Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit rakjak a kerítésre, hogy...

Mit rakjak a kerítésre, hogy a szomszéd gyerekek ne hergeljék a kutyámat?

Figyelt kérdés

Drótkerítésünk van, nagyrészt bokrok vannak az ő oldalukon, de van, ahol teljesen át lehet látni.

A gyerekeknek (van vagy 5-6) nem vesznek semmi játékot, így egész nap kint vannak az udvaron, ordítanak, rohangálnak, minket bámulnak, átdobálják a szemetet stb.

Ez eddig is felháborító volt, de mióta megvan a kutyám, még rosszabb. Naphosszat a kerítésnél állnak, visonganak és átdobálnak dolgokat a kutyának, van hogy olyanokat, amiktől meg is fulladhat. Így a kutya egész nap ugat.

Sokszor szóltam már rájuk, szépen is, dühösen is, de képtelenek felfogni.

A szüleik, vagy nem tudom kijeik is sokszor tanúi voltak, hogy megkértem a gyerekeket, hogy ne piszkálják a kutyát, de ők meg örülnek, ha elvannak a kölykeik...

Nemrég az egyik szülő vagy nagytestvér vagy valaki ott lakó mondta, hogy nem piszkálják... Én meg hiába magyaráztam, hogy örülnék ha békénhagynák, meg hogy sokszor átdobnak veszélyes dolgokat (mellesleg ezek a szomszédok már egyszer megmérgezték a macskánkat, aki szerencsére túlélte). Mondtam, hogy majd akkor visíthatnak ha odakap a kutya, mert annyira felidegesítik...

Szóval nem lehet velük beszélni. Így kellene valamit tenni a drótkerítésre, ami jó a kutyának is jó, és a kis idióták se tudnának átnyúlkálni, sőt lehetőleg átlátni sem.

Ja, és a kutya elég rombolós, szóval valami masszív kéne, de az a baj, hogy most nincs nagyon pénz ilyesmire.


2011. márc. 12. 17:38
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Sűrű léckerítés, tömör falemez, nád.
2011. márc. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
nádkerítést! azon nem látnak át
2011. márc. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Én is a nád híve vagyok, még jól is néz ki, nem lehet rajta átlátni, de főleg nem átnyúlni. Mi a szomszéd kutyától szeparáltuk így a miénket, abszolút bejött. Mondjuk 3-4 tél után cserélni kell a nádat, de annyit meg megér. Most tavasszal biztos akciós is lesz praktikerben, ilyesmi helyeken.
2011. márc. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
78%

Hát hadd piszkálják...

Majd megharapja őket aztán akkor megtanulják.

2011. márc. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
90%

ha cigányok azok a drága kölkök, akkor nem nagyon tudsz mit csinálni, ők sajnos megmaradtak egy ember alatti szinten


egyébként ja, nádkerítés, nincs jobb ötletem nekem se, esetleg ereszd ki rájuk egyszer a kutyát :)

2011. márc. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Lyukat rakj rá, akkor tuti befejezik :D
2011. márc. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, ha a kutya "nagyon rombolós", akkor szétszedheti a nádszövetet nagyon hamar. Be kellene valamivel kenni, hogy a kutyának ne legyen kedve a közelébe se menni.
2011. márc. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Nádkerítés jól beválhat.Ha nem válna be úgyis jön a tavasz mikor már nincs fagy éjjel locsoócsövet szerelj fel , aztán ha ezt csinálják lehet őket szépen elterelni a kerítéstől ennek segítségével.
2011. márc. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Ja, igen, az igaz: a kutya könnyen szétviszi a nádat. Én azt tanácsolom, hogy a földtől kb fél méterrel tegyétek fel. Tehát alul egy sávban kimarad. Oda tehettek valamilyen szegélyt, amit pázsithoz adnak. Így nem néz majd ki hülyén és a szegély kutyaálló lesz. Én ezt a megoldást egy magazinban láttam, igaz, ott a kicsi virágok miatt volt így :)
2011. márc. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
96%
Villanypásztor,szögesdrót,taposóakna!!! "Vasfüggöny"
2011. márc. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!