Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kis kutya választásánál...

Egy kis kutya választásánál mit kell megnézni?

Figyelt kérdés
8 hetes kiskutyát fogok vásárolni és szeretném tudni mitkell megnézni.
2011. márc. 6. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hpgy megbízható tenyésztőtól vedd, szerződéssel, garanciával. oltási könyve, oltásai meglegyenek.

A szuka barátságos, a kölyök élénk legyen, tiszta szemü,orru...

2011. márc. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ninna ♥ ***** válasza:
79%
Remélem felelős tenyésztőtől, törzskönyvvel, adás-vételi szerződéssel, chipelve veszed a kiskutyát, különben el se hozd. Nos, az ilyen kutyusok általában szép, tiszta helyen vannak tartva, nem koszosak, nem csipás a szemük stb. Fontos, hogy a kölyök életvidám és játékos legyen, ne féljen az emberektől, tőled, a legjobb az, ha ott sürögnek-forognak körülötted, akkor nem nagyon lehet bajuk. Kérdezz rá a tenyésztőnél, melyik kutyus a mozgékonyabb, vagy nyugodtabb (attól függ, milyet szeretnél) mert ő már nagyjából ismeri a kutyusok személyiségjegyeit. Egy jó tenyésztő akár tesztekkel, ismereteivel is segíthet téged a választásban, hogy a legjobban hozzád illő temperamentumú kutyust válaszd ki.
2011. márc. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

chipp (kötelező, egy ismerősömet nemrég meg is büntették mert nem volt a kutyában és ma már csak így lehet kutyát eladni, ha nincs benne ne vedd meg)

Törzskönyv (ez a kutya anyakönyvi kivonata, tartalmazza a felmenőket és azok szűréseinek eredményeit)

Szülők szűrési eredményei (CEA, PRA stb fajtától függően)

Oltási könyv (figyelj, hogy a kötelező oltásai meglegyenek, 8 hetes korra már 2 nek lennie kell)

harapás hibát, köldöksérvet, süketséges ellenőriz, ha kan akkor leszálltak e a golyói, ellenőriz az alom többi tagja is egészséges e. A végbélnyílásnál nézd meg nincs e hasmenése, kérd meg, hogy legalább az anya kutyát megnézhesd (ha ismeretlen helyről veszed)

ellenőrizd féreg hajtva van e mert az terjed mint a nyavalya és el is kaphatod emberből pedig nagyon nehéz kihajtani XD

nézd meg nincs e felpuffadva a hasa és a bőrét ha kihúzod gyorsan visszaugrik e helyére (a nyakánál kell nézni) az ínyt nyomogasd meg, hogy gyorsan újra rózsaszín lesz e ( ha nem akkor keringési problémái lehetnek)

2011. márc. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Nézd meg megvannak-e a fogai , összeszért állapotban is normálisak-e.Én is most hoztam el egy kiskutyát , n teszteltem asztalon is(ismeretlen volt számára) , ráraktam őket egymás után 2 kiskutya teljesen bepánikolt és remegett , az enyém kcsit megszeppent de 1-2 mp után érdeklődően szaglászott az asztalon.Akkor mikor kivoltak engedve a kicsik , a földre dobtunk egy serpenyőt , egyik sem ilyedt meg tőle.Én azt választottam amelyik a leg aktívabb volt , de ugye nem mindegy hogy milyen célra veszed.

De szerintem az a legjobb ha többször is meglátogatod őket , valószínűleg mást mutatnak már a második találozáskor.Ha nem annyira sürgős , akkor menj el 8 hetesen megnézni őket , aztán 1 hét múlva mikor elviszed őket még figyeled hogyan viselkednek , és kiválasztod amelyik a legjobban tetszik.9 hetesen még nem vagy elkésve az elhozatallal.

2011. márc. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
összeszért=összezárt xD
2011. márc. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok jó dolgot leírtak, ám egy nagyon fontos kimaradt - a "melyiket válasszam" kérdés.

Sokan beleesnek abba a hibába, hogy azt a kutyát viszik el, amelyik először odamegy hozzájuk, belemászik az ölükbe és egy olyan romantikus mesét költenek mellé, hogy a "kutyám kiválasztott". Aztán csak később derül ki, h lehet h az a kutya személyiségében teljesen nem illik a gazdájához - de akkor ugye már nem lehet mit tenni.

Így nagyon fontos, h úgy menj oda, h ismered magadat, tisztában vagy az igényeiddel, a lehetőségeiddel, az életeddel, tudd mi célod lesz a kiskutyával. Ne mondd azt a tenyésztőnek, h napi 4 órát fogsz a kutyával foglalkozni (csak azért mert tudod h ez milyen jól hangzik és ezért biztos meg fog szeretni), amikor tudod, h max 2 órád lesz a kutyára. Ne akard feltétlen a legelevenebb, legnyomulósabb kölyköt (sok ember azt hiszi h ezek azok a kölykök akik a legkönnyebben/gyorsabban tanulnak - pedig ez nem így van), mert a legtöbb emberhez ezek a temperamentumú kutyák nem illenek. Kutyák között is vannak önállóbbal és embercentrikusabbak, visszahúzódóbbak és nyomulósabbak, lassúbbak és hiperaktívak. Meg kell tudnod állapítani, h hozzád milyen jellemű kutya illik inkább, és az alapján dönteni, függetlenül attól, h melyiknek milyen édes pofija van, v melyik az amelyik odamászik hozzád.

A tenyésztő véleményére sokat lehet adni - természetesen csak akkor ha normális tenyésztő, és nem holmi szaporító, egy almos gazdi vagy folyamatosan "balesetező" felelőtlen állattartó, aki már az 5dik alomtól akar megszabadulni.

A tenyésztő egész kiskorától látja a kiskutyákat, ő látja a jellemüket, míg te egy 2 órás látogatás alatt vajmi keveset érzékelsz belőle, pláne ha nincs tapasztalatod benne (és a tapasztalat nem azt jelenti h volt már valaha kiskutyád...).

Sok sikert!

2011. márc. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elsősorban a tartási körülményeket nézd meg.

Kérdezd meg a tenyésztőt,mivel etette eddig a kicsit,és otthon is add azt.

Többit leírták fentebb.

Törzskönyv és szerződés,chip,oltások nélkül NE vedd meg a kiskutyát,bármit mesél is az eladó.

2011. márc. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ok.Kössz válaszokat.Az ismerősöm tenyészti törzskönyvvel vegyem.
2011. márc. 7. 20:10
 9/9 anonim ***** válasza:

"Akkor mikor kivoltak engedve a kicsik , a földre dobtunk egy serpenyőt ,"

Kedves Ikan.


Én biztos nem engedném meg, hogy a 7 hetes kiskutyáim közé, boldog-boldogtalan serpenyőt dobáljon. Fokozatosan kell őket a zajokhoz szoktatni, nem egyszerre. Én megcsináltattam 49 naposan a Volhard tesztet, ebből azért látszik, hogy viselkedik idegen emberrel, idegen környezetben a kiskutya, hogy reagál a hivásra, a papirgalacsinra,, a zajokra, az ernyőre.

Olyan kiskutyák kell választani, amelyik élénk, figyelmes, szép egészséges a szőre. És legyenek rendbe a papirjai.

2011. márc. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!