Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havanese kutyus lakásban...

Suzy20 kérdése:

Havanese kutyus lakásban tartása, hosszabb időre lehet egyedül hagyni?

Figyelt kérdés
Akinek van tapasztalata munka mellett ilyen kutyust tartani, azoktól várom a jó tanácsokat a szoktatást illetően :) Egyedül élek és dolgozom, reggel 1 óra séta, 8 óra munka, utána 1,5-2 óra séta és sok sok játék lenne a program :)
2011. márc. 12. 20:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Unatkozó kutya ellen

Első tipp - étellel kitömött játékok


Napjainkban a kisállatkereskedésekben sok olyan játékszert lehet kapni, amelyek kifejezetten erre a célra készültek. Az egyik legnépszerűbb játékszer a Kong, egy tartós, kemény gumi játék, különböző formában és méretben. A töltelékkel kitömött Kong játék tökéletes módja annak, hogy a kutyakölyök a saját játékaira összpontosítson, az emberek dolgait pedig megkíméli az éles, pusztító csecsemőfogaktól. Le lehet fagyasztani, nem lehet neki ellenállni és mivel a kutyusnak nagy szüksége van az orális ingerlésekre, ez tökéletes megoldást jelent számára. Nagyon fontos lekötni a figyelmüket, mert ilyenkor a kölykök nagyon rövid ideig képesek összpontosítani valamire. A Kong játékok megnyugtatják az örökké aktív, kíváncsiskodó kiskutyákat.



Második tipp - Rágnivaló csontok



Többnél több ízletes csontot adