Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek a harc elkerülése...

Mit tehetek a harc elkerülése végett?

Figyelt kérdés

Van egy Hannoveri vérebe a férjemnek, nekem pedig egy németjuhász. A véreb 2 éves, a másik 10 hónapos.

Mostanság kezdődött, hogy a nagyobbik mindig neki megy az nj.-nek. Konkrétan láttam egy ilyen esetet is, amikor hallottam, hogy az enyém nyüszít (de nagyon),mire odaértem az ablakhoz abbamaradt. Aztán még vártam pár percet, hogy lássam,hogy a németjuhász ha feláll sántít-e.Akkor még azt gondoltam, hogy szimplán valamin összebalhéztak, és a kutyasuliba mondták, hogy előfordul az ilyesmi,lejátszák egymás között.

Ezt követően - míg vártam- a kutyám laposkúszásban odament a kapuhoz, hogy minél távolabb kerüljön a vérebtől és lefeküdt fülét farkát behúzva. Egyszercsak odament a véreb, föléállt mereven és elkezdett a fülébe közelről ugatni. Ekkor elindultam kifelé, de mire kiértem,már újra marta.Alig tudtam leszedni. Szegény másik teljesen összepisilte és kakilta magát,szó szerint. Miért támadt rá,mikor teljesen megadta magát?Az oktató azt mondta a suliba, hogy ha a másik kutya megadja magát,akkor normális esetben abbamarad a támadás.

Azóta többször előfordult, már ilyen eset,bár általában a kiváltó okról lemaradok.De ma reggel is az ágyból hallottam, hogy durran az ajtó,és a véreb már morog.Kirohantam,balhé még nem volt, de már attól összepisilte magát. És ez gyakran ismétlődik,mert mindig pisis a lépcső...:(

Mit tehtnék? Különtudom őket zárni,mert levan kerítve egy nagy udvarrész,de tavasztól oda akartam mindhármat csukni(ja,van egy befogadottunk is).Egyébként is,a különzárás megoldás?Nem szeretném,ha nem együtt lennének.

Még az jutott eszembe, hogy szerintem nem hatalmi harcról van szó, legalábbis a németjuhászom egyáltalán nem fickósodik. Esetleg a másikat az elevensége zavarhatja?Mert két külön vérmérséklet.Bár a véreb egyáltalán nem játszik és foglalkozik vele,ezt már korán a tudtára adta.

Bocs,hogy hosszú lett,de ebben az esetben elkerülhetetlen volt.


2011. márc. 9. 07:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
SZerintem az ivartalanítás segíthet.
2011. márc. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
És elég,ha csak az egyik van ivartalanítva? A férjem nem engedné az övét,presztízs kérdést csinál belőle...
2011. márc. 9. 07:27
 3/28 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítástól valóban csökken egy kicsit a kutya agressziós hajlama, de ez szerintem kevés lenne még akkor is, ha a férjed kutyáját ivartalaníttatnátok. Ha a tiedet, azzal nem lennétek előrébb. A leírásodból az derül ki, hogy a németjuhászod így is elég omega tipus, a véreb meg egy neveletlen kutya, aki annak ellenére támad, hogy a másik megadta magát. Szóval a vérebbel kellene valamit kezdeni, mondjuk alapjaitól kezdve újraépíteni a kapcsolatotokat és a legkisebb agressziót sem szabad tőle eltűrni. A kutyaiskolában mit mondtak erre a problémára? Ha nem tudnak érdemben segíteni, akkor szerintem érdemes lenne elgondolkodni egy másik kutyaiskolán. A legfontosabb, hogy a férjed és te elismerjétek a saját felelősségeteket a kialakult helyzetben, és akarjatok rajta változtatni. Az agresszió ivartalanítás nélkül is megoldható lenne, de a nem kívánt szaporulat megakadályozása érdekében az ivartalanítás (mindkét kutyánál) jó ötlet.
2011. márc. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Jézus! Szegény német juhász! Örök életére idegroncs lesz!

Kölyök létére ennyi traumát!

Nem tudom mi a megoldás, de én német juhász párti vagyok, mielőbb tény valamit.Zárd külön őket mielőtt nagy baj lesz.

