Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit rakjak a kerítésre, hogy...

Mit rakjak a kerítésre, hogy a szomszéd gyerekek ne hergeljék a kutyámat?

Figyelt kérdés

Drótkerítésünk van, nagyrészt bokrok vannak az ő oldalukon, de van, ahol teljesen át lehet látni.

A gyerekeknek (van vagy 5-6) nem vesznek semmi játékot, így egész nap kint vannak az udvaron, ordítanak, rohangálnak, minket bámulnak, átdobálják a szemetet stb.

Ez eddig is felháborító volt, de mióta megvan a kutyám, még rosszabb. Naphosszat a kerítésnél állnak, visonganak és átdobálnak dolgokat a kutyának, van hogy olyanokat, amiktől meg is fulladhat. Így a kutya egész nap ugat.

Sokszor szóltam már rájuk, szépen is, dühösen is, de képtelenek felfogni.

A szüleik, vagy nem tudom kijeik is sokszor tanúi voltak, hogy megkértem a gyerekeket, hogy ne piszkálják a kutyát, de ők meg örülnek, ha elvannak a kölykeik...

Nemrég az egyik szülő vagy nagytestvér vagy valaki ott lakó mondta, hogy nem piszkálják... Én meg hiába magyaráztam, hogy örülnék ha békénhagynák, meg hogy sokszor átdobnak veszélyes dolgokat (mellesleg ezek a szomszédok már egyszer megmérgezték a macskánkat, aki szerencsére túlélte). Mondtam, hogy majd akkor visíthatnak ha odakap a kutya, mert annyira felidegesítik...

Szóval nem lehet velük beszélni. Így kellene valamit tenni a drótkerítésre, ami jó a kutyának is jó, és a kis idióták se tudnának átnyúlkálni, sőt lehetőleg átlátni sem.

Ja, és a kutya elég rombolós, szóval valami masszív kéne, de az a baj, hogy most nincs nagyon pénz ilyesmire.


2011. márc. 12. 17:38
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Hívj, és jövök. Én haragszom minden egyes kissebségi példányra, mert nekem a nagymamámat terrorizálják, ezek az átkozottak. Már legalább tíz éve nem meri felhúzni a redőnyt, mert állandóan kövekkel dobálják az ablakot.
2011. márc. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Sajnálom:S

És köszönöm a segítséget.

Régebben én is úgy gondoltam, hogy "a lángszóró az egyetlen fegyver mivel nyerhetek", de arra jutottam, hogy biztosan máshogy is meg lehet oldani. Most már vannak kételyeim:D

Cserepes tuja sem nagyon fér oda, szóval inkább kerítés kellene.

2011. márc. 12. 21:52
 23/32 anonim ***** válasza:
Én helyedben feljelenteném őket zaklatásért, csend háborításért..
2011. márc. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
80%
Az a baj,hogy túl művelt vagy.Milyen gyerekek?Azok cigánypurdék.Így.S ha cigány,akkor tanuld meg:HA nyalod, mar;HA marod,nyal.Ezek ilyenek,nincs mit udvariaskodni velük.Méghogy gyerekek...Feltituláltad rendesen a purdékat...
2011. márc. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Igazad van... ( előzőnek szól )
2011. márc. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Pénzzel lehetne sok mindent,de ha olcsón kell,talán egy második drótháló is lehet megoldás,csak átmenetileg,talán megunják.Akkor ugyan összemegy a kert mérete.De gondolom,ott amúgy sem sokat vagytok...Vagy a hátsó udvart leválasztani.
2011. márc. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
70%

Na igen, lehet hogy jobb lenne a kutyát elzárni kennelbe vagy egy másik kertrészre...

De én még mindig a lyukra szavazok :D

2011. márc. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
45%

Azt írta az egyik válaszoló,hogy tanítsd meg,hogy agresszív legyen a gyerekekkel szemben.

Ezt én semmiképp se ajánlom,mert ha a szomszéd gyerekekkel agresszív lesz,akkor másik gyerekekkel is valószínüleg az lesz,és egyrészt ez séta közben sem jó,másrészt,ha esetleg gyermeked lesz,akkor sem.


És mielőtt valaki leszól,direkt írtam "szomszéd gyereket" Nekem az is gyerek,nem purdé,meg ilyenek. GYógypedagógus vagyok,velük foglalkozom. Nem tehetnek róla,hogy rossz helyre születtek,és arról sem,hogy rossz példát látnak. HA egy kutya támad,azt mondják, az majdnem mindig a gazda hibája. HA egy gyerek neveletlen,nem tud viselkedni,az meg a szülőké. Én a szülőket már biztos megcsaptam volna,igaz ez sem jó megoldás.

2011. márc. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
92%
Kedves Gyógypedagógus.Sajnos,az ilyen jóhiszemű emberekért van ez a helyzet a cigányokkal.Ezek nem azért ilyenek,mert rossz példát látnak vagy rossz helyen születtek,hanem azért,mert a vérükbe van a lopás,csalás.Pedagóguskodhatsz évezredeken keresztül,a vér nem válik vízzé.Olyan helyeket tudok,ahol a mocsokból,szemétből kivették őket,házakat építettek nekik,tanítót alkalmaztak,hogy jó útra térítse őket stb.Erre ők leszerelték az ablakokat,ajtókereteket és tűzet raktak,eladták a házból a csöveket,kagylót és minden olyant,ami mozdítható volt és amit el tudtak adni.És hidd el,azok is valamikor olyan "ártatlan gyerekek" voltak,mint akikkel te most az idődet töltőd.Remélem nem sértettelek meg,csak én így látom a helyzetet,esély volt nekik adva elég,még igen sok is,úgyhogy a tanítás helyett inkább a kiköltöztetésükre kellene költeni a közpénzt.
2011. márc. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
Elég szar helyzetben vagy. A gyerekeknek hangosan szólsz mennek a szülőkhöz, hogy te itt terrorizálod szét a fejüket. A pofonnál ugyanez. Félek, hogy a végén megmérgezik a kutyát vagy még ellened tesznek feljelentést. Vagy hívják a verekedős társaikat, hogy szétverjenek. Ha feljelentenéd őket, akkor nem lenne bíróságra jár, s ha ő nyeri meg... Bevetik az előző kettőt amit írtam.
2012. máj. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!