Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feladtam a keresgélést a...

Feladtam a keresgélést a neten, már nem tudom milyen kutyust is válasszak. Kérem segítsen aki tud és ért hozzá, milyen kutyát vegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Röviden leírva valami kis termetű kutyus kellene ami elég együttműködő, nem igényel sok tanítást, játékos természetű és szereti a gyerekeket. Kertes házban élünk, így a kutyusnak sok helye lesz szaladgálni. Van egy 3 éves kisfiam így csak kisméretű gyerekbarát kutyust választhatunk. Már sokat olvasgattam de tényleg nem tudom mi lenne a legjobb választás. Először foxterriert szerettem volna, de nem értek a kutyaneveléshez, és azt olvastam róla vele sokat kell törődni, nevelni kell.

Szerintetek milyen kutyafajtát válasszunk (vagy keveréket mert nem fontos hogy fajtiszta legyen)?

Köszönöm :)


2011. márc. 4. 23:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Én a westit javasolnám nektek, de ha mellette döntötök, figyeljetek oda, hogy jó, megbízható tenyésztőtől vegyétek meg a kutyust. Illetve ha a westi nem szimpi, akkor szerintem szóba jöhet a mopsz és a sharpei is. Mindhárom kutyus nagyon jü természetű és nagyon aranyos. De azért a mopszhoz hozzáteszem, hogy nagyon hangosan horkol!
2011. márc. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 IGCM ***** válasza:
45%

westi nevelést igényel.

Minden képpen valamien bishon félét avgy pedig uszkárt (zörpe,közép).

2011. márc. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
31%
azt nem írtad, hogy kinnti vagy bennti kutyust szeretnél...
2011. márc. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
31%
uszkár, bichon, shi-tzu, lhasa apso... vagy ezeknek a keveréke
2011. márc. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Minden kutya igényel nevelést, de egy nem túltenyésztett egészséges westi nagyon okos és könnyen tanítható. És szerintem nagyon jól passzol gyerek mellé, teljes mértékben dögönyözhető kutya.:)
2011. márc. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
46%
..én meg azt mondom, hogy van két nagyon édes kislány keverék kutyánk (apai ágon pumi, anyai ágon igazán vegyes a tacsitól a foxiig:)), és épp gazdit keresünk nekik.. ;)
2011. márc. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Tyler913 ***** válasza:
84%

Ahogy az elozo is irta,minden fajta igenyel nevelest!

Ne tevesszen meg a kutya merete,sokan ugy vannak vele,hogy kiskutya,ugysem bant,minek fegyelmezni,es ilyenkor valnak ezek a kis dogok nagyon szemtelenne es agresszivva.Raadasul akarmilyen kicsi egy kutya,egy kisgyermekben nagy kart tehet.Barmelyik fajtat is valasztod,soha ne hagyd egyedul a gyerekkel!

Egyebkent miert zartad ki a nagyobb termetu fajtakat?Sok olyan van,ami tipikus "bebiszitter",lehet dogonyozni,es gyerekektol barmit eltur.

2011. márc. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Így igaz, vannak kifejezetten jó bébiszitter kutyák. Pl a bernáthegyi abszolút az, bár ez a fajta ugye nem egy pici szobakutya.:D

Az én bébiszitter kutyám egy kan németjuhász volt, nem javaslom másnak, hogy pici gyerek mellé németjuhászt vegyen, mert nem egy életbiztosítás azért, de nekem bejött, igazi oroszlánszívű nagykutya volt, de nekem mindent engedett és tényleg vigyázott rám. Eszméletlenül okos kutya volt.

Na de nem akarok nagyon elkanyarodni a témától, nektek továbbra is a westit, mopszot, sharpeit ajánlom.

2011. márc. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kint szeretnénk tartani a kutyust az udvaron házikóban. Miért gondoltam kis termetűre? Nem is tudom, talán a kis kutya - kis gond gondolat alapján :D ...bár ez talán nem igaz, nem tudom. Miért, nagy termetű kutyust inkább ajánlanátok?
2011. márc. 4. 23:31
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Kiskutya kisebb gond? Háát ez nagyon kutya/gazdafüggő.

Ha kint lesz a kutya, lehet egy nagyobb testű kutyát választanék. Labradorban eddig nem gondolkoztál? Tökéletes családi kutyusok.

2011. márc. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!