Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azok akiknek lakásban két...

Azok akiknek lakásban két kutyájuk van! Kértetek engedélyt hozzá a lakóktól?

Figyelt kérdés
Elvileg csak engedéllyel lehet tartani lakásban két kutyát.
2011. márc. 8. 09:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem igaz. Ez a társasház szabályozásátólfügg. Van olyan ház ahol egyáltalán nem lehet tartani kutyát és van aholmeg van szabva a számuk.

Ezenkívülkülön szabályozhat az önkormányzati rendelet is.

de általános,országos szabályozás erre nincs.

2011. márc. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem kértem. De nem is zavarnak senkit. Egyetlen egy közvetlen szomszédom van, ő imádja őket. Soha senki nem szólt még be miattuk. Szerintem ha az ember normálisan tartja őket, és ami a legfontosabb a kutyák nem zavarhatnak senkit, nem ugatnak akkor nem szólnak értük.
2011. márc. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nincs ugyen két kutya, de igen tanácsos írásos(!) engedélyt kérni, mert lehet, hogy nem szólnak érte, csak aztán egyszer valakinek rossz napja van, beleköt, és a szabály miatt te igen nehéz helyzetbe kerülhetsz...
2011. márc. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
bp-i ill. kerületi rendeletbe van, egy kutya tartható minden nélkül, kettö már csak engedéllyel
2011. márc. 8. 09:54
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálunk a kerület enged két kutyát, a társasházi szabályzatot meg sem néztem. :D Jóban vagyok a szomszédaimmal, a kutyáim jól neveltek, nem zavar senkit, szeretik őket. :) Amúgy sem divat nálunk a szomszédok közötti piszkálódás, csak nagyon kirívó esetért szólnak. De talán pont ezért mindenki igyekszik alkalmazkodni a másikhoz, mert mindenki örül neki, hogy ilyen jó a lakóközösség és senki nem szeretné, ha ez az állapot megromlana, így teszünk is érte, hogy a jó viszony megmaradjon.
2011. márc. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
írásos beleegyezőt kérj, mert sosem tudni...egyébként a kerületi rendeletekben leírtakon kívül úgy tudom, hogy az azonos szinten lakók és a falszomszédok beleegyezése kell.
2011. márc. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%
Nekem két kutyám van!És dehogy kértem a lakóktól engedélyt!!!!!!mi közük hozzá?ha akarok elefántot tartok!!!
2011. márc. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én debreceni vagyok, egy négyemeltes társasban lakom. amikor az amstaffomat odavittem, egy évig mindenki hisztizett, kivéve 3-4 lakót. Még az olyan is verte magát, aki szintén kutyát tart. Én nem reagáltam, aztán láss csodát nem szólnak mostmár. am. 2 éves lesz júliusban a blöki.
2011. márc. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Budapesti lakásban általában két kutya tartható engedély nélkül, ennél többhöz külön engedély kell, amiben a szomszédoknak is van szavazati joguk. Azonban sajnos nem egységesek a szabályok.

Jó tudni, mert bizonytalanságnak nem szabad kitenni élőlényt.

Az illetékest mindig nehéz megtalálni ilyen esetben.

Ha érdeklődni akarsz, azt javaslom, füllentsd azt, hogy panaszt akarsz tenni kutyára és akkor nagyságrendekkel hamarabb találsz illetékest.

Aztán neki előjöhetsz a kérdéseddel.

2011. márc. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

tömcsy-nek:

A mi 10 emeletes panelünk földszintjén is van egy amstaff. Mondtam a férjemnek, na látod szívem ez az a híres haramia, amitől félnek sokan, erre mondják sokan "pit-bull". Ő meg megsimogatta és emelt szemöldökkel mondta: Ez? Hát ez egy nyali-fali tündér kis kutya. :D

De tényleg. Egy sárgásbarna szuka kutyus, nagyon édes, barátkozós, mindenkivel haverkodni szeretne. Simálnivaló kis dögice. :)

Amúgy a mi házunkban is van 2 yorkie egyik lakásban, nem hinném hogy kikérték a véleményt, de van sok kutya a házban. Felettünk egy labrador van, fut, jön-megy, dobálja a játékát, ugat, mindent hallunk, de mivel kutyabarátok vagyunk csak mosolygunk rajta, ha hallom ugatni este is, csak megjegyzem : Mi van blöki, le akarsz menni? :D

Imádom a kutyákat. Persze ha nem vadítják el néhány böszme gazda ahogy teszi. :)

2011. márc. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!