Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire figyeljünk a nevelésüknél...

Mire figyeljünk a nevelésüknél? (Még sose volt egyszerre egynél több kutyánk. )

Figyelt kérdés

Van egy 7 hós szuka hiperaktív tacskó és egy 8 hetes golden retriever-labrador keverék szuka kutyusunk. A tacsi folyamatosan harcoskodik (gondolom, a dominanciáját akarja "fitogtatni"), de azért a kicsi se hagyja magát annyira. Első kérdésem, hogy ezt mennyire engedjük? Mármint, hogy a tacsi uralkodjon a kicsi felett? Engedjük, ahogy ők akarják, rendezzék le egymás közt, vagy közbelépjünk? (Ha igen, mikor?...) Második kérdés: Kertes házunk van, a kutyuk kint vannak, tehát a napi 2-3x-i séta sajnos nem valósul meg (udvaron szoktunk játszani elég sokat), de azért 1-2 naponta el szoktam menni a tacsival sétálni, imádja, ha rákerül a póráz, már húz is a kapu felé, annyira menni akar. A kicsit mikor vihetem sétálni szerintetek, na és együtt vagy külön-külön?

Remélem, érthető, ahogy leírtam. :)

A válaszokat köszi.


2011. márc. 11. 09:17
 1/9 anonim válasza:
Nyugalom a tacsi csák játszik a kölyökkel:) Igen viheted nyugodtan együtt sétálni őket:) Egymáshoz szoknak még jobban!
2011. márc. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ma ki is próbálom a közös sétát! :)

2011. márc. 11. 09:38
 3/9 anonim ***** válasza:

A kicsit semmiképpen ne vidd még ki a kertből, mert gondolom nincs még meg az összes oltása, bármit összeszedhet. Addig a tacsit sem érdemes olyan helyre vinned, ahol sok kutya megfordul, mert ő is hazahozhat valami betegséget. Három hónapos kora után, vagy mikorra megkapja az összes oltását, akkor viheted csak ki. Szerintem érdemes együtt vinni őket, mert úgy egyrészt egyik kutya sem marad ki semmiből, másrészt jobban lefáradnak ha egymással játszanak, kergetőznek közben.

Ha a nagy nem bántja a kiskutyát, akkor nem érdemes beleavatkozni, hamar beáll a falkasorrend és akkor nyugalom lesz.

2011. márc. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

éppen ideje lenne pótolni a kutyákkal kapcsolatos információs hiányosságokat!(-nem értem miért kell az embernek kutya ráadásul kettő amikor egyet sem képes normálisan nevelni, tartani és foglalkozni vele...)

be lehet szerezni szakönyveket és gyűjteni az infókat a faj sajátosságairól, igényeiről, neveléséről minden kapcsolat alapja az együttérzés, a kölcsönös bizalom és a tisztelet-tessék megtisztelni a kutyákat azzal, hogy kutyaként élhessenek! még nem késő!

[link]

2011. márc. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Mindkettőt a biztos haláltól mentettük meg, bocs, hogy szakértelem nélkül tettük.


Amúgy köszi Mindenkinek a válaszokat!

2011. márc. 13. 22:18
 6/9 anonim ***** válasza:

A rangsorukba úgysem tudsz erőszakkal beleszólni, hagyd, hogy eldöntsék egymás között. Na meg inkább természetesen és játékkal tegyék meg, mint később esetleg "kényszerből", agresszíven, mert nem hagytátok nekik a hagyományos úton.

Természetesen együtt vidd sétálni őket, ha megvan már minden szükséges oltásuk. Felesleges külön, neked több idő, nekik féltékenykedés, hogy a másik sétál ő meg nem. Na meg együtt eljátszanak szépen, ha mással nem is találkoztok séta közben.

2011. márc. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Theia,

5hós kutyám van,egy szem oltás nélkül ugyan igy vittem városba is,semmi baja nem lett,azóta már 1 oltás meg van,jövőhéten kapja a másodikat,nem porcelánból vannak a kutyák hogy igy vigyázzunk rájuk!


szerintem nyugodtan vidd őket egyszerre is,csak figyelj a póráázak ne gabajodjanak össze!

jó sétát! :)

2011. márc. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2011. márc. 14. 14:23
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező-a válaszom lényege az volt ha eddig hülye is voltál az nem baj, csak ne maradj az!:))) és ne okozz több szenvedést az állataidnak!

a link önmagában elegendő lehet a felkészülésed megalapozásában-persze csak ha veszed a fáradtságot és rákattintasz, megnézed, elolvasod, értelmezed...!

egyébként meg szívesen segítettem!

nincs mit köszönni igazán!

:)))

2011. márc. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!