Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzhetném meg anyuékat...

Hogyan győzhetném meg anyuékat hogy igenis tudnék gondoskodni egy kutyáról?

Figyelt kérdés
nem szeretnének nekem kutyát venni mert hogy úgyse leszek mostanában itthon mert kezdek felnőni..meg hogy nem is tanítanám meg semmire és rossz kutya lenne.de én foglalkoznék vele meg tanítanám meg minden amit kell...:(
2011. márc. 6. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzik hogy nem tudnál gondoskodni róla, abban lehet valami, nem?

Ha nem leszel otthon, akkor nekik kell vele foglalkozni.

2011. márc. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szia

Egy kutya nagyon nagy felelősség. Nem csak időben de anyagilag is. Gondolj bele az oltások, orvosi kezelések és esetleges műtétek mennyire drágák. Ha a család nem ért egyet a kutya megvételébe akkor felesleges. Én 17 évesen vettem az első kutyám, egy nyarat végigdolgozzam, hogy csak az árát és az oltásokat ki tudjam fizetni. Most 23 vagyok és a 5. kutyánál tartok, 6 kor kelek, 7 ig sétáltatok, du.5 kor hazaérek és hóban fagyban megyek sétáltatni, hétvégén pedig kutyaiskolába... már 6 éve nem aludtam ki magam :D

2011. márc. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Az én fiam is győzköd.
2011. márc. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát pajtás, ez nehéz cirkusz. Azt mondod tudnál róla gondoskodni: Tehát megtudod venni neki a tápot,oltásokat és (ne adj isten ha olyan fajtáról van szó) kifizeted a kozmetikust is bárki segítsége nélkül? Nem tudom mennyi idős vagy, de várj még a kutyatartással. Ha a szüleid így állnak hozzá, neked addig nem lesz kutyád, míg külön nem költözöl. Ne erőlködj a meggyőzésükkel, nem fogsz előre jutni. Én is hasonló cipőben járok, és talán sokkal idősebb vagyok nálad, de igyekszem elfogadni az ő álláspontjukat. Nálunk az a nagy hepcia, hogy a kutya majd a szőnyegre csinál majd (panelben lakom) és nem leszek hajlandó levinni sétálni. Türelem és kitartás! Addig tanulj minél többet a kutyákról és azok tartásáról.
2011. márc. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2.-nak: gratulálok.:D én most 15 vagyok és kb. már 5 éve próbálom anyuékat megfűzni.:D de nem nagyon megy...:/
2011. márc. 6. 21:10
 6/9 anonim válasza:
57%

Mindenki a maga pöccsével verje a csalánt......

és ne csodálkozzon, hogy az idősebbek nem kívánják helyette kivenni a részüket a rájuk háruló feladatból.

2011. márc. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

egy kennel oldalán olvastam ezeken lehet gondolkodni:)nem minden kérdés releváns itt persze de ez a kérdőív szerintem tök jó:)))) és van benne néhány dolog amit minden gaznak meg kéne gondolnia:D


1. Miért döntött úgy, hogy vesz egy kiskutyát?


2.Miért ez a fajtát választotta? Hol hallott róla? Ismeri a fajta igényeit?


3. Milyen fajtájú kutyák tulajdonosa volt a múltban?


4. Van jelenleg bármilyen háziállata? Ha igen, milyen fajtájúak?


Ivartalanítva vannak? Milyen neműek?


5. Szuka vagy kan kutyát szeretne? Miért?


6. Kiskutyát vagy növendék kutyát szeretne venni?


7. Milyen jellegű feladatra szeretnék, hogy alkalmas legyen a kiskutya? (kérem, gondolják át megfelelően az össze indokot)


Hobby/családi kutya

Show/kiállítás

Sport (agility, flyball, engedelmesség, stb.)

Terelés

Terápia


8. A család összes tagja egyetért a kiskutya megvételével? Mindenki segíteni fog a felnevelésében?


9. Van a családban valakinek valamilyen állat allergiája?


10. A családban élő személyek száma: ………….. Napközben van otthon valaki? ........


11. Lakásban vagy házban laknak? Biztos, hogy a főbérlő, illetve a házirend engedélyezi a kutyatartást? A helyi/önkormányzati rendelet milyen kitételekkel szolgál a kutyatartással kapcsolatban?



