Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan legyek falkavezér?

Hogyan legyek falkavezér?

Figyelt kérdés
10 hónapos kutyám sehogy sem tud elfogadni falkavezérnek. Nyáron minden rendben van a sorrenddel de télen ? hűha... megbolondul. Tudom, hogy az én hibám minden, de mit tegyek ? nem mindig jön hozzám ha hívom, elrohan, ha meglát valamit, sétánál húzza a pórázt, hosszú idő után sem szobatiszta, jelölget a lakásban, ugat vagy morog ránk, ha azt akarja, hogy megetessük, játsszunk vele, simogassuk, foglalkozzunk vele, nem tartja tiszteletben az ágyunkat, fotelünket, ellopja a papucsunkat a lépcsőről. Oldalakat tudok a Cerberos Kutyaiskolán ( [link] ) szoktam nézni, de télen sehogyan sem hallgat rám! Köszönöm szépen a válaszotokat!
2011. márc. 3. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha 10 hónapos, honnan tudod, hogy mikor hallgat rád, hiszen eddig csak egy nyarat élt meg a kutyád! :D

Most lett kb. ivarérett, innen ered a probléma. Helyezkedik a rangsorban. Nehéz így neten bármit is mondani erre, legjobb lenne, ha fölkeresnél egy kiképzőt személyesen. Kezdhetünk itt neked tanácsokat adogatni, de azt hiszem, nálatok nem azon fog múlni a dolog, hogy ki megy ki először az ajtón... Ezért bele sem kezdek... Szerintem keress föl egy kutyasulit vagy egy oktatót, jobban jársz, mintha látatlanban adott tanácsok hatására elkezdenél kísérletezni.

2011. márc. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ha nem falkavezérség a probléma akkor mi ?
2011. márc. 3. 17:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Falkavezérség probléma csak nem biztos hogy nálad beválik amit a könyvekben leírnak , hisz az csak általánosságban működik ezért kellene felkeresned egy kiképzőt vagy iskolát.
2011. márc. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 fancsii. válasza:

szia :D a falkavezérséget rögtön akkor kell elkezdeni amikor a kutya hozzádkerül, legyek az egy kölyök vagy akár idősebb is. Ha akkor nem tanítod meg rá később már egyre nehezebb lesz. Van pár fontos szempont amit mindenképp be kell tartani ahoz hogy a kutyád tiszteljen: ha elmész vele sétálni te lépj ki elsőként az ajtón, ezzel tudatva vele hogy te irányitassz. Következetesen neveld, amit egyszer nem engedsz meg neki azt azután se. Szoktasd rá, hogy etetésnél a tálját bármikor elveheted tőle, anélkül hogy ő odakapna és bármikor megsimogathatod. Ha valami rosszat csinál és rajtakapod azonnal büntezsd meg ( azért ne verd szét nem erre gondoltam :D), mert utánna már a kutya nem fogja tudni miért kapja. Ha adsz neki jutalomfalatot csak akkor adjál neki ha tényleg megérdemli, ezzel tudatva vele, hogy csak akkor kap valamit ha jó. És legutoljára minden nap foglalkozz vele, ha időd van rá vidd el sétálni 1-2 órára mert a kutyáknak is szükségük van mind fizikai mind szellemi megterhelésre.

Remélem tudtam segíteni :)

2011. márc. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!