Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával pórázon vagy szabadon...

Kutyával pórázon vagy szabadon fussak? Mennyi idős korában kezdhetem?

Figyelt kérdés
Szeretnék eljárni futni a kutyámmal, de nem tudom, hogy azt pórázon szokták-e. Amstaffom van. Engedelmes, de félek, hogy hamar megunja a "monoton" futást, és külön utakra megy.
2011. márc. 9. 10:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az amstaffot nem szabad egy éves kora előtt futtatni. Egyébként ha kifejezetten futni mész vele akkor pórázon tedd. Mert úgy követ téged és hozzá szokik a tempóhoz. Persze ha már olyan szinten vagytok a kutyáddal, hogy póráz nélkül is követ akkor mehet anélkül is. De én pórázzal szoktam futni a kutyámmal (pedig ő mellettem jön póráz nélkül is).
2011. márc. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Dear T.!:)


Nem suliba kéne lenned? Vagy számtech óra van?


Kérdező!


Nekünk 2 amstaffunk van, biciklizni szoktunk velük, de pórázon. Csak pórázon fussál vele, mert sok h.ülye kutyás, aki nem figyel oda a kutyájára, és nem kell, a balhé, mert akkor nem tudtok folyamatosan sportolni.

2011. márc. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Lemaradt, hogy csak 1 éves kora felett lehet futtatni!!! Szétb.szod az izületét és a többi.....
2011. márc. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És a biciklizésnél hogy tanítsam meg, hogy ne rántson el? Vagy ez általában fel sem merül? Még soha nem próbáltam... :$
2011. márc. 9. 10:26
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja, és azért annyira nem vagyok fitt :), hogy km-eket fussak vele, hobbi kocogásról lenne szó inkább. Így sem vihetem 1 éves kora előtt? A kutyákkal már most többet futkos szerintem, mint amit velem kéne...
2011. márc. 9. 10:29
 6/13 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?


A biciklizés nálunk úgy néz ki, kimegyünk a kapun, a Párom visszi mind a 2-t, a kanyarba hiába fékez csak írányítja őket, hogy merre húzzák, és aztán felveszik a Párom tempóját és úgy futnak mellette.

Csak az első pár perc a dúrva, én egyszer vittem az egyiket, az elején, hát elengetdem a pórázt mert elnyaltam volna. Az a lényeg h. a pórázt ne fogd hozzá a bicikli fogantyújához, hanem 1 kézzel fogd a biciklit a másikba a pórázt. Hamar megszokják, de az elején még sokat kell tanítani, hogy nem akkor áll meg jelölgetni amikor ő akar, hanem amikor mi megállunk. Nekünk 1 szuka 1 kanunk van.

2011. márc. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Merre laksz?


Ha magától fut az teljesen más, mintha pórázon futtatod, mert ott te írányítod, hogy mennyit kell futnia.

2011. márc. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Fél éves, kielégíthetetlen mozgásigénnyel. Eddig csak akkor fáradt el igazán, mikor 2 órát rohangált a b nőm kutyáival. De értem a lényeget, ha ő rohangál, akkor áll meg pihenni, amikor akar, ha velem fut/biciklizik, akkor nem.

Egy elég zöld nagyvárosban lakom, folyó mellett, úgyhogy nagyon sok jó hely van a kutyának.

2011. márc. 9. 10:44
 9/13 anonim ***** válasza:

cSAK AZÉRT KÉRDEZTEM, MERT LEHETETT volna a mieinkkel rohangáltatni. De mi bp-iek vagyunk az nem mondható zöld városnak.


Minél többet vidd kutyák közé, mert lefárasztják egymást meg fontos a szocializáció! Kis kirándulásra is mehetsz vele, imádják az erdőt, ja és úszni is, de ahhoz még hideg van.

2011. márc. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A bicikli veszélyes. Az egyik ismerősöm így halt meg. Megrántotta a kutya,és utána elé lépett. Fejreesett.
2011. márc. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!