Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek vegyek vagy ne?

Szerintetek vegyek vagy ne?

Figyelt kérdés
Van egy welsh terrier 6 hónapos kan kutyám és szeretnénk mellé még egy kutyát mindenképp terriert.Jagd terrier jó lenne?azt szeretnék pl.: [link]
2011. márc. 9. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Hát te tudod, de nagyon kell vigyázni velük, könnyen megbolondulnak. Kiskoromban, kint ültem a teraszon, és minden ok nélkül nekem jött, és majdnem a fülem bánta. Már csak egy heg emlékeztet rá.

És onnantól kezdve nem lehetett vele bírni, és apu neki adta egy utcában dolgozó munkásnak ingyen. Nagyon tetszett neki. Mondta neki, hogy vigye innen a francba, mert ha nem, akkor agyonveri:S Nyilván nem ütötte volna agyon, de gondolom szíven ütötte, hogy a gyereke ordít a teraszon és a fejét elönti a vér...


22L

2011. márc. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

két kutyus mindig nagyon jól eljátszik egymással.

én mondjuk ugyan olyan kutyust vennék, de ez a te döntésed.

azt döntsd el, hogy még egy kant szeretnél (azok azért lehet "küzdenek" egymással)vagy pedig már egy lányt (ha nem akarsz majd kölyköket megműtteted a kislányt)

2011. márc. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én meg azt mondom, hogy először ez a kutya nőjjön föl, járjatok el kutyasuliba, legyen túl egy engedelmes képzésen és esetleg egy vizsgán. Két kölyök kutya nem szerencsés. Persze a tit döntésetek... Én magamat nem tartom kezdő kutyásnak és volt már dolgom problémás kutyával is, neveltem már kutyát nem kettőt, nem hármat, de két kölyköt biztos nem vállalnék egyszerre. Abból csak rosszul jöhettek ki és végül a kutyák fogják megszívni.
2011. márc. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

bocs, most néztem meg, h ő már 2 éves...de menhelyi, így hasonló mint egy kölyök.

Tehát szerintem:

első h a mostani kutyátok már felnőtt, jól nevelt, jól szocializált és engedelmes legyen. Aztán jöhetne mellé bárki. Ez kb 1,5-2 éves kor. Bár én még azt is korainak tartanám...

2011. márc. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

első vagyok!

Hát én nem értem ezeket a nagy általánosításokat, és írjátok a "nagykönyvben" leírt dolgokat.

Nem vagyunk nagy kutyaszakértők, mi 2 spiccett vettünk egyszerre, és semmi, de semmi probléma velük...büszkébb már nem is lehetnék rájuk, nagyon jó, és szófogadó kutyák:)

Akkor hogy is van ez? Ja igen szerencsénk volt velük, aha...:D

2011. márc. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a saját tapasztalatomat mondom. Nekem is volt kölyökkutyám. Tény, nem átlagos elvárásaim voltak velük. Így lehet h ez mondatja velem azt h egyszerre nem nevelnék kettőt, mert tudom, h olyan szinten ahogy szeretném, nem tudnám mind a kettőt képezni. Így meg nem látom értelmét.

Bár azt sem lehet elfelejteni, h a spicc nem terrier :oP

2011. márc. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Az a baj, hogy az emberek több, mint 90%-a nem tudja azt, hogy hogyan kell helyesen nevelni egy kutyát!


Ha helyesen neveled a kutyákat, tudod mi kell a kutyáknak, hogyan kell viselkedni velük, vagyis, megérted a kutyák "nyelvét", akkor semmi probléma, és bármilyen fajtájú kutyát tarthatsz mellette!!!

2011. márc. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!