Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 hónapja örökbefogadtam egy...

2 hónapja örökbefogadtam egy 1 éves skót juhász kutyust. Amikor elviszem sétáltatni és elmegy mellettünk 1 kocsi vagy sok kutya ugatni kezdi akkor lefekszik. Mit csináljak, hogy ne feküdjön le ha elviszem sétáltatni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 6. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószinúleg sokat bántották, azért ilyen. Hónapokba telhet mig megnyugszik, és rájön, hogy melletted nem bántják.
2011. márc. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Intézd úgy, hogy ha autó jön, vagy ha kutyák felé mentek, akik ugathatják, csak rád figyeljen. Vedd fel a szemkontaktust, mutass neki jutifalatot, beszélj hozzá. Ha csak rád figyelt, és elment az autó, elkerültétek a kutyákat, akkor szeretgesd meg + falat.
2011. márc. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az utolsó is írta. Amikor autó megy mellettetek, vagy ugatnak a kutyák, simogasd, úgy menjetek, és adj neki falatokat, hogy rád figyeljen.
2011. márc. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 hell-ikon ***** válasza:

Szerintem meg ha akkor kezded el simogatni mikor félelmében lehasal, azzal pont ezt a negatív reakciót fogod erősíteni.

Ugyanaz a helyzet, mikor fél a vihartól egy kutya.

Határozottan menj tovább, legyél magabiztos, ne babusgasd. Mutasd meg neki, hogy nincs mitől félnie. Mondhatni legyél a példaképe.

Ne engedj utat a félelmének.

Ha ennek ellenére megmakacsolja magát, akkor finoman húzd a pórázt, amíg fel nem áll, ekkor jöhet esetleg egy kis jutalomfalat meg dícséret. De semmiképpen se rángasd!

2011. márc. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, vond el valamivel a figyelmét.Második jól írta.
2011. márc. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!