Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan próbálkozott átvenni a...

Hogyan próbálkozott átvenni a vezér szerepét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sok válaszban olvastam néha, hogy írtátok hogy a kutya feszegeti határait, próbálgatja magát. 1 éves cane corso kutyánk van, és lassan eljön majd az idő amikor úgymond "keménykedni" fog, legalábbis így tudom :). Ez miben nyilvánulhat meg? Mert mindenhol azt a kifejezést látom hogy feszegeti a határokat, de konkrétan ez mit jelent? Nyilván mindenkinek mást, tehát tapasztalatok érdekelnének, hogy mi történt és hogyan reagáltatok rá. Ha esetleg ilyen történne nálunk is, szeretném felismerni a helyzetet, csírájában elfojtani, nehogy később baj legyen belőle.


Köszi!


2011. márc. 4. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Szemtelen, nem fogad szót, olyan dolgokat csinál ami tiltott és eddig nem is csinálta, esetleg lehetnek agresszívebb megnyilvánulásai stb.
2011. márc. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem kanárim van. Ő már egészen kicsi korában bepróbálkozott. Két hónaposan hoztam el, és már azon a héten amikor egy nagy cupákot adtam neki, és csócsálta, és nyúltam felé, morogni kezdett rám. Pedig még alig látszódott ki a földből. Na akkor megragadtam a grabancát, és megráztam, mint az anyja. Ám legnagyobb megdöbbenésemre, még jobban morgott. :-O

Hát kiemeltem a levegőbe (cupákkal együtt) és úgy ráztam meg. De ez se érdekelte, és csak tovább morgott. Na ekkor kapott két pofont, és akkor mondta, hogy ,,AU", és kiköpte a cupákot is egy úttal.

Ezek után a kajával nem volt baj. Később viszont ahogy kamaszodott, meg akarta enni az embereket, kutyákat stb. Na ez már hosszadalmasabb megtorlást igényelt, és le is szokott róla.

2011. márc. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Erdélyi kopó nyolc hónaposan próbálkozott. Vicsorgott, kapkodott a kezem után, morgott, nem fogadott szót, elviselhetetlen lett. Állatorvos mondta, mit tegyek vele. Kapjam el a szíjat, szorítsam le a földre és csak akkor engedjem el, ha mutatja a hasát. Néma küzdelem volt, de megértette, hogy ki a falkavezér.
2011. márc. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tyler913 ***** válasza:
Hu,ez jo tema!En is nagyon kivancsi vagyok,kerlek irjatok meg.Nekem nemsokara lesz kutyam,es eletemben eloszor lesz olyan a szituacio,hogy "szuloi segitseg nelkul",egyedul nevelem fel.Kivancsi vagyok,milyen kihivasok ele allit majd:)
2011. márc. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Na az én kutyámnál sunyibb a földön nincsen! :D

Csak néhány példa, ő hogyan ver engem át:

Nem mehet föl a kanapéra. Nálunk galériás a lakás, én fönt alszom, kutyák kint a konyhában a helyükön. Természetesen a galéria is tabu a számukra. Nos a kutyám módszeresen kivárja míg elalszom és éjjel mindig felsettenkedik a kanapéra. :D Reggel, mikor fölkelek és indulok le a galériáról, akkor gyorsan leugrik a kanapéról és kiszalad a helyére. :D

Vagy lent kinéz magának egy kutyát és azt elkezdi ugatni. Erre sokszor kicsúszik a gyeplő a kezemből, mert nem mindig sikerül leállítani (nem olyan egyzerű feladat ám ez) és ilyenkor ő nyert ugye...

De a legpofátlanabb nála mégis az (talán pitiánernek tűnik), mikor valamiért lefegyelmezem, szépen meg is adja magát, majd pár perc múlva fölvesz a földről valami porcicát vagy falevelet és égnek szegett büszke fejjel elkezdi rágcsálni, jóízűen nyammogva, mint aki azt akarja mutatni nekem, hogy elbújhatok a béka feneke alá, mert ő úgyis talál magának dolgokat, amit birtokolhat és ő most éppen nagyon jóllakik egy falevéllel (ugye a vezér rendelkezik az étel felett!). Egy igazi kis dög. :D Már művészi módszereket fejlesztett ki arra, hogyan mutassa ki, hogy csak azért is úgy van, ahogy ő kigondolja.

Egy tacskóról van szó... :D

2011. márc. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tyler913 ***** válasza:
Nagyszuleimnek mindig is tacsikuk volt,szamukra az a "kutya".En valahogy mindig a sunyisagot lattam a szemukben,valahogy nem voltak oszinte a tekintetuk,latszott,hogy ha nagyobbak lennenek,mar reg kivegeztek volna itt mindenkit.Eddig azt hittem,csak rosszul lettek nevelve,de ezek szerint masnak is hasonloak a tapasztalatai?:)
2011. márc. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

22.26 vagyok.

Na hasonló nálunk is volt.

Én a bolt elé kötöttem ki a kutyát, akkor kb. nyolc hónapos lehetett. A lényeg, hogy mindig riogatta a járókelőket, már egészen pici korától. Ezért arra akartam rászoktatni, hogy amíg nem lát engem addig feküdjön le, és csönd.

Ez el kezdett működni. Legalábbis én azt hittem....

Ám egyszer egyik nap kifigyeltem. :

Kikötöttem, lefektettem, és mondtam neki ott marad. Úgy is volt. Majd úgy csináltam, mintha bementem volna a boltba, de nem mentem be csak elbújtam. És pár másodperc múlva riogatta az embereket, hogy Ő milyen nagy fiú. Ekkor előbújtam a rejtek helyemről, és amint meglátott, röktön hasra vágta magát, mintha el se mozdult volna a helyéről. Persze így mire odaértem akkor már nem fegyelmezhettem meg.

2011. márc. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Morog a kajáért, erőszakoskodik játék terén. Hiába mondom, hogy nem, akkor is az ölembe rakja a labdát. Nem akarta megcsinálni elsőre amit mondok. Simogatáskor az állát, és a hasát tartja oda.
2011. márc. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!