12. Van megfelelő kerítés? Ha nincs, a kiskutya megvétele előtt építenek?



13. Hol lakna a kiskutya? Kertben? Házban? Kinn és benn is lakhatna?


14. Hol lesz a kutya, amíg önök nincsenek otthon?


15. Van medence vagy kerti tó? Ez el van megfelelően kerítve, vagy elkeríthető addig, amíg a kutya kölyök?



16. Van kutyaiskola a környéken? Tervezik, hogy részt vesznek a foglalkozásokon?


17. Van a közelben állatorvosi rendelő?


18. Ha olyan célra vesznek kiskutyát, ahol nem szükséges, hogy ivaros legyen (hobby, sport, terápia), akkor megtudják oldani, hogy 6-11 hónapos között ivartalanítva legyen, illetve az erről szóló orvosi igazolást eljutassák hozzám?



19. Volt más kutyájuk ezelőtt? Ha igen, akkor ismertetné, kérem?


20. Ha tenyésztőtől vett már kiskutyát, akkor hivatkozásként megkaphatnám a tenyésztő elérhetőségét információforrásként?


21. Kiállítási célokra eladott kiskutya esetén kifogja a kölyköt felkészíteni a kiállításra? Ön vagy kutyakozmetikus?



22. Hol hallott a kennelünkről?


23. Pénzügyileg felkészült egy kiskutyára? (kutya felszerelések, jó minőségű táp, sürgős orvosi beavatkozások esetleges költségei, stb.)



24. Ha a családnak el kell utaznia, akkor ki fog vigyázni a kutyára?



25. Ismerik az állattartásra vonatkozó alapvető szabályokat/törvényi rendelkezéseket, illetve a kutya lehető legegészségesebb felneveléséhez szükséges ismeretekkel rendelkeznek?


26.Tudnak megfelelő időt szentelni a kiskutya nevelésére/a vele való foglalkozásra?



Kérem, tüntesse fel állatorvosának nevét és címét:



Itt az alkalom, hogy ön tegyen fel nekünk kérdéseket:



Bármilyen kérdésük van, szívesen válaszolok. Kérem ezt a kérdőívet a kaleidocollie@gmail.com címre küldjék vissza. Fel fogjuk venni önökkel a kapcsolatot.

2011. márc. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

előző válaszoló : reklám ??? nem itt kéne !!!

kérdező. bocs de magadról sem tudsz gondoskodni !!

egy kutya sok pénzbe kerül, te meg csak sétáltatnád, nevelnéd,kivinnéd wc-re . és ??

nem ez a kutyatartás !!!

oltások, folyamatos állatorvosi ellenőrzés ( évente 1-2 X )

az első évben vagy 10 X !!!

kaja, felszerelés, kutyasuli, ( nem, olcsó )

ja és persze 10-15 évről beszélünk, te meg talán 2-3 évig ha nevelnéd HA !!

és ha nem vagy otthon , és ha ,ha ,ha .

egyedül akkor tartsál kutyát, ha már egyedül élsz!!

addig is a szülőké a kutyatartás legnagyobb felelősége !!

a tiéd meg csak a szórakozás lenne !!

ez nem fer!

vagy menj el melózni suli után évente 250 napot,napi 4 órában. keresd meg az eltartásának a költségeit!

ja ,de közben ki lesz a ktyávbal ki fogja kivinni wc-re, ki viszi el sétálni, ki tanít neki trükköket.???

mert te dolgozol ?????suliban vagy ???stb!!!!

na erre varjál gombot !!!!!!!!!!!

2011. márc. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom megérteni hogy válthat ki ilyen indulatokat egy egyszerü kérdés (ez nem a kérdezönek szólt)

Szerintem ha meg akarod gyözni a szüleidet, akkor csinálj ugy egy hónapig mondjuk mintha meglenne a kiskutya...

Kelj fel minden nap egy órával korábban, menj egy kört a ház körül, sétálj, mintha a kutyát sétáltatnád, amikor hazaérsz a suliból mosd fel a lakást mintha csak bepiszkitott volna a kutya - elsö idöben elöfordul - aztán meg menj egy kört megint a ház körül, mintha sétáltatnád, ne csak levágd magad a gép elé vagy ilyesmi, aztán este ugyanigy, majd meglátod, hogy amikor egy hete már hajnali 5kor kelsz akkor van e kedved bevállalni egy kiskutyát... ami egyébként nem kis gonddal, felelösséggel és pénzkiadással jár... oltásból kell jó pár, kb 5000ft/db, helyének kell lenni, játékoknak kell lenni, enni kell neki venni, a veszettség oltást ismételni évente, féreghajtani de ez nem nagy összeg, bolhairtás, az sem tul drága, de pénz... megbeszélhetnéd velük pl, hogy mostantól te fogod takaritani a lakást, te mosogatsz, te vásárolsz be, és mondjuk havonta kapsz érte 10-ezert ftot, azt ne nyalókára meg nem tudom mire költsed, hanem spórold össze az oltások árát, stb, ilyen ötletekre gondoltam... majd meglátod mennyi kedved van hozzá...

2011. márc. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!