Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fiúkutya pisilőjén normális a...

Fiúkutya pisilőjén normális a két dudor?

Figyelt kérdés
Kicsit előrébb van onnan, ahol kezdődik neki. Mindkét oldalon van egy, pont egymás mellett. Olyanok, mint két kis labda. Nem volt még fiú kutyám és elég rémisztően néz ki. Főleg akkor dudorodik ki, mikor a hátán fekszik. Minden fiúnak van ilyen? 5 hónapos labrador, ja és nem a golyói azok :)
2011. márc. 8. 23:57
 1/8 IGCM ***** válasza:
100%

Normális.

Ha nem lenne nem tudna összeragadni szukával :)

2011. márc. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
???
2011. márc. 9. 00:03
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Persze hogy normális. Minden fiú kutyának van, és minden férfinek. A neve: Dülmirigy, másnéven prosztata. De itt egy leírás:


Bemásolva:

6. A nemi szervek a faj fenntartására szolgálnak. A hím- és a női nemi szervek ivarsejteket termelnek, s elvezető szerveik végső szakasza közös a húgyszervekével. A hím ivarsejteket termelő herék a herezacskóban helyeződnek. A herezacskók a combok mögött lógó bőrzacskók, amelyeknek ürege a lágyékcsatornán keresztül a hasüreggel van összeköttetésben. (A herék tudniillik a hasüregben fejlődnek és csak bizonyos korban „ereszkednek” le a herezacskóba).


A herék tojásdad alakú szervek, a bennük termelődött ondósejtek a mellékherén keresztül az ondóvezetőkön át jutnak a húgycsőbe, illetőleg a hímvesszőbe. Az ondó nemcsak a hím ivarsejtekből, az ondósejtekből áll, hanem a nagyobb tömeget kiadó ondófolyadékból, amelyet a járulékos nemi mirigyek termelnek. Kutyában csak egy járulékos nemi mirigy fejlődött ki, a dülmirigy vagy prosztata, ez a viszonylag nagy (mogyorónyi), tömött tapintatú sárgás színű mirigy, a húgycső kezdeti részét teljesen körülfogja. A hímvessző, a hím állatok közösülő szerve. Az ülőcsont hátulsó széléhez van rögzítve a töve, a testének a végén a hosszú makk helyeződik. A kutyák makkja különlegesen alakult; hátulsó részén van a makk hagymája, s ettől pedig a fokozatosan elhegyesedő „hosszú” része nyúlik előre. A kutyák hímvesszőjében csont van. A merevedést okozza, hogy a hímvesszőben lévő ún. barlangos test üregei reflexes hatásra vérrel telődnek meg. A hímvessző nyugalmi állapotban, a tasakban foglal helyet.

2011. márc. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az nem a prosztata, hanem mint az előző leírásban is szerepel, a "makk hagymája". Párzáskor hatalmasra duzzad és attól ragadnak össze.
2011. márc. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Teljesen rendben van, normális hogy ott van a két dudor, de én is meglepődtem,mikor az első kan kutyám ilyet produkált.
2011. márc. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 zsuzsabazsa ***** válasza:

Egyszer már egy ilyen jellegű kérdésre én is válaszoltam.


Akkor azt kérdezték "miért ragadnak össze a kutyák."

Igen normális a dudor.

2011. márc. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

00:25 vagyok.


,,Az nem a prosztata, hanem mint az előző leírásban is szerepel, a "makk hagymája". "


Figyu ezt nem én találtam ki, így hívják ez a neve.


,,A kan belső nemi szervei: a herék, a mellékherék, az ondóvezeték, az ondóhólyag és a prosztata vagy dülmirigy."


De itt az oldal ahonnan bemásoltam:


[link]

2011. márc. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

De te összekevered a prosztatát azzal a dudorral. A prosztata nem ott van. Lehet, hogy onnan másoltad be, csak épp nem tudod értelmezni a leírt szöveget. A prosztata a hasüregben található, a kérdéses dudor pedig a kutya makkjának a tövénél. Tudod mi az a makk? A férfiaknak is van olyan, akkor bújik elő, ha hátrahúzzák a bőrt (fityma) a péniszükön. Csak a kutya makkja más alakú. A teljes rózsaszín rész ami elő szokott bújni, az az egész a makk. Annak a tövénél van a "makk hagymája", ami meg tud duzzadni. Eredetileg nem szándékoztam ilyen részletesen leírni, de a további értetlenkedés elkerülése érdekében kénytelen voltam.


Itt egy kép, tanulmányozd:

[link]


A "bulbus glandis" a dudor a makk tövénél, ez az ami kívülről is látható/tapintható, a "prostate gland" pedig a prosztata.

2011. márc. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!