Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket nem borit ki neha a...

Titeket nem borit ki neha a kutyatok?

Figyelt kérdés
Huu, voltam kinnt vele, es nagyon huzott, es akkorat estem a jegen,hogy meg a fejem is belerezzent. Azutan elfutott, kellett fussak utana, nem eleg,hogy tiszta viz lettem... Bejottem vele, es megmostam a labait,hogy ne legyen saros, aztan nem akart kijonni a kadbol, futkarozott ossze-vissza... Azutan szart, es pisilt. Es en ilyenkor annyira erzem,hogy kivagyok akadva,hogy ... rossz ember vagyok, vagy mi a baj?
2011. márc. 5. 11:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz ember, csak még nem értesz a kutyákhoz.

Ha megteheted, akkor menj el egy kutyasuliba, megtanítanak téged a kutya-gazdaságra, a kuttyot meg jó kuttynak lenni.

2011. márc. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Van olyan, amikor a kölyökkutyám a minden 2 méteren előforduló csontokat eszegeti, aztán kitudja milyen mérget tesznek rá. Na és hát próbálom behívni, de ilyenkor azthiszi játszom, és még morog is közbe. Nagyon mérges lettem amikor sok-sok gyakorlás és séta után a kutyámnak tökéletesen ment a behívás. Vidáman hívtam anyáékat, jöjjenek velem a sétára mert nagyon okos kutyám van. Nagyon, mondhatom... Már-már kergetni kellett, nem követett, ment amerre akart, esetleg lefeküdt. Anyukám megállapította: "Azt hittem jobban hallgat..."

Nagyon mérges voltam, büszke akartam lenni a kutyámra és azt akartam hogy mások is azok legyenek rá. Ilyenkor veszek egy nagy levegőt és újra kezdem az egész tanítását.

2011. márc. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sose fuss a kutyád után!

Nálatok ki a falkavezér??


Amúgy néha valóban az ember idegrendszerét próbálgatják, mint egy kisgyerek.

De tudniuk kell, hol a helyük!

2011. márc. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én sem futok utána, általában körülöttem szokott futkosni, megfogom a póráz végét és kissé a seggére csapok vele, hogy kicsit fájjon is, így talán tudja hogy amit most csinál az nem jó. De néha az ember kénytelen a kutya után funi, bár ez nálam nem sokszor fordul elő.
2011. márc. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Nem vagy rossz ember, csak kicsit türelmetlen.

Ha úgy mész sétálni a kutyával, h. ideges vagy, vagy dühös, az kihat az állat viselkedésére. Hidd el, megérzi h. gondod van és átveszi a hangulatod. Vagy egyszerűen csak izgatott a sétálástól. A kutya napjának ez a fénypontja, ne siesd el. Hagyd szaglászni, játszani. Tudom ajánlani a fojtónyakörvet, (ne láncost, olyat ami szövetből készült) ennek használatával előbb-utóbb megtanulja, hogy ne induljon meg hirtelen és ne húzzon. Ne kiabálj vele, ne bántsd, attól csak rosszabb lesz. Jutalmazd, vagy szidd le, amikor kell, de SOHA ne bántsd mert egy idő után antiszociális lesz a viselkedése.

Egyébként az enyém is kiidegel néha. Ez van, olyan mint egy gyerek. Megfelelő neveléssel minden kutya jó kutya lehet:) Remélem tudtam segíteni.

2011. márc. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én pedig csak azt mondom, hogy soha nem futok a kutyám után!

Nem vagyok én az ő szolgája.

Volt olyan, mondjuk hajnal 1 körül, autó szinte 0, valami izgalmas szagot talált tőlem messzebb a bokorban, nem jött oda több hívásra sem.

Fogtam magam, elindultam haza, nem sokára szaladt magától egészen az ajtónkig besz*va, hogy otthagytam.

Nappal meg nem engedem, hogy nagyon messze elkódorogjon, így bármikor behívható.

2011. márc. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
A bántalmazást úgy értem, ne rugdosd, meg ilyenek... A hátsójára csapni az oké, de a fejét lehetőleg ne, mert ijedős lesz, elhúzódik a simogatástól, ilyenek.
2011. márc. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kb. 6 honapos kutya, megertem,hogy nem ert... nincs meg olyan magas szinten. De nagyon huz, eleg nagy ereje van... amugy nem hagyhatom,hogy elmenjen, mert egyszer ez tortent... es majdnem elment mas kutyakkal.
2011. márc. 5. 12:07
 9/10 A kérdező kommentje:
Es igen mindig ugral, es nagyon izgatott amikor setalni viszem. Koszonom a valszokat.
2011. márc. 5. 12:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is 6 hónapos, lehet hogy ez egy ilyen kor:P Bár nekem semmivel sincs gondom, kivéve a behívással. Most jöttem fel a sétából, vittem magammal virslit, olyan volt mint a kisangyal:) Azt én is szoktam, hogy elindulok hazafelé, de leül és néz! Csak annyi "túlbarnított" emberke jár itt, hogy nem merek nagyon messze menni, de ma megyek unokatestvéremékhez, ott nagy udvar, biztonságban van, és tudok gyakorolni. Akkora az udvar mint egy kutyafuttató, és tiszta füves.
2011. márc. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!