Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a 10 legokosabb kutya?

Melyik a 10 legokosabb kutya?

Figyelt kérdés
2011. márc. 6. 19:07
1 2
 1/14 IGCM ***** válasza:
100%

-.-


álltalánosságba véve a juhászkutyák a legokosabbak utánuk a terrierek következnek...

Hiába vanna kfelméréskeé smajd jönnek hogy a BC a legokosabb...ami azért butaság mert azon a teszten se vett részt az összes kutyafajta és a többi ilyen jellegű megmérettetesésen se :D

Ahogy az emberek IQ-ja nem mérhető úgy a kutyáké se!!!

2011. márc. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Amelyik jól van nevelve és tanítják, foglalkoznak vele!

A legintelligensebb fajták is lehetnek szörnyen buták, ha a gazdájuk nem törődik velük az igényeinek megfelelően!

Ja és a keverék kutyák is nagyon okosak!

Hogy egy kutya milyen lesz, csak egy részben a fajta, inkább a gazdán múlik.

Bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok, de rühellem az ilyen besorolásokat, ráadásul semmi tudományos alapja nincs, azt meg kifejezetten gyűlölöm, mikor valaki azért vesz meg x fajtájú kutyát, mert azt olvasta róla, hogy benne van a 2 legokosabban. Csak az a baj, hogy azok sem maguktól okosak, hanem mert meg lettek tanítva. A különbség inkább az, hogy mennyire akar az a kutya megfelelni. Példának okáért a keverék kutyám hamarabb megtanulja a trükköket, mint a borderem, ellenben ő csak akkor csinálja meg, ha kedve is van hozzám, míg a borderem feszt a kedvemet lesi, még ha nem is esik le neki olyan hamar a tantusz, mint a másiknak. Érdekes, nem?

2011. márc. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%
A Németjuhászok. (L)
2011. márc. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Attól függ, miben.

Minden fajta más területen jó.

Pl. egy border collie-t vércsapa követésen lealáz egy beagle, másra lettek kitenyésztve.

2011. márc. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
es aRotival mi a helyzet?
2011. márc. 6. 19:16
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Amely fajtákat okosnak szokták mondani - legalábbis, amelyeket én hallottam - németjuhász, uszkár, puli, juhász kutyák

De ez szerintem szubjektív. Vannak könnyen kiképezhető és kevésbe könnyen kezelhető fajták. Egyesek szerint például az agarak nem az eszükről híresek, de ez nem az én tapasztalatom.

2011. márc. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
2011. márc. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

1Border Collie


2Uszkár


3Német juhász


4Golden Retriever


5Pinscher


6Sheltie


7Labrador Retriever


8Papillon


9Rottweiler


10Ausztrál pásztorkutya


Ez az AKC listája (amerikai kennel klub) de ez szubjektív, attól függ mire használnád a kutyát és a teszteken pedig a probléma megoldó képességet néznek... pl egy agár ami nehezen motiválható az hátrább kerül pedig az se buta csak más...szerintem ez a rangsorolás ostobaság. Tény a border nagyon okos de az ember agyzsibbadást kap tőle olyan hiperakív. Vagy az uszkár, ami azért nem lehet vakvezető kutya mert bár gyorsabban tanul mint a labrador vagy a golden de nagyon hamar megunja és új feladat kell neki.. szóval nem az IQ tábla alapján kell kutyát venni

2011. márc. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
en nem akarok kutyat venni van egy rotim es a nemetjuhaszom csak kivancsi voltam mit irtok
2011. márc. 6. 19:19
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

rodéziai ridgeback más néven: afrikai oroszlánkutya

hihetetlen intelligens, és jól tanítható igaz, hogy ezt az ára is mutatja.. : )

2011. márc. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!