Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etethetem a yorki...

Mivel etethetem a yorki kutyámat száraztápon kivül? 8hónapos most. Bevált tippeket várok, esetleg recepteket is.

Figyelt kérdés
2009. febr. 18. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia. Én néha szoktam a kutyámnak csinálni húsos tésztát. Megfözöm neki a tésztát a husit megpiritom egy kicsit utánna néha még a sütőbe berakom(kicsit meg delikátozom) pár percre ezt össze keverem neki és kész is. Az én kutyám zabálja:D De amugy jó ha adsz neki tápot is mert abba benne van az elegendő vitamin amire szüksége van.
2009. febr. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én reggelre adok neki konzerves kaját,estére szárazat.

igazábol kikell próbálni h a te kutyusod melyik JUNIOR konzervet szereti,mert ez egyén/kutyafüggő.

Amit az egyik yorkitulaj ismerősünk ajánlott, a miénk nem eszi meg.Mi ugy kezdtük,hogy minden nagyobb bevásárláskor,vettünk 2 különféle konzervet,és azt adtuk neki.vagy megette vagy nem.De így 3honap alatt már 10fajta konzervet tudjuk h szeret...szóval változatosan is eszik.Szerintem így probáld ki.

Esetleg csirkecsontot adhatsz neki ha főzöl,vagy a húslevesnek a levét.

2009. febr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Száraztápot kap 2szer naponta, azonkívül még 2szer van etetve. Száraztápon kívül kap még joghurtot piskótával, zabpehellyel, esetleg rizzsel, főttojást, csirkehúst rizzsel, sárgarépával keverve. A napi 4 etetés soknak számít?
2009. febr. 18. 20:36
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia. Mostmár szoktathatnád öt a napi max. 2-szeri kajára de még várhatsz vele elöször 3 utánna 2 és ha akarod akkor abból az etetésból lehet 1 is de szerintem jó azért ha 2-szer kap enni.
2009. febr. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2szer mindenképpen kell kapnia..

4től elhízhat vigyázz!

2009. febr. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom mi az ideális, mi egy nap egyszer etetjük a kutyánkat, és köszöni jól van :) Persze vacsi után néha neki is "leesik" valami kis finom falat, de az se olyan hű de sok. Anno az állatorvosunk tanácsolta, hogy válasszunk ki egy időpontot, és minden nap akkor etessük. Fél kilenckor már bevan zsongva, hogy mikor kap. :) Szerintem minden attól függ, hogy mire szoktatjátok a kutyát, lehet 4-2 kisebb adagban, vagy egy nagyban, szerintem majdnem mindegy :)

Amúgy ha nekünk éppen nincs jobb ötletünk, vagy beteg a kutyus, akkor a száraz tápjára kap valami extrát. Húslevest, vagy bármi maradékot amit a hűtőben találunk, és az ő gyomrához passzol :)

2009. febr. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Egy egészséges kutyának naponta egyszer kell enni és egy héten egy napot kihagyni.

Amúgy nekem egy yorki-havanese keverék szőrgombócom van, és ő is naponta sokszor eszik :D

Emberi kaját is, csak arra figyelni kell, hogy csokit, burgonyát, ilyeneket nem ehetnek főleg ezek a picik.

2009. febr. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
kétszer elég már etetni.egy éves kor után mondják,hogy egyszer.én kétszer etetek,két yorkim van.2 éves,és 1éves.reggel száraztáp(acana,royal canin),este főzök csirkecombot,sima vizbe,(mert a só tönkreteszi a veséjét)azt kapják.néha rizzsel,de azt nem eszik meg,kiválogatják.napközbe 1-1 jutalomfalat,de azt se kell tulzásba vinni,mert könnyen elhízhatnak,és elzsírosodnak a szervei-kevesebb ideig fog élni.este van kogy konzervet kapnak,de abból még nem találtam jó minőségűt.egyszer vettem egy kis dobozzal 500ftért,de kihányta az egyik kutyám.valószínű ennyit is ér.
2009. febr. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ja,és ne adj neki csontot,pláne ne csirkét!én műcsontot szoktam adni,(préseltcsont),imádják,egy hétig el vannak vele.
2009. febr. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekünk minden kutyánk kétszer eszik naponta. Így a napi adagot kétszerre eszik meg és nem terheli egyszerre a gyomrukat.
2009. febr. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!