Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az én kutyàm nagyon a...

Az én kutyàm nagyon a szagok vilàgàban él. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Hozzáértők eszmefuttatàsàt várom ezzel kapcsolatban. Mindig sóvàrogva nézem, hogy egyes kutyàk felemelt fejjel, büszkén mennek gazdijuk làbànàl, az én dràgàm meg àllandóan leszegett fejjel jön és szaglàszik szünet nélkül. Ha kimegyünk és viszek jutalomfalatokat, akkor normálisan megy, de làtom rajta, hogy alig vàrja, hogy tovább szaglàsszon menet közben. Egyèbként itthon borzalmasan büszke kiàllású kutya, szép testartàssal, de ha kimegyünk, úgy viselkedik mint egy kóbor kutya, aki folyton élelem és szagok után keresgél. Nos, várom tapasztalt, hozzàértők kommentjeit.
2011. márc. 4. 21:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nekünk kutyasuliban úgy tanítják, hogy amikor elkezd szaglászni, kicsit arrébbrántjuk oldalra (nem felfelé), és mondjuk neki, hogy nem. Ha nem csinálja, jutalmazzuk.

Egyébként megértelek, nekem beagleöm van, neki is mindig a földön van az orra, ha épp nem gyakorlunk lábnál követést.

2011. márc. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 IGCM ***** válasza:
Bizony,erről kicsinek kell leszoktatni.
2011. márc. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mi is jàrunk suliba, de konkrétan erre még nem tértünk ki. Jutifalattal nem vészes, sőt jól jön, na de mindig nem lehet nálam . . . :)
2011. márc. 4. 22:02
 4/14 anonim ***** válasza:
Vadászkutya vagy annak keveréke esetleg? Mert ők átlagban ilyenek! Nekem a spánielem is ilyen, nekik mindenük a szag! :D
2011. márc. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Bernipásztor-husky keverék és 2 éves.
2011. márc. 4. 22:14
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
nem értem miért ne szaglászhatna? azért van az orra. engem nemzavar ha a kutyám szaglászik. sőt az sem ha összevissza megy. nem akarom én h mellettem jöjjön, akkor h fog kakilni meg pisilni? igenis menjen a füvön és szaglásszon. persze jönnek majd az oltások, hogy úúúúúristen. hát úristen, én annak örülök ha a kutyám boldogan rohangálhat sétánál, és nem mellettem katonáskodik.
2011. márc. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Az a kutya amelyik sétánál nem szaglászik az beteg!A kutyának az új szagok mindíg élményt jelentenek, egészséges kutyának örömet okoz.Miért kell az alapvető tulajdonságait kiírtani?
2011. márc. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Dehogyis akarom kiírtani! Ha figyelmesebben olvastàl volna ahelyett, hogy könnyelműen feltèteleznél, akkor talàn észrevetted volna, hogy a kérdés az volt, hogy "hogy is van ez?",ès nem azt kérdeztem, hogy "mit tegyek, hogy a kutyàm ne szaglàsszon?".
2011. márc. 4. 23:05
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy a szagok világában él, hiszen kutya!

Döntsd el, mit akarsz éppen. Ha csak úgy császkáltok cél nélkül, akkor hagyd neki, hogy elolvassa a kutya újságot. Kínzás lenne nem engedni neki! De! Amikor célirányosan mentek valahová vagy gyakoroltok éppen, akkor a szimatolásnak nincsen helye. Bár érdekes, mert nekem van vadász kutyám és pontosan tudja, mikor van helye a szimatolásnak és mikor nincs. :O Ha nagy ritkán olyankor jut eszébe, mikor éppen nem kéne, mert mondjuk úton vagyunk valahová, én egész egyszerűen tovább megyek. Nem könyörgök neki. Ha pórázon van, magam után húzom egy szó nélkül, ha póráz nélkül, akkor sem álok meg, hanem haladok tovább és magam után hívom, ha esetleg vonakodik, rászólok erélyesen. De mivel a falka ösztön erősebb benne, ezért rögtön jön is utánam. Ha viszont csak úgy sétálgatunk kedvünkre, nem fosztom meg ettől a lehetőségtől, mert ez a kutyáknak fontos és elemi ösztön. Mi emberek a szavak világában élünk, a kutyák a szagokéban, ez a természet rendje.

2011. márc. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Utolsó, neked külön köszönöm a hozzàszólásod, hasznos volt és rátappintottál a lényegre. Tulajdonképpen az indittatásom az volt mikor ide feltettem a kérdést, hogy mit is jelent az a kijelentés, hogy "Nagyon a szagok vilàgàban él", ezt az oktató mondta.
2011. márc. 4. 23:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!