Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feljelenthetem a kutyája miatt?

Feljelenthetem a kutyája miatt?

Figyelt kérdés
Az alattunk levő lakásban van egy kis vakarcs, aki éjjel-nappal ugat. Most is áll kint a teraszon és a hóesést ugatja. A gazdája soha nem viszi le sétálni, a kutya teleszarta már a teraszt. Ha az önkormányzatnál feljelentem, mert nem tudunk tőle pihenni és mert szellőztetni sem tudok a kutyaszar szag miatt, mit fognak tenni. Van értelme?
2011. márc. 2. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Értelme van,de félö,hogy a kutya rosszabb helyre fog kerülni, beszéltél már a szomszéddal?
2011. márc. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
szerintem jelentsd fel. majd kihívják az állatvédőket, hogy megállapítsák, hogy a kutyának milyen a helyzete, és ha úgy látják, hogy nem jól van tartva, akkor viszik a menhelyre. ezt érheted el a feljelentéssel, de lehet, hogy nem ingyen lesz.
2011. márc. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Ha az ugatás miatt nem is csinálnak semmit, a piszok miatt abszolút! Gyakorlatilag a házat amortizálja és a lakók egészségét veszélyezeteti! Plusz gondolom állatkínzás is, vagy nem? Ebben nem vagyok biztos.
2011. márc. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Véleményem szerint már az is állatkínzás, hogy soha nem viszi le sétálni. Havonta talán 1-2 alkalommal, de lehet sokat mondok. A kutya amúgy jól fésült, gondozva van, a gazdi szájon puszilgatja. Csak nem sétáltatja és soha sem szól rá. Akkor és addig ugat míg kedve tartja..

Sokszor egyedül van kora reggeltől estig, ilyenkor ereszd el a hajam van. Na ilyenkor a legdurvább.. Sztem már lehet gyogyós is...

2011. márc. 2. 21:52
 5/9 anonim ***** válasza:
30%

21.33-asnak:köbö milliószor lett itt is leírva,hogy az állatvédők NEM intézkedhetnek és nem vihetnek el kutyát.

Csak azt tehetik,mint bármely magánember,akár a kérdezőnk is:feljelentést tesznek a helyi jegyzőnél és várják a csodát.

Ne nézd ennyit az Animal Planetet,ez nem Amerika,hanem a kutyatartási szempontból sötét Magyarország.

Egyébként ha végül kobzás van,nem az állatvédők,hanem a gyepmester,közkeletű nevén sintér viszi el a kutyát.

2011. márc. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

22:36

Annyiban kijavítanálak, hogy nekem is elkobzott kutyám van.

Őt a polgármester hivatal, rendőri intézkedéssel egyben kobozták el, és nem a gyepmester azaz sintér.

2011. márc. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

De a gyepmester a jellemző.

Sajnos.

2011. márc. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%
22:36 köszönöm a kioktatást. Nem nézem az Animal Planetet, de Kanadában élek, és nem tudom, otthon mi van állatügyben. A piszok és a kaki miatt viszont biztos, hogy simán jelenthető az eset!
2011. márc. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Megalakult az állatrendőrség-, vagy védőrség... Hajrá, adjál nekik munkát.
2011. márc. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!