Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek most? Vissza fog...

Mit tegyek most? Vissza fog jönni?

Figyelt kérdés

1 hete eltűnt a 4 éves kutyusom, mindenhol kerestük és mindenkit megkérdeztünk , hogy nem-e látta..de senki :S

Ma viszont elmentünk egy ismerősömékhez akiknél kiskutyák vannak és annyira aranyosak, és valahogy egy érzés volt bennem ,hogy nekem ez a kiskutya kell. De mi lesz a régi kutyámmal? Nagyon sajnálom..és fogalmam sincs hogy mitévő legyek.. új kiskutya? vagy még várjak?

Szerintetek?

Nagyon köszönööm. :)


2011. márc. 11. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
attól, hogy hozol egy kiskutyát még ha hazajön a másik annak is ugyanúgy örülni fogsz nem?:)
2011. márc. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

hát ez így is van.

Csak , hogy a régi kutyám nem valami barátkozós típus. Ha egy macskát simogatok már akkor is kiborul..túlságosan féltékeny. Nem tudom , hogy jönnének ki egymással.

2011. márc. 11. 20:23
 3/7 anonim ***** válasza:

ha eltudod őket tartani és szeretni és nem teszel majd különbséget akkor vigyed :)

(első voltam) sok szerencsét az újhoz és kerüljön meg a régi

2011. márc. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm :)

remélem meg lesz a régi.

2011. márc. 11. 20:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nézd meg a régi kutyidat egy közeli menhelyen lehet,hogy ott lesz.
2011. márc. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

www.elvesztem.hu

[link]

[link]

[link]


Érdemes ezeken a lapokon hirdetni fényképpel az elveszett kutyádat. Én ha látok kóborolni az utcán egyet, azonnal körbenézek ezeken az oldalakon. És hidd el, nagyon sok állatvédő tesz még így. Nem tudom hol laksz, de a környéken levő menhelyek honlapján, illetve személyesen mindenképp körül kéne nézned. Elsősorban a környéken illetékes gyepmesteri telepen, ahol akár el is altathatják 14 nap után. Hozzáteszem, a legtöbb helyen csak akkor altatnak, ha semmi más megoldás nincs.


Hogy legyen-e kiskutyád, nehéz erre válaszolni. Kölyökkutyát nem lehetetlen megszoktatni idősebbel. Könnyebb, mintha felnőtt lenne. De ha bármi probléma lesz köztük, fel kell készülnöd a megoldásra. Pl. lehet hogy ivartalanítani kell később, ha különneműek. Vagy ha mégse barátkoznak össze, akkor el kell tudni különíteni őket pl. elválasztó kerítéssel. Befogadhatsz, de onnan kezdve nincs visszaút. A kutya nem játékszer, amit kidobunk ha már nincs rá szükség. Sokan konfliktus-helyzetben megszabadulnak a kutyától. Nekem volt 2 összeférhetetlen kutyám, akik együtt nőttek fel, szerették egymást, aztán felborult a falkasorrend, és onnan kezdve örökösen marakodtak. A legegyszerűbb megoldás az lett volna, hogy elpasszolom valahova az egyiket. De én azt mondtam, nem, ők az én kutyáim, mindketten. Sosem hagyom el egyiket sem. És onnan kezdve 5 éven át, míg egyikük el nem pusztult, a kert egyik felében élt az egyik, a másik felében a másik. Felváltva jöhettek be a lakásba. Egyik nap egyikük, másik nap másikuk. Még felügyelet mellett is egymásnak estek volna egy perc alatt. Próbáltam mindent, de csak ez a megoldás maradt. A legelején még azt is megpróbáltam, hogy hagyom, hagy döntsék el a vitát. 2 óra marakodás után jöttem rá, hogy ezek addig marakodnak amíg valamelyik el nem pusztul. 2 helyen stoppolta be a gyengébbiket az állatorvos ez után, soha többé nem engedtem marakodni őket. Ha az egyik gyengébb, sikerülhetett volna eldönteni, de ők egyforma erősek voltak. 5 éven át mindennapos odafigyelést igényelt mindez az egész családtól.

Készülj fel, hogy mindenáron gondoskodnod kell mindkettőről, ha most a kicsi mellett döntesz és mégis előkerül a kutyád. Mindkettő a te kutyád lesz, akkor is, ha problémák lesznek.

Ha különnemű, ivartalanítani kell valamelyiket, mert szaporodni fognak tutira. Viszont különneműek békésebben élnek egymás mellett. Azonos neműek esetén, főleg szukák közt élet-halál harcok is kialakulhatnak. De ez inkább nagyobb létszámnál jellemző. 2 kutya az esetek nagyon nagy hányadában csodálatosan megfér egymás mellett. Csak fel kell készülni azért mégis arra, amit vállaltunk.

2011. márc. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszókat .

Igen én is a marakodástól tartók.. sajnos mind a kettő kan.

Nem tudom ,hogy mi lesz.. és hogy meg lesz-e a régi kutyusom. :/ Mindenesetre elhozzuk holnap a kiskutyát, a család úgy döntött ,hogyha előkerül a másik akkor két kutyánk lesz. :)

2011. márc. 12. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!