Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki kutyus nem mindennapos...

Sziszó25 kérdése:

Yorki kutyus nem mindennapos szobatisztasági problémája, találkozott valaki már ilyennel?

Figyelt kérdés

Fél éves yorki kutyám már majdnem szobatiszta. A "majdnem" azt jelenti, hogy ha a család egy tagja kézben tartja, míg a másik felöltözik, akkor gond nélkül az utcán végzi a dolgát. Ha nincs aki megfogja, mert egyedül vagyok otthon vele, amint meglátja, hogy nadrágot/cipőt húzok, azonnal ott végzi el a dolgát a lakásban, ahol éppen áll. Már próbáltunk akkor indulni, amikor mélyen aludt, elbújni egy szobában és ott öltözni....de mindig megelőz.

Vajon hogyan lehet erről leszoktatni, találkozott valaki ilyen problémával már? A pelenkát soha nem volt hajlandó használni, így azzal már nem próbálkozok, a büntetés minden formáját próbáltuk már alkalmazni (itt és a hasonló helyeken, szakkönyvekből olvasott okosságok alapján), de úgy tűnik semmi nem hat rá.

Kérem a "Ne tartson kutyát" kezdetű és hasonló rosszindulatú komentektől kíméljenek...., köszönöm!


2011. márc. 9. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha egyedül vagy otthon, amíg felöltözöl, nadrágot/cipőt húzol, addig tedd ki az ajtón kívülre...legyen az lépcsőház (akár odakötöd a korláthoz arra a rövid időre), akár kertesház. Pik-pak felöltözöl és már mehettek is. :)
2011. márc. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ez igazán érdekes...:D

az enyém 4 hónapos, bár mi is itt tartanánk, 1 hónapja szoktatom,de semmi...kint vagyunk félórát, órát nem csinál semmit azt hiszi játszani megyünk ki...amikor meg bemegyünk a lakásba...na akkor van minden...és nem lehet megértetni vele...1 v 2 alkalommal pisilt kint, akkor persze nagy dicséret minden, de semmi...eleve makacs fajták, csináld továbbra is úgy ahogy eddig aztán egyszer majd csak sikerül...

az enyém is tudja h nem szabad, de szereti feszegetni a határokat...

2011. márc. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát ez furcsa probléma...

És olyankor mit csináltok, mikor meglátjátok, hogy kezd bent pisilni?

Az én kutyámat, ha rajtakaptam, akkor megszidtam, de csak akkor, amikor éppen csurgat, csak akkor van értelme, ha befejezte az már mindegy, szó nélkül fel kell takarítani.Attól még kiviszitek utána, hogy bent pisil?

Mindenképp csak az az egy megoldás van, hogy bent szidás, kint jutalom.

Én biztos azt tenném, hogy ha bent pisil, jól megitatnám, és kivinném, addig be sem jönnék, amíg nem pisil odakint és akkor hatalmas dícséret. Egyszer rá fog jönni.

Az enyémnek kiskorában mindig mondtam, hogy "pisi", mikor éppen pisilt kint, így megtanulta, hogy a pisi szó a kinti pisilést jelenti. Ha már a lakásban mondom neki, hogy gyere megyünk pisilni, tudja miről van sző. Kakival ugyanígy.

Bár az enyém időben jelez szerencsére, nem nekem kell rá figyelni, hogy mikor vigyem.

2011. márc. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem kell ilyenért megbüntetni, inkább megértetni vele, mit is akarsz.

Próbáld meg lefektetni. Azt remélem, tudja.

Aztán kezdj el öltözködni, és ha megmozdul, azonnal visszafektetni. Rá kell szánni az időt, ha 1 óráig öltözöl, akkor addig.

Meg kell tanulnia, hogy a készülődést a nyugalommal kösse össze, ne az idegeskedéssel, és az elhamarkodott wczéssel.

Fektetni is inkább szavak nélkül, vagy max 1-1 határozott parancsal. És ne öltözz kapkodva, hanem nyogodtan, és előtte, hogy láthassa.

A legapróbb mozdulatra viszont azonnal reagálni, és visszanyugtatni.

Olyat is csinálhatsz, hogy ha végül elkészülsz, akkor elmész nélküle, hogy ne azt szokja meg, hogy ha te mész, akkor neki is kell, és akkor egyből beindulnak a reflekszek, és összepisil mindent.

2011. márc. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A 2. válaszadónak: kitartás, én már majdnem 5 hónapja takarítok éjjel nappal, mire ideáig eljutottunk (még utcára is hordtam a már használt pelenkáját, mégis hazaérkezéskor végzett el mindent:), valóban értetlennek tűnnek bármilyen neveléssel próbálkozik az ember, de úgy tűnik az idő a megoldás.


Igen, büntit csak akkor kap, amikor pont látjuk a bepisilést, dicséret pedig mindig bőven van az utcaiért, amit mi is kommentálunk, hogy értse a szó jelentését.

Viszont a séta nélküle jó ötlet, hogy elhagyja eme fura szokását :) az, hogy egy helyben maradjon, az már bajos, mert egy energiabomba :)

2011. márc. 9. 15:22
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem a baj pont az, hogy túl nagy ügyet csinálsz ebből az egészből. Valószínű, azért pisil be, mert annyira örül, hogy indultok sétálni. Én a következőt javaslom. Semmi esetre se vegyétek ilyenkor föl a kutyust. Rá se nézzetek, ne érjetek hozzá, nem mondjatok semmit. Mintha a világ legtermészetesebb dolga következne, a lényeg a teljes közömbösség. Ha bepisil, azzal se törődjetek. Ne szóljatok rá ezért, maradjatok közömbösek továbbra is. Mintha mi sem történt volna, egy szó nélkül takarítsátok fel szépen a terméket, majd menjetek le. És ha lent is elvégezte, nagyon-nagyon dicsérjétek meg! Kell hozzá erő és türelem, lehet több hét is, de így meg fog oldódni és sem pozitív sem negatív stresszel nem fog járni az indulás, ha közönyösek lesztek.
2011. márc. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az utolsó hozzászólónak: úgy tűnik valóban a túlreagálásunk volt az alapvető hiba, már most javul a helyzet :) Köszönöm, hogy rávilágítottál!!!
2011. márc. 10. 20:08
 8/8 anonim ***** válasza:

Szívesen! :) Örülök, hogy javulnak a dolgok! :)

Még szerencse, hogy lepontozták a válaszom...

2011. márc. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!