Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy diszpláziás?

Lehet, hogy diszpláziás?

Figyelt kérdés

A kutyám három éves, 45kg súlyú szuka.

Azt vettem észre mostanába, hogy esténként ha hozzáérek a csípőjénél akkor nyüszít egy kicsit.

Nappal amikor jobban pörög, akkor meg szalad, ugrál, bakkol mint egy rodeós ló. Úgy rohan az aport után mint egy agár, még akkor is amikor a nyelvét már szinte a földön húzza. Aztán meg amikor lustizik akkor ki szokott hasalni, és úgy nézelődik. Meg van hogy simán letérdel.

Nem tudom mire vélni, hogy esténként meg ha hozzáérek a csípőjéhez akkor meg fájdalmat jelez. Lehet hogy Dp.-s ????


Hason tunyulás:

[link]


Térdepelős leselkedés:

[link]


2011. márc. 4. 23:47
 1/10 IGCM ***** válasza:

biztos hogy nem dp-s.

De azért nézezsd meg egy dokival,lehet valami más sérülése amiért fáj neki.

Miért van rajta ilyen brutál szájkosár és mellé még halti is?:O

Nem hinném ennyire neveletlen,ha pedig mégis egy hónap allatt egy suliban rendbeteszik neked és megmutatják hogyan kell bánni vele.Így nem tudja tökéletseen jól érezni magát.

2011. márc. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi ari vagy. :-)


A szájkosár azért kell mert vonatra csak azzal lehet felszállni. A halti meg a húzás ellen van. Amióta a halti van rajta azóta nem húz a kisasszony. :-)

2011. márc. 5. 00:08
 3/10 anonim ***** válasza:
Attól, ahogyan fekszik még simán lehet dp-s. Menj egy egy jó ortopéd-dokihoz és csináltass egy röntgent.
2011. márc. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyám 7 éves, világ életében így feküdt, így is alszik néha és semmi baja a csípőjének! Szóval ne aggódj, más kutyák is feküdnek így! :) Viszont ha fájlalja érdemes lenne megvizsgáltatni!
2011. márc. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne találgass, röntgenre kell vinni. Nagytestű kutyáknál amúgy is egy gondos gazda legalább 1 évesen megnézeti a kutyája ízületeit.
2011. márc. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sose értettem azokat akik rögtön zavarják az embert orvoshoz,nyílván megfordult a fejében, de ha tud net közelben is lenni,kíváncsi a tapasztalatokra, pl én már annyi mindenben tudok tapasztalatot adni, hüvely előreesés, szem sérülés, 3. szemhéj műtét, fedeztetés,dp szűrés ellés, kölyök nevelés,(Mindennel voltam dokinál, de előtte sok kutyást én is megkérdeztem ki mire gyanakszik) és sose hurrogtam le a másikat szívesen megosztom tapasztalataimat!

Nos, nekem az állatorvos azt mondta minden dp szűrés előtt, ha béka pózban tud feküdni, és fekvésből könnyen hirtelen feltud ugrani,akkor nagy valószínűséggel ki lehet zárni a dp-t(persze vannak sajnos kivételek)

Szerintem a te kutyád ahogy írtad hogy ugrabugra, nem dp-s csak esetleg ugrálás közbe a medencéjére esett és megütötte,megrántotta,de nem hiszem,hogy dp.

Persze azért a dokinak vanank olyan eszközei(röntgen) ami megmondja a tutit:)

Jobbulást:)

2011. márc. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ma 16:08

Tudod az első kutyáim egyike rohant, ugrált,stb, szóval tuti állapotban mutatta magát. Egyszer az iskolán 3 évesen a kart, miközben fogta, megrázta. Annak kemény vége a combjához ütődött, mire komolyan felszűkölt. Onnantól kezdve a következő estéig sántítás, nyiszogás volt.

A röntgen kimutatta, mindkét oldali súlyos DP-je volt.

Nagyon sok kutya fájdalom küszöbe igen magas. Ha egy ilyen kutya nyüszít, annak komoly oka van. A röntgen ilyen esetben szinte kötelező, ha a kutyám egészségét tartom elsődlegesnek.

2011. márc. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.


Igen azért is írtam ki a kérdést, mert érdekel mások véleménye, bár tudom láttatlanba csak találgatni lehet.

Meg az a fura, hogy csak a munkahelyen nyüszít este felé hallkan egy kicsit, ha hozzáérek.

Otthon meg semmi, pedig rá is nehezkedtem kicsit pl. tegnap. És akkor se produkál fájdalmat, amikor a fiú lebírkózza, pedig ott aztán van pörgés forgás földhöz vágás. ( nem én vágom a földhöz :-D )

Szal azért érthetetlen számomra.

Sajnos nálunk a dokinál nincsen röntgen, így az egyik kollégájánál majd időpontot kell egyeztetni.

2011. márc. 6. 07:34
 9/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Ebben tudtok tanácsot adni?

Járunk kutyasuliba a 9 hónapos boxerünkkel.

A suliba elég sokat lefeküdt,(oktatás leőtt kb 40 percet össze votlak engedve, rohangáltak. az oktató azt mondta páromnak a legtöbb ilyen kutya diszpláziás lett!


Szerintetek??

Majd most megyünk egy előszűrésre, remélem nincs gond,mert most kezdenénk vele kiállításra járni, és tenyészkutyának szeretnénk....

2011. márc. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet egyszerűen fáradt. Sulizás előtt nem igen ajánlatos kifárasztani a kutyát. Főleg fiatalt, amelyik kifulladásig képes játszani. A boxer ráadásul a nyomott orrával még hátrányt is szenved a hosszabb orrú kutyákkal szemben.

Remélem, jól sikerül az elő röntgenetek!!!

2011. márc. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!