Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet leszoktatni egy...

Hogy lehet leszoktatni egy kutyát az ásásról és szökésről?

Figyelt kérdés
Van egy beagle és egy keverék kutyám (mamája beagle), amióta együtt vannak felássák az egész kertet (úgy néz ki, mint egy háborús övezet), folyton szökni akarnak, szétrágnak/megesznek mindent. Tudják ,hogy rosszat csinálnak , de nem érdekli őket. Lehet, hogy túlságosan elkényeztettük őket. Segítsetek, hogy szoktassuk le őket ezekről.
2011. márc. 12. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Ásásról sehogy, az a vérükben van.
2011. márc. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az egyik ok a kényeztetés, jól látod. És valószínűleg unatkoznak is, feltételezem nincsenek kifárasztva sem mentálisan, sem fizikailag... Aztán a hülyeség meg ragad, egyik utánozza a másikat.

Olvasd el Jan Fennell könyveit, vidd el őket sétálni minden nap, labdázzatok, fáraszd le őket majdnem az "összeesésig", és tanítsd nekik trükköket, feladatokat, alap engedelmességet, hogy az agyuk is meg legyen tornáztatva.

A szökést elkerülendő egyrészt az ivartalanítás, másrészt a helyes falkasorrend és a kutya-gazdi kapcsolat megerősítése, ami által nő a kötödés a gazdához és a territóriumhoz.

És ha minden nap kiviszed őket sétálni, akkor nem akarnak majd szökni sem, mert tőled megkapják a lehetőséget.

A kutyának a legnagyobb börtön, ha a kertben éli le az életét és nem viszik ki sosem új kutyák, új ingerek közé. Persze, hogy megszökik. Senki sem érezné jól magát, ha az egész életét egy helyen bezárva kéne leélnie és mindig csak ugyanazzal a pár személlyel találkozna.

2011. márc. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha lefárasztod, sokat sétálsz velük, nem marad energiájuk ásni. A kerítést meg erősítsétek meg.

Üdv: egy lefárasztott, normálisan viselkedő beagle-gazdi.

2011. márc. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én is beagle gazdi vagyok. Amit a több i ekmondtak az mind nagyon jó módszer.De az az igazság hogy erre nem mindig van idő. Meg aa másik én azt halottam hogy mivel a beagle kutyák mivel kopók ezért ha valami szagot észlelnek nem nyugszanak amig utána nem járnak. Szóval ha kifárasztod sem 1005 hogy othonmaradnak de hogy kevsebbszer mennek el az biztos. Az én kutyám is jól ki van fárasztva de ha szagot érez vagy fura zajthall akkor nem lehetmegfékezni...(legalábbis még nem sikerült)
2011. márc. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Engedelmes, agility, dogdancing, flyball, nyomkövetés, nagy séták. Lehetőleg minden napra találj ki valami elfoglaltságot. Kb. 2-3 hét után rááll az agyuk, és nem a kertben fognak rombolni, hanem rájönnek hogy máshogy is le tudják vezetni az energiájukat.
2011. márc. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!