, aki egyszer mondta, hogy ne beszéljek annyit a kutyámról. Én meg visszavágtam, hogy engem meg nem érdekel milyen műkörmöt csináltattál éppen.... :) Énis kevesebbet beszélek vele kutyákról és ő is kevesebbet beszél a külsejéről... Bár soha nem leszek vele olyan jóba mint a kutyás barátaimmal. Legjobb barátaimat is mind a kutyám által ismertem meg :)
2011. márc. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is megváltozott a baráti társaságom. Gyökeresen. Rengeteg tiszta szívű, jó emberrel találkoztam a kutyám által mert a sétáltatás közben találkoztunk.

Persze vannak régi jó barátaim, de szerencsére nincs közöttük olyan akit zavarná az, hogy nekem van kutyám. :D

Viszont volt olyan is aki nem volt olyan jó barátom (ez is bizonyítja) és megszakadt a kapcsolat mert Ő nagyon nem szerette a kutyákat. Így nem barátkoztunk tovább.

Ha valakit zavar az, hogy a kutya az első (persze átpróbálom tenni a sétákat stb...) akkor Ő nekem nem barátom.

:D

2011. márc. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöldkéz :)

Annyira elgondolkodtató, hogy mit csináljak ilyen esetekben... Az elején még magyaráztam, de képtelenek felfogni.

És ha látják, hogy például egy kutyanevelésről szóló könyvet olvasok, kiröhögnek...

2011. márc. 3. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!