Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit rakjak a kerítésre, hogy...

Mit rakjak a kerítésre, hogy a szomszéd gyerekek ne hergeljék a kutyámat?

Figyelt kérdés

Drótkerítésünk van, nagyrészt bokrok vannak az ő oldalukon, de van, ahol teljesen át lehet látni.

A gyerekeknek (van vagy 5-6) nem vesznek semmi játékot, így egész nap kint vannak az udvaron, ordítanak, rohangálnak, minket bámulnak, átdobálják a szemetet stb.

Ez eddig is felháborító volt, de mióta megvan a kutyám, még rosszabb. Naphosszat a kerítésnél állnak, visonganak és átdobálnak dolgokat a kutyának, van hogy olyanokat, amiktől meg is fulladhat. Így a kutya egész nap ugat.

Sokszor szóltam már rájuk, szépen is, dühösen is, de képtelenek felfogni.

A szüleik, vagy nem tudom kijeik is sokszor tanúi voltak, hogy megkértem a gyerekeket, hogy ne piszkálják a kutyát, de ők meg örülnek, ha elvannak a kölykeik...

Nemrég az egyik szülő vagy nagytestvér vagy valaki ott lakó mondta, hogy nem piszkálják... Én meg hiába magyaráztam, hogy örülnék ha békénhagynák, meg hogy sokszor átdobnak veszélyes dolgokat (mellesleg ezek a szomszédok már egyszer megmérgezték a macskánkat, aki szerencsére túlélte). Mondtam, hogy majd akkor visíthatnak ha odakap a kutya, mert annyira felidegesítik...

Szóval nem lehet velük beszélni. Így kellene valamit tenni a drótkerítésre, ami jó a kutyának is jó, és a kis idióták se tudnának átnyúlkálni, sőt lehetőleg átlátni sem.

Ja, és a kutya elég rombolós, szóval valami masszív kéne, de az a baj, hogy most nincs nagyon pénz ilyesmire.


2011. márc. 12. 17:38
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
91%

Ahol át lehet látni, oda ültess te bokrot.

Nálam is hasonló volt a helyzet, én egy hatalmas pofonnal oldottam meg a helyzetet, amikor elszakadt nálam a cérna. Pláne, hogy az idióta kölök miatt az én kutyám lett veszélyesnek kikiáltva.

2011. márc. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Szögesdrót? Vagy valami olyan, ami kárt tesz az ilyen kártevőkben.
2011. márc. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
78%
Jah, most olvastam csak, hogy olyan kell ami a kutyában nem tesz kárt. A nád az jónak tűnik. Bár, én a helyedben már erőszakosan léptem volna fel a hülye gyerekekkel szemben. Esetleg nem tudnád betanítani a kutyádat pár dologra? Például, hogy a gyerekekkel szemben agresszív legyen. Ha piszkálják ugorjon neki a kerítésnek. Azt kéne elérni, hogy féljenek tőle. Bár, az sem jó, mert akkor a kedves szülők a kutyát is megmérgezik. Nem tudom mi a megoldás. Én biztos agyonverném az összeset. De ez sem megoldás.
2011. márc. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezek a gyerekek ilyenek,akkor a nád nem fog sokáig tartani.Átláthatatlan léckerítés.
2011. márc. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezen át se látnak a hülyegyerekek.

2011. márc. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk nagyon bevált, hogy a kerítés aljára raklapokat erősítettük egy sávban, fölé pedig nádat. Nem is drága, de megéri. A kutyáink így is ugattak, de hogy nem látták a szomszédokat, gyorsabban lenyugodtak.

Egyik ismerősömnél pedig ugyanez a helyzet volt, mint Nálad. Annyira elege lett, hogy sűrűn beültette tujával a kerítés menti részt, és a tujákon túl még egy kerítést csináltatott, amit benádaztatott. Nádon voltak lyukak, ahonnan öntözte a köztes tujákat. Nagyon gyorsan megtette a hatását ez a "vastag kerítés":)

2011. márc. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Igen, cigányok a kedves szomszédok...

És nem merek erőszakosan fellépni, mert mérgezés lenne a végén... De akkor fiatal lány létemre lemészárolnám az összeset.

Azt meg nem akarom, hogy bántsa őket (egyébként közepes testű kutya), mert nem sokba fáj nekik átdobni egy mérgezett csirkecsontot.

Az a baj, hogy a kis szemétládák rácsimpaszkodnak a kerítésre, és rángatják is.

1kan, a locsolócsöves ötlet tetszik:D csak hát azóta, hogy megvan a kutya, nem vagyok túl bátor... mert ki tudják találni, hogy a kutyát is meg lehet mérgezni. Előtte volt, hogy gereblyével üldöztem el a gyerekeket, akik épp átmásztak hozzánk, vagy rátapostam a kezükre, amikor átnyúltak virágot lopni.

A villanypásztort és társait én is preferálnám, de szerintem annak is mi látnánk a kárát:D

Sajnos mi nem tudunk oda ültetni, mert ott pont beton van.

Egyébként tényleg hasznos válaszokat kaptam, szóval mentek a zöld kezek:)


Ja, és ha nem állítják le magukat, akkor majd jövök ide sereget toborozni :D

2011. márc. 12. 18:49
 18/32 anonim ***** válasza:
94%

Zolinho19 válasza:


Villanypásztor,szögesdrót,taposóakna!!! "Vasfüggöny"


Kiegészítésnek: Kalasnyikov, Jobbik, Magyar Gárda, esetleg takard le a kerítést egy Árpád-sávos zászlóval, hadd szokják a cigók.

2011. márc. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
94%
Hát én segítek szívesen. Tényleg. Rajtam az acélbetkós, mehet a bunyó :D
2011. márc. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Lehet kapni ilyen speciális tuja szerűséget, amit cserépben kell tartani, szép nagyra és terebélyesre nől.
2011. márc. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!