Nem vigasz, de én biztosan elajándékoznám az egyiket, mert így nem élhet egy állat élete végéig, állandó rettegésben, te pedig állandó készenlétben.

2011. márc. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Azért nem gondolom, hogy el kellene ajándékozni bármelyiket is!!!

A véreb egyszer már engem is megharapot, mert próbáltam lefektetni, ahogyan kutyasuliban tanultuk,de a férjem épp evett mellette,ezért megharapott. Őt akarta szemmel tartani. Az a baj, hogy én csak hülyeséget beszélhetek a kutyájával kapcsolatban,mert szerinte utálom.Tény, hogy nem a szívem csücske,de egyszerűen nem bírom így elviselni,hogy tök neveletlen. Félre ne értsétek,ugyanúgy megetetem,gondoskodom róla, hogy éjjel ne fázhasson,de nekem ellenszenves. A férjem szerint pedig ez egy normális kutya,mert szerinte egy vadászkutyának nem kell bohócot csinálnia magából,mint ahogy az enyém teszi a suliban. Tényleg ügyes az utánkeresésben,és bizony az enyém hozzá képest még nagyon kajla tud lenni,de a nyáron már BH vizsgára küld az oktató.És egyébként is jól szocializált.

Most mit tegyek?Mert ha kinyitom a számat, mindig megy miattuk a balhé...Mindegyikünk a sajátját védi.

2011. márc. 9. 10:42
 6/28 A kérdező kommentje:

Ja, ha nincsenek ivartalanítva,a szaporulatra semmi esély,mindhárom kan és nem tudnak elmenni.

Egyébként mikor hátra csukom a vérebet,megmondom őszintén,csak abban bízhatok,hogy magától hajlandó,mert mikor eréjesebb vagyok vele,egyszer megmorog,máskor meg inkább hátrál.Egyszer már megharapott,nem szeretném kockáztatni. Tudom, hogy nem szabadna félnem, mert megérzi, de félek tőle valamilyen szinten. A férjem szerint eltúlzom,pedig saját szemével látta, mikor megharapott, felrepedt a szám és bekékült a nyakam.

Mit csinálhatnék ezzel a kutyával, hogy ne legyen ilyen?

2011. márc. 9. 10:51
 7/28 anonim ***** válasza:
Te magad semmit nem tehetsz, mert a férjeddel összevesznétek és mert tapasztalatlan vagy. Egy tapasztalt kutyás ilyen esetben is helyre tudná tenni azt a kutyát, de neked előbb ehhez egy jó kutyaiskola kellene. Nem a németjuhászoddal, hanem a férjed kutyájával kellene beíratkoznod egy Tükör iskolába vagy a Cerberosba. De akkor is jó eséllyel a férjed megakadályozna abban, hogy sikert érj el. Tehát ezt első körben nektek embereknek kell egymás közt lejátszanotok, aztán ha ti már egyetértetek, akkor jöhet a kutya. Párkapcsolati tréningben nem tudok segíteni. :)
2011. márc. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Elég nehezen tudnám Cerebrosba vinni,mert a Bakonyban lakom...:)

Egyébként ha a kapcsolatom javulna vele,akkor abból hogy következik, hogy a kutyámat sem bántaná?

2011. márc. 9. 11:02
 9/28 anonim ***** válasza:
Amúgy azzal a vérebbel nagyon komoly gondok vannak!!! Egy vadászkutyának főleg nem szabadna agresszívnak lennie az emberekkel szemben. Az, hogy visszamorog, megengedhetetlen viselkedés, a harapásról nem is beszélve! Tehát hidd el, hogy nem a két kutya között kell keresni a balhé okát, hanem a vérebbel és a férjeddel kellene komolyabban elkezdeni foglalkozni és helyretenni az agyát! Ugyanis a kutya sohasem hibás. Kizárólag a gazdája tehet róla, hogy ilyenné vált!
2011. márc. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Hidd el tudom, de olyan fafej,szerinte nincs gond,neki semmi baja a kuytával...Még bepróbálkozom nála.
2011. márc. 9. 11:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!