Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Nem eszik a kutyám. A...

SOS! Nem eszik a kutyám. A lent felsoroltak közül mi az, amit adhatok neki, hogy egyáltalán egyen valamit?

Figyelt kérdés

Nagyon beteg, limfómája van..

És semmi étvágya nincsen. Az előbb evett felvágottat, úgy 2 napja először, valamiért sikerült megetetni vele. Ezen felbuzdulva, hogy némi étvágya van, mit adhatok neki?

Cukrozott meleg tejet szabad? Főzzek neki húst? Tojást? A rendes kutyáknak szánt táptól (a konzervestől is) nincs ingere enni. Mit tanácsoltok??


2011. márc. 6. 17:28
 1/5 Ninna ♥ ***** válasza:
Kapjon diétás étrendet, főtt rizst és főtt csirkét. 2/3-ad arányban rizs legyen, és 1/3-ad arányban csirkehús. Ezt biztosan meg fogja enni, szokták szeretni a kutyusok. Esetleg megkérdezheted az állatorvost, hogy étvágyjavító vitamint nem adhatsz-e neki, mert a Béres Kutyacsepp az pont erre való, nálunk is segített ilyenkor.
2011. márc. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a tejtől hasmenése lesz, próbáld a főtt húst, rizst, tojást(csak főzve nem nyersen) keverhetsz hozzá mézet, probiotikus joghurtot vagy kaukázusi kefírt, reszelt almát vagy körtét, zöldségből szinte bármit de pl a krumplit nem tudja megemészteni
2011. márc. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Rízs+főtt hús tuti jó lesz, ha mégsem egy ici-pici fokhagymát is rakhatsz rá, hogy illatozzon neki.

Jobbulást a kutyádnak!

2011. márc. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a betegség az oka, tehát ,ha lehet add neki a kedvencét.


A kutyánál, a limfóma kezelése a kemoterápiából áll. A limfómát egy szisztémás megbetegedésnek tekintik, amely a műtétet és a sugárzást kivihetetlenné és hatástalanná teszi. Számos kemoterápiás protokoll és gyógyszer létezik, amelyeket jelenleg a limfóma kezelésére használnak. A kezelés általában, egy kombinált orális és injekciós gyógyszerből áll, melyet heti rendszerezéssel adnak be. Néhány gyakran használt gyógyszer közé tartozik a ciklofoszfamid, vinkrisztin, doxorubicin, és prednizon. A pontos kezelési protokoll az orvostól függ. A wisconsini egyetem protokollja az egyik legnépszerűbbek közé tartozik, amelyet az onkológus állatorvosok használnak. Míg a legtöbb állatorvos tudja kezelni a kezelési protokollokat, én mindig azt ajánlom, hogy a limfómás kutya tulajdonosa keressen konzultációt az onkológus állatorvossal, hogy tájékoztassák egymást minden új kezelési ajánlásokkal.

A nem kezelt kutyák várható élettartama pár hét



Melyek a hosszú távú kilátások a limfómás kutyák számára?


Egyes tulajdonosok, azt választják, hogy nem kezelik azokat a kutyákat, amelyeknél kialakult a limfóma. A várható élettartam a kezeletlen kutyáknál, 4-6 hét. Az orális prednizolon kezelés csökkentheti a duzzanatot és a rossz közérzetet, de valószínűleg nem fogja jelentősen meghosszabbítani az élettartamot. Azt is meg kell jegyezni, hogy az orális prednizolon kezelés nem ajánlott kemoterápia előtt és ténylegesen lecsökkentik annak hatékonyságát.


Azoknál a kutyáknál, amelyek átmennek az egyik javasolt kemoterápiás protokollon, a várható élettartam kiterjed egy évre, vagy esetekben még tovább. Mindazonáltal, azok a kutyák, amelyek megkapják a megfelelő kemoterápiát, általában nem élnek tovább egy évnél. Ha a kutya tűri a kemoterápiát (a legtöbb kutya nem) az életminőségük elég jó lehet a kezelés ideje alatt. A kutya limfóma kezelését tartják az egyik legsikeresebb daganatellenes kezelésnek és gyakran elvégezheti a helyi állatorvos, nem kell hosszú utat tenni az állatorvosi iskolákhoz, vagy speciális klinikákra. Sokszor emlékeztetem az ügyfeleket arra, hogy egy év majdnem lehet egy kutya élettartamának 10% -a, tehát az enyhülési mérték és a várható élettartam növekedése a limfóma kezelés által gyakran megéri megtenni.

Háziállat Magazin

2011. márc. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, tudom, én is elolvastam minden fellelhető cikket, még angolul is.
2011. márc. 8. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!