Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne csinálni a kanunkkal?

Mit lehetne csinálni a kanunkkal?

Figyelt kérdés

Kezdő tenyésztők vagyunk. 1 szukánk és 1 kanunk van jelenleg. 1 és 1,5 évesek. A szukánk tüzel, külön vannak zárva egymástól. A kan egész nap vonyít a kertbe, nyüszög, hisztizik. És ez megy egész éjjel is. És nagyon kellemetlen a szomszédok miatt. Nem szóltak még, de mivel engem is zavar, tuti, hogy őket is. Éjszaka kb 2 óránként felkeltem és rászoltam, hogy fejezze be akkor abbahagyta egy időre, de aztán újra.

Párom pont ezen a héten külföldön van, így egyedül maradtam, hogy kitaláljak valamit.


Hétvégén felhívjuk az ismerős tenyésztőnket, hogy ők mit szoktak csinálni ilyenkor.


Köszönöm a segítő válaszokat!


2011. márc. 8. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudsz csinálni semmit. Van olyan kan,akit ilyenkor el kell "költöztetni" 2-3hétre, mert annyira lefogy.

ha tenyésztő leszel, több szukával és kannal,akkor még rosszabb lesz, bár a szukák szépen összehangolják a tüzelésüket egy idő után.

2011. márc. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

kiegészítés: általában 20 méter elég nekik.

ha úgy zárjátok el, hogy a kan rámehet arra a földre, ahová a szuka pisil,akkor nem ér semmit az elzárás.

2011. márc. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudod beengedni a kant éjszakára a lakásba?

Az én kankutyám olyan szépen elfekszik . Csöndben van, nincs vele gond. Mondjuk ivartalanítva van, de attól még az ösztön benne van...

2011. márc. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a mi tenyésztőnknél azt láttam, hogy az éppen tüzelő szukát mindig bent tartja a lakásban, így ezidő alatt az nem is találkozik a többi kutyával.
2011. márc. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy anyóséknál lakunk és miattuk nem jöhetnek be a házba, nem engedik meg. jövőre tudunk venni saját házat ott benti-kinti kutyák lesznek, úgy könnyebb lesz megoldani.
2011. márc. 8. 11:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Esetleg erre az időre add oda ismerősnek. Volt már olyan h a barátnőm áthozta 1,5 hétre a kanját amíg a szuka tüzelt.
2011. márc. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az a "baj", hogy nem tudok senkit. Meg ugye amstaffok, így nem mindenki vigyáz rájuk. Jövőre amikor elköltözünk megtudjuk oldani, hogy 2 hétre anyósékhoz visszük majd a fiút.
2011. márc. 8. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!