Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyésztők hogy szokták?

A tenyésztők hogy szokták?

Figyelt kérdés

Mikor fedeztetik először a szukát?

Hányszor?

És meddig? (úgy értem hány éves koráig)

Nem akarok se tenyészteni, se szaporítani, csak kérdezem!


2011. márc. 6. 20:43
 1/10 IGCM ***** válasza:
100%

másfél,két évesen.egyszer,kétszer

és álltalában max 3 alma van élete folyamán egy szukának.

2011. márc. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Elvileg 1,5 évesen lehet. Gyakorlatilag a jó tenyésztő 2 éves kora körül, és 6 évesen utoljára. Magyarul egy szuka, 3-4 alom(mert nem minden évben hoz le almot, több szuka van, és választanak, hogy melyikkel lesz célszerű). Legalábbis ezt mondta, amikor én vettem az én kutyámat. Aztán a szuka marad családi kedvencnek, én is találkoztam ilyen kutyával.
2011. márc. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

mérettől függően általában 15-18 hónapos kórtól.

a progeszteron szint és a ciklus diagnosztika határozza meg a pontos napot. általában a 14. nap körül.

Max -6 alom egy szukától életében de ez már tényleg maximum és általában -6-8 éves korig bár egy jó állapotban lévő egészséges kutya akár 10 évesen is feltud nevelni egy almot de szerintem az már kicsit sok...

2011. márc. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És amikor már öreg a fedeztetéshez mit csinálnak vele?
2011. márc. 6. 20:48
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Óriástestű szukát 2,5-3 évesen először. (külön engedély kell a korábbi fedeztetéshez) évente egyszer. may 6 éves koráig. (6 éves kor felett nem adnak engedélyt)
2011. márc. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha kiöregedett, akkor általában ivartalanítják (elkerülendő améhgyulladást és a daganatokat) és "nyugdíjban" él a tenyésztőnél. (sokszor mégegyszer annyi évet amennyit addig)

A tenyésztőknél élő kutyák csak egy kis része tenyésztésben álló kutya. Vannak még előtte és már utána lévők is

2011. márc. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 IGCM ***** válasza:
65%
Dehogynem lehet 6 éves kor feleltt is!Van aki 8 évesen fedezteti a szukáját mert jó erőben van és pl nem volt vagy csak 1 alma.És rendesen trzskönyvezhető az alom..
2011. márc. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
20:51-nek: én óriástestüről írtam.
2011. márc. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
ha kiöregedett akkor ivartalanúlt tengetik tovább életüket :)sok sok évig :)
2011. márc. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Rengeteg vélemény elhangzott már, de akkor leírnám,hogyan hangzik pontosan, a MEOE tenyésztési szabályzata szerint!Tenyészszemlére,15-hónapos kortól mehet,de tenyésztésbe,18 hónaposan lehet befogni, fajtától függetlenül a kutyust. 8 éves koráig lehet alma, fajtától függetlenül!Két évente,3-szor fedeztethető,de,...Ha nem volt császáros,ha maximum 8 kölyköt szült.Ilyen esetben ki kell egy évet hagyni. ÍGY PONTOS!/forrás:MEOE tenyésztési szabályzat/
2011. márc. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!