Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez így rossz lenne neki?

Ez így rossz lenne neki?

Figyelt kérdés

Jövő hét végén ha minden igaz kapok egy boxer kutyust. Talán amíg pici és hideg van bent lesz valahol garázsba vagy ilyesmi, de anya nem szeretné ha utána is bent lenne, max télen valami melegebb helyre lenne berakva éjszaka. De mivel ez a fajta elég rövid szőrű, lesz-e baja abból ha kinti kutyus lesz. Mert nem akarom, hogy szenvedjen.

13/L


2011. márc. 4. 20:40
 1/7 Ninna ♥ ***** válasza:
Nem lesz baja, ha kintre van szoktatva, de ameddig pici, addig hadd legyen tényleg bent a lakásban az előszobában, vagy a garázsban, kazánházban, ilyesmi. Ha pedig már teljesen kint, akkor legyen neki egy hőszigetelt kutyaháza, ami szalmával van bélelve, és legyen rajta hővédő függöny, hogy ne szökjön ki a meleg a házából, így jobb lesz a hőmérséklet is nála, nem fog fázni. Ahhoz, hogy ne fázzon, jó táplálékot is kell adnod. Ha prémium minőségű táppal eteted, és télen, vagy kritikusabb hideg időszakokban megemeled az adagját, akkor nem lesz baj. Emellett a mindennapi lemozgatás, séta, is fontos.
2011. márc. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 IGCM ***** válasza:

Én úgy tudom,hogy a boxer nem való kinti kutyának.

Boxeresektől hallottam.

2011. márc. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ninna ♥ ***** válasza:
Egyik kutya sem való kintre, szerintem minden kutyusnak jár, hogy legalább éjszakánként az előszobában bent aludjon. De sok helyen ez nem megoldható vagy a lakás, a gazdik hozzáállása, vagy akár gyakori esetekben a kutyus temperamentuma, viselkedése miatt, szóval nem mindenki tudja ezt megoldani. Azok meg ha kint, jól bélelt kutyaházban tartják a kutyájukat, szerintem nincs vele semmi baj.
2011. márc. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnek van boxer kutyusa, na az a kutya tuti szét fagyna kint télen, a boxer egy rövid szőrű, ráadásul érzékeny fajta, semmiféle képen sem alkalmas kinti kutyának.
2011. márc. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát a prémium tápot és a szigetelt házat meg tudnánk oldani. Nem tudom használna-e ha megtanítanám szobatisztaságra a picit és akkor mondanám anyukámnak hogy egy hétig lehessen a házban, az én szobámban és ha baj van vele, akkor kirakjuk az udvarra, de ha jól viselkedik akkor bent maradhasson. Hát majd megpróbálom.
2011. márc. 5. 08:46
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem nem alkalmas kinti kutyának, főleg ilyen hidegben, gondolom még kölyök, a szervezete nincs elégé megerősödve nem lehet rögtön ki tenni.
2011. márc. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Helló! Nagyon késői a válaszom, de megírom.


Nekem is van egy boxer kutyusom. Ha annyira kerti kutyát szeretnétek belőle csinálni, semmi probléma, tapasztalatból mondom (én és több ismerősöm is így tartunk kutyát), a legnagyobb hidegekben mindig bejön éjszakára a kutya, de egyébként a kertben van, és fűtött, szigetelt háza van, amin egy hőfüggöny van, és vastag 2-3 pokróc alá téve. (A fűtés melegítőlappal történik, nagyon kevés áramot használ és olyan 15-18 °C-tól 20-25 °C-ig be lehet állítani, mennyire fűtse be a házat. )

Emellett fontos tényleg a jó minőségű táp, amit én házikoszttal (kimondottan kutyának készítve) egészítek ki. Emellett naponta 1,5 órás séták, hétvégente nagy nagy kirándulás, és mindemellett kutyausuliban is járunk Flyball-ra és örző-védőre is, meg néha csak úgy szaladgálni egyet. :)


Szóval ha a megfelelő körülmények biztosítva vannak a fent leírtak alapján, akkor nincs gond. :)

2012. jan. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!