Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy viselte a kiskutyátok az...

Hogy viselte a kiskutyátok az elhozatalt és az első napokat? Lehet egy 10 hetes kiskutya ösztönösen szobatiszta, úgy hogy eddig még senki nem tanította erre?

Figyelt kérdés

Tegnap hoztam el a 10 hetes collie kiskutyámat és számomra meglepően jól viselkedik. Eddig összesen egyszer pisilt be este, mert nem vittem ki éjjel. Amint kiviszem a kertbe egyből pisil meg kakil.

Egész éjjel egy hangja nem volt, pedig nem voltam vele, a másik kutyánkkal aludt.

Játszik, barátkozik, jól eszik és a másik kutyánkkal is nagyon jól kijön.

Én arra számítottam, hogy sokkal több gond lesz vele először, de nem így lett. Nektek mi a tapasztalatotok kiskutyákkal?


2011. márc. 10. 08:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, ha előző helyén is sokat volt udvaron valószínűleg megszokta hogy oda végzi a dolgát és e neki így természetes. A kutya se szeret a saját otthonába bepiszkítani. Az én kutyusom is úgy lett szobatiszta h amikor megvettük, elmentünk nagymamámhoz nyaralni 1 hónapra, kertes házba és annyira megszokta a kutyusom h kint végzi a dolgát h amikor hazaértünk a panelbe, már be sem pisilt többet hanem lent végezte el a dolgát. Amúgy örülj neki h ilyen nyugis kutty, legtöbbjük nem ilyen! :) Sok boldogságot hozzá! :)
2011. márc. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kankalin ***** válasza:
A miénkkel sem volt semmi probléma /staffi/ a nappalokat végigszaladgálta, játszotta, az első 2-3 éjjel volt egy kis sírdogálás, nyüszögés mikor egyedül hagytuk, de reggel ismét lendületbe jött.
2011. márc. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tavaly május elején hoztuk el egy barátnőmtől az akkor 9 hetes kan németjuhászt. Nappal elvolt, de egy pár éjszaka még nyüszített (3 tesójával volt együtt), aztán megbékélt a dologgal.
2011. márc. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én 8 hetesen hoztam el a tacsimat.

Gondok voltak bőven, pláne a szobatisztasággal.

Viszont az éjszakát végigaludta, nem nyüsszögött,jólnevelt lett:)

A szobatisztaság érdekes dolog volt, mert ,egyik napról a másikra lett szobatiszta.

2011. márc. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Én 11 hetesen hoztam el a vizslámat, de semmi gond nem volt vele. Nem nyüszített, pedig az első naptól kewzdve kint altatom a kenneljében. Persze most már fagyban néha bent alszik. Hamar megtanulta, hogy kint kell pisilni. Egyetlen egyszer kakilt be, de az is az én hibám volt, mert akkor még nem ismertem a jeleket.
2011. márc. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi skótjuhász kutyusunk 8 hetes kis szőrgombóc volt, mikor hazahozták szüleim. Az első napokban az előszoba volt a rezidenciája. Egyszer pisilt be csak hajnal tájt, de azt is csak mert szerintem nem engedtük ki időben. Még csak nem is nyüszített éjjel. Ugy elvolt a kis kosarában. Aztán nappal meg jöhetett az akció kint az udvaron :).
2011. márc. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem most 9. hetes a kis németjuhászom , 4 napja van nálam de nem volt éjjelente sírás szerencsére.Mivel kinti kutya lesz ezért a szobatisztaságról nem tudok mit mondani , forgácsot szórtam ki neki és arra végzi a dolgát nagyrészben.
2011. márc. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Minél kisebb a kölyök, mikor elhozzák, annál több a baj vele. Az öregem 3 hónapos múlt, mikor elhoztam. Az első éjjel kint aludtam vele a nappaliban, mert arra számítottam, hogy esetleg sírni fog. Nem volt egy hangja sem, és másnaptól automatikusan oda ment vissza a helyére, ahol első éjjel aludt. A második kutyám fiatalabb volt, na ő már nem is volt ilyen könnyű eset.
2011. márc. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én 12 hetesen hoztam haza a kutyámat. Első perctől a lábtörlő lett a helye,egy hangja nem volt.. Most már ha beengedem,rögtön a lábtörlőt keresi.

Sajnos nem szobatiszta. Most 4 hónapos,és majdnem hogy csak a lakásban hajlanó elvégezni a dolgát. Hiába sétálunk 2 órát,ott semmi,hazaérünk,bejön a lakásba,pisi-kaki.

Már kipróbáltam mindent,nem tudom rávenni.

CSak az a baj,hogy emiatt lassan nem szívesen engedjük be,pedig szeretem,ha it van velem napközben :(

2011. márc. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kisnita ***** válasza:
Én januárban hoztam el a kutyusomat elég könnyen beilleszkedett, akkor még nálunk volt anyukám kutyája is ketten aludtak éjszaka és így nem volt sírás. Eleinte egyáltalán nem volt szobatiszta, de ki sem akartam vinni nehogy elkapjon valamit, inkább takarítottam utána. Most, hogy már kijárok vele egyre többet pisil-kakil kint és már kérte is ki magát egy párszor. Okos kis kutya, nagyon játékos, de egyben nyugis is, mindig tudja mikor kell jönni játszani és mikor kell nyugiban lenni. Ha nem vagyok itthon szinte csak alszik, nem rombol, nem sír utánam. Pont ilyen kutyát akartam akit egyedül is lehet hagyni néha anélkül, hogy tökre tenné a lakást.
2011. márc. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!