Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mikor lehet...

Szerintetek mikor lehet levágni egy kinti kutya szőrét?

Figyelt kérdés
2011. márc. 9. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért kell levágni?
2011. márc. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert hosszú szörű és nem birja a meleget, tudom hogy télen fűt, nyáron hűt de neki fekete a szőre igy ez nem igazán jön be.
2011. márc. 9. 14:30
 3/8 anonim ***** válasza:

... inkább az áthatolhatatlan vastagság miatt "hűt", de egyébként ettől függetlenül én is leszoktam vágni, mert nekem is ugyanúgy fekete, és hosszú a kutyám szőre.

Látványosan jobban érzi magát félhosszú (rövid) szőrrel, olyankor fürödni is nagyon szeret.


Nekem "tradícionálisan" május 1 (után, amikor időm van) ez az időpont, de egyébként amikor már éjszaka sincs olyan rohadt hideg, mint pl. most, akkor már lehet.

Nekünk egy május elejei nyírás után őszre már akkora bunda van, hogy jöhet a tél.

2011. márc. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vajon a hosszú szőrű kutyák nem tudják, hogy nyáron meleg van? Vajon miért is növesztenek akkora bundát?

Valóban egyszerűbb lenyírni, mint naponta alaposan kikefélni a halott aljszőrt.

2011. márc. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

KIKEFÉLNI???!!!


Az enyém egy puli keverék, kb őszig kefélnéd, utánna meg újrakezdhetnéd okoska.

2011. márc. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia. Én kozmetikusként azt mondom hogy akkor vágasd le a szőrét ha már éjszaka nincs fagy kb. április közepe.Ha van egy jól szigetelt háza akkor nem fog megfázni.
2011. márc. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 IGCM ***** válasza:

HA nagyon ramagy a szőre akkor vágjátok le persze.Sokszor látom,hogy nem gondozzák a kutya szőrét hanem csak évente egyszer lenyírják és kész...hát ez is egy megoldás bár nem a legjobb...


Várd meg míg meleg lesz,tavasz közepefelé vagy nyár elején érdemes levágni.

2011. márc. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ápolva van a szőre, minden nap kefélem neki, de nyáron csak szenved ettől a bundától. Köszi a válaszokat.
2011. márc. 9. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!