Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet egyszerre két különböző...

Lehet egyszerre két különböző korú és méretű kölyökkutyát is tartani?

Figyelt kérdés
Hamarosan lesz egy kölyök tacskónk, és mivel szeretnénk majd mellé egy nagyobb, sportos kutyát(német juhász, labrador, vizsla) arra gondoltunk, hogy hozunk mellé egy másik kölyköt, hogy legyen társasága. Korábban volt tacskónk, német juhászunk és vizslánk is) Ha a tacsi megszokta az új helyet, nő egy kicsit, hoznánk a másikat. Lenne köztük kb. 2-3 hónap korkülönbség. Szerintetek nem nyúzná szét az egyik a másikat ebben a felállásban? (külön neműek lennének, és a szukát vagy mindkettőt ivartalanítanánk)
2011. márc. 6. 19:36
 1/8 Ninna ♥ ***** válasza:
Ez így mind szép is jó, a kutyusoknak biztos jó lenne, hogy tudnak egymással játszani, és a szocializációjukon is nagyot dobna, bár ezzel még az nincs kipipálva. Bár ahogy elnézem, felelős gazdik vagytok, ezzel nem lesz baj. De abba belegondoltatok, hogy két kölyök kutya - négyszer annyi probléma, mert egy kölyökkel kétszer annyi baj van, mint egy felnőtt kutyussal. Kétszer annyi költség (oltások, prémium táp, vételár, felszerelések, jutalomfalatok, tanítás stb), kétszer annyi idő (mert mind a két kutyussal külön is kell foglalkozni, a tanítás szempontjából is, bár a séták együtt megoldhatóak).. ha ezek mind oké, akkor minden további nélkül lehet két kölyköt tartani.
2011. márc. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha a költségek nem zavarnak, én egyszerre vinném őket. Fiatalon hamarabb ismerkednek. Egy 6 hós kutya már erélyesebb egy kicsivel. Vegyetek két kant, ha lehet. Jobban elvannak egymással, és a kutyák az első ivarérésik NEM tudják a másik nemét, ők csak ivaréréskor tudják a szagok miatt.

Viszont ha 2 hónap különbséggel viszitek, még akkor is rendben lesz, de egy kicsinek inkább szükséges a társ, hamarabb összeszoknak, hisz játszanak csak.

2011. márc. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*ivarérésiG
2011. márc. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Abból nem lehet baj, hogy egy tacskó kölyöknek( még ha kicsit idősebb is) túl durva a nagyobb testű másik, vagy a fiatalt gyötörné az idősebb? A tacsi szuka lesz..
2011. márc. 6. 19:54
 5/8 anonim ***** válasza:
egy kis kutya is sok munka de kettő már tényleg nagyon nagyon macerás, de ha két kutyát vesztek mindenképpen akkor két kan pl jól elvan, a szukák minden hiedelemmel ellentétben sokkal genyábbak egymással (tapasztalat, jó sok kutyát ismerek) a korkülönbség lényegtelen bár szerintem mire az első 4 hónapos lesz lehet meggondolod azt a másodikat...XD az én kutyáim között 1 év van (pont annyi idő ami alatt az ember elfelejti a rossz dolgokat és csak a jókra emlékszik)
2011. márc. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én épp ezért javasoltam a két kölyköt. igaz macerásabb, de, egy nagyobb testű kölyök, aki még be van indulva (egy 4 hós is, de már simán végigaludná az éjszakát) zargatni fogja a nagyobbat, aki nem fogja jó szemmel nézni. tapasztalat. 3 kutyám van. 5 hós volt a nagy, mikor hoztuk a másodikat, és éjjel sokszor hallottam, hogy míg a kölyök nyüszög, játszana, a másik aludna. Aztán, mikor 1 éves lett a nagy, akkor hoztam egy 3 hóst, na, itt már sokkal több baj volt.

Miért akarsz szuka tacsit? A szuka rossz döntés, makacsabbak, és 6 hósan már tüzel, ha úgy is ivartalanítanád, a kan olcsóbb is. Ez fura... Ráadásul két kan a hiedelemmel ellentétben, jobban kijön egymással.

2011. márc. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 zsuzsabazsa ***** válasza:

Az én véleményem szerint, hasznosabb ha egy kb 2 éves kutya mellé veszel egy kölyköt. Mivel a kölyöknek hasznára válik egy idősebb tapasztalt kutyától tanulnia. Van kire felnéznie

vagyis a tanítójára. Itt a kutyadolgokat értem.


Két egyidős kölyök, egymástól a rosszaságokat is eltanulják.

Mikor a felnőtt kor küszöbére érnek egymással rivalizálni is fognak.

Nem lehetetlen, de nehezebb dolgod lesz két kölyökkel egyszerre.

2011. márc. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én biztosan nem vállalnék be két kölyköt egyszerre.

Van egy kiskutyám, most 10 hónapos. Imádom, foglalkozok vele naponta 3 órát, nagyokat sétálunk, kutyasulizunk.

De egy másik fajta kutya minden vágyam, és szeretnék is egyet a mostani mellé. Viszont tudom, hogy nem bírnék velük, így várok még 1-2-3 évet. Addigra a mostani kutyámmal elvégzünk néhány engedelmességi tanfolyamot, leteszünk pár vizsgát... Így benne teljesen meg lehet majd bízni, mire jön a kölyök. Így a második kutya nevelése is sokkal könnyebb lesz, mert a jót fogja eltanulni a nagytól.

Két kölyök viszont a rosszat tanulja el egymástól.

A kérdésedre válaszolva: szerintem nem baj, ha egyik kölyök nagyobb méretű, mint a másik.

2011. márc. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!