Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes egy 2 éves kan Német-j...

Mazseex kérdése:

Érdemes egy 2 éves kan Német-juhász kutyát ilyen idős korban még kutyaiskolába vinni?

Figyelt kérdés
Igazából arra lennék kíváncsi, hogy hogyan tanítsam meg arra, hogy ne járjon el otthonról? Állandóan elmegy egy elég messze lévő házhoz és általában csak akkor jön haza, ha éhes, vagy fáradt!
2011. márc. 12. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
csináld meg a kerítést mielőtt elüti az autó vagy valami elmebeteg bántja vagy még rosszabbat tesz vele!
2011. márc. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
első voltam, és azt is akartam, hogy még ki sem fog szökni
2011. márc. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy érdemes!

De ha van lehetőséged, tükörmódszeres suliba vidd.

Nálunk is épp most volt egy a tanfolyamon, eszméletlen sokat fejlődött, előtte kifejezetten agresszív volt.

2011. márc. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2 évesen még lehet, még fiatal. Sétáljatok, azért csámborog, mert unatkozik.
2011. márc. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ninna ♥ ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy mindennapi sétával a szökés is megelőzhető, és ha megcsináljátok a kerítést, akkor nemes egyszerűséggel NEM fog tudni megszökni. Úgyis olyan jó az idő, vidd el sétálni, labdázni, fürödni a Dunában, a nj-k úgyis nagyon szeretnek fürödni, vizi apport, ilyenek.


De természetesen érdemes lenne felkeresnetek egy kutyaiskolát, lehetőleg tükörmódszereset, ahol az egyik válaszoló is említette. Szerintem nem rehabos foglalkozásra kéne először mennetek, hanem sima alapfokú, középfokú tanfolyamra, hogy elfogadjon falkavezérnek, kötődjön jobban hozzád, és hallgasson rád, és gyönyörű életetek lehet együtt, csak tenni kell érte. Egy 2 éves kutya még fiatal, mindenre meg lehet tanítani, ugyanúgy el lehet vele kezdeni a sulit, mint a 3 hónapos kutyával. Egy 10 éves kutyával sem késő!

2011. márc. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítettetek! A kerítés viszont csak 1 hónap múlva lesz megcsinálva :P Nem nagy baj, de azért nem szeretném, ha erre a szökés dologra rászokna! Most 3 napig esze ágában se volt elmenni és egész nap csak aludt....Elfáradt az udvarlásban...
2011. márc. 13. 16:37
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez a tükörmódszeres dolog nem fog menni....ugyanis Pécsen lakok. De a tukormodszer.hu-n reklámoznak könyveket amelyek egyike nekem meg is van. Szerintetek ez elég lehet fontosabb dolgok tanítására?
2011. márc. 13. 16:41
 8/8 anonim ***** válasza:

"Egy 10 éves kutyával sem késő!" :D Te sem gondolod komolyan?! Főleg ha 10 évesen sincsen + a VK_I. vizsgája...

---------------

Komolyan: természetesen! 2 évesen még tanulékony! Ugyanis: születésétől fogva tanulékony...7-9 hónapos kortól komoly kiképző mellett 2-éves korára minden vizsgája +van! EK,

VK. I-III: őrző-védő!És a Nyomkövetés!!! Közben járnak versenyekre.67-7 éves koráig stagnál( egyenletes a kutya mozgása munkája...)és 7-8 éves kora után lefele ível az élet pályája!( egy jó kutya versenyzőnek már ekkora kivan képezve az utánpótlás)A lefele ívelés alatt értem, hogy tökéletesen + csinál mindent, csak már lassabban... (a fájdalmak kezdenek elő jönni)12-13-évesen már szegénynek a fel állás is nehezére esik(ízületi fájdalmak)... Sok szerencsét!

2012. okt. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!