Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezért meg is büntethetnek?

Ezért meg is büntethetnek?

Figyelt kérdés
Ha veszek egy kiskutyát és az előző gazdija nem rakott chippet a kutyusba és én úgy veszem meg akkor megbüntethet bárki is? Vagy ha hozzám kerül kb. 12 hetesen még rakhatok bele? Mennyibe kerülne ez? Egy bilétával a nyakörvön nem helyettesíthető? Minden választ előre is köszönök!
2011. márc. 6. 20:07
1 2
 1/18 IGCM ***** válasza:
100%
senkise ellenőrzi...mint láthatod expresszen is adják-veszik a kutyákat ha van benen chip ha nincs.....
2011. márc. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azért még várom a többi kérdésemre is a választ!
2011. márc. 6. 20:09
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

barátnőmet megbüntette egy közterületes amikor sétáltatta a kutyáját és ott helyben ellenőrizték a chippet és kiszabták a büntetést...egy tőllem vett kiskutyának pedig a gazdi állatorvosa azonnal a chipp ellenőrzéssel kezdte... én nagyon megdöbbentem mert én se tudtam, hogy már ennyire ellenőrzik :O eddig nagyon hanyagolták a dolgot... mondjuk nekem minden kutyám chippes.

A chipp bármikor beültethető, nem tudom menyibe kerül mert mi egész almokat chippeztetünk és a MEOE TK val együtt kapom a chippet...a Chipp nem helyestesíthető semmivel

2011. márc. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Az állatorvosnak akihez elviszed a kutyát jelenteni kell és megbüntetnek. Chip nélkül nem tudható a tenyésztő/szaporító.

És TILOS chip nélküli kutyát venni,ez olyan mintha papír nélküli autót vennél. megbüntetnek.

(ha az orvos nem jeleni akkor őt is)

2011. márc. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Igyekszem chippes kutyát vásárolni.
2011. márc. 6. 20:16
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem büntethetnek ha nincs chip a kutyában (sajnos). Akárhány évesen rakhatsz chipet a kutyába, kb 5000 Ft. Szoktak lenni akciók, amikor olcsóbban teszik be a dokik, erről a rendelőkben vagy a menhelyeken tájékozódhatsz.

A chip azért jobb a bilétánál, mert nem vész el, nem esik le, és ha értékes a kutya és ellopják, tudod bizonyítani hogy a tiéd.

2011. márc. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Kedves előző, az új törvény szerint már nincs igazad.
2011. márc. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Téged nem büntethetnek elvileg, csak az eladót.

Tetethetsz bele chipet bármikor, de az árak városonként változnak. Fontos, hogy regisztráltatni is kell, mert enélkül semmit sem ér! Akciókat is érdemes nézni, szokott lenni, bár nem mindenhol.

Szerintem a chip és a biléta együttesen a leghatékonyabb. A bilétát elhagyhatja a kutya, de a chipet nem. Viszont nem minden ember ismeri a chipet még, ezért jó, ha bilétát is tartasz rajta, biztos ami biztos. Vagy ha a nyakörv anyaga olyan, akkor a belsejébe beleírhatod a telefonszámodat.

2011. márc. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy hírességnek - sajnos nem tudom kinek :) - ellopták a kutyáit, majd úgy kerültek elő, hogy az emberke aki elvitte őket, volt olyan lökött, és bevitte őket az állatorvoshoz (azt nem írták miért). A doki megvizsgálta a chipet, majd rögtön hívta a rendőröket/gazdit.

Amekkora mázlija volt az új tulajnak, pont oda vitte őket, ahová az igazi gazdijuk jár.

Erre jó a chip :D

2011. márc. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 20:17!

Igazad van, most olvasom hogy már kötelező a chip! Örülök is neki, de nem tudtam róla...

2011. márc. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!