Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetnék állatrendőr?

Hogy lehetnék állatrendőr?

Figyelt kérdés
Nemsokára betöltöm a 18-at,most jelenleg menhelyen dolgozom mint önkéntes,de többet szeretnék tenni.Gondolok itt olyan munkára,mint az animal planeten az állatmentések.Rendőrségi támogatással a hátam mögött stb.Ha pl rajtam van a helyi menhely pólója felirattal,és látok egy sanyarú sorsú kutyát,most is kihívhatom a rendőrséget,hogy el kellene kobozni,és a menhely had foglalhassa le az állatot?Vagy ilyet nem tehetek egész addig,amíg hivatalosan nemvagyok állatrendőr?
2011. márc. 10. 12:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Magyarországon nincs állatrendőrség.
2011. márc. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezt tudom.Nem egy konkrét országos állatrendőr szeretnék lenni,hanem arra vagyok kiváncsi,ha rajtam van a helyi menhely pólója,amire jól látható betűkkel fel van tüntetve ,hogy mivel foglalkozom,akkor hívhatok e rendőrséget,hogy egy bizonyos illetőtől elkellene kobozni egy állatot?
2011. márc. 10. 12:32
 3/12 Olga néni válasza:
87%
Ilyen esetben rendőrt bárki hívhat. Pólót meg mindenki olyat csináltat magának, amilyet akar, az még semmire sem jogosítja fel. (Nekem pl. van FBI pólóm.)
2011. márc. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm,erre voltam kiváncsi,megy a zöld kéz.Tehát kihívhatom ha nem hajlandó átadni az állatot.Láncon tartásról,és éheztetésről van szó.Foglalkozna vele a rendőrség?
2011. márc. 10. 12:36
 5/12 anonim ***** válasza:

Valamelyik nap nekem is ez jutott eszembe. A rendőrség leszarja az ilyesmit.

Én azon gondolkozom, hogy kéne egy csapatot összehozni (ilyesmihez nem csak olyan emberek kellenek akiket érdekel. Mint ahogy ott is láthatod, sintér, orvos, stb...)

Ha megvan mindenki aki kell, bejegyeztetni közhasznú társaságnak, s megszerezni hozzá az engedélyt, h intézkedhess is (felteszem, ehhez is olyan ember kell, aki "hivatalos személy")


Így magadban nem érsz el semmit, hiszen nem intézkedhetsz.

2011. márc. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hááát, inkább az állatvédőket hívnám ki, mint a rendőrséget. Mert ők akkor azonnal el is viszik szegénykét.

Sajnos igazán állatvédő törvény nincs Mo-n, ezért a rendőrség sokat nem tesz/tehet.

2011. márc. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

De bizony van! Terjesszétek.


[link]

2011. márc. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az állatvédők sem vihetnek el csak úgy egy kutyát sem.Az állatvédőrséget keresd meg.
2011. márc. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Olga néni válasza:
Mondjuk az állatot senki nem köteles átadni egy idegennek, aki nem hatósági közeg.
2011. márc. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Olyan, amit naponta lehet látni a Tv-ben , nálunk nincs.

Egyhamar nem is lesz. Komoly jogi, szervezeti háttérre lenne szükség.

2011. márc. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!