Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dalmata vagy border collie?

Dalmata vagy border collie?

Figyelt kérdés
Benti kutya lesz, kis kerttel, nagyon mozgékony kutyát szeretnék akivel sokat sportolnánk és sokfélét:frizbi, agility, dog dancing, engedelmességi. Olyan kutyát szeretnék amely barátságos, mindenhová elvihető, de ha olyan helyzet adódik akkor meg tudjon védeni és jellezen-védje a házat.
2011. márc. 12. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Hátfura párosítás. Kis kert, lakáskutya... és mozgékony legyen. Ha frizbi, agility ilyesmik, akkor inkább a border colli, de készülj fel a vele járó gondokra
2011. márc. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben egyet értek az 1. válaszolóval.Lakásba egyik sem való.....azt nem hiszem, hogy annyi időd van, hogy egész nap vele légy.És amikor egyedül van csak szenved.Inkább a kicsi kert,hogy legalább levegőn legyen...

És igen,ha mégis lakásban fogod tartani akkor a dalmata,mert nem annyira hullik a szőre.

2011. márc. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Ninna ♥ ***** válasza:

Most ez esetbe nekem is a dalmatát kell javasolnom, pedig borderes gazdi vagyok, én ha jónak látom a körülményeket, mindig bordert javaslok, de most nem. Benti kutyának mind a kettőt lehet tartani, az én borderem is benti, még sincs semmi baja. Én már itthon dolgozom 6 órában, össze-vissza, mert rengeteg időt kell vele töltenem, szóval így 1-1 óra kihagyásokkal is dolgozom, ami azért elég megterhelő. Frisbee, séták, minden nagyon komolynak, és jónak kell lennie, lefáraszthatatlan energiájúak a borderek. Én napi 4-5 órát futtatom, frisbeezek vele, labdázunk, kutyákkal játszik, szaladgál, és még sem tudom őt minden nap 100%-osan lefárasztani. Ma a jó időnek köszönhetően szinte egész nap a Duna-parton szaladgálhatott, játszottunk, sok kutyus is volt kint, a mezőn is voltunk, a nagyiékat is meglátogattuk, holnap kutyasuliban leszünk elég sokat. :) Ma sikerült őt lefárasztanom, a KONG játékával játszik kb. félóránként, amikor felébred, de folyamatosan alszik.

Én azt mondom, a dalmata jobb lenne.

2011. márc. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Dalmata. Mindkettőnek nagy a mozgásigénye, de a border mostanában nagyon felkapott lett, divatkutyává válik. Nem csúnya, de a dalmata nekem jobban tetszik, elegánsabb is.
2011. márc. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
egyértelmű hogy dalmata
2011. márc. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Sztem border collie :)
2011. márc. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
dalmata! ;)
2011. márc. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Dalmata.

Mellesleg a dalmatamentés full-on van, van egy csomó 2-3 éves szépség nálunk. [link]

2011. márc. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]

Ő annyira aranyos:)

2011. márc. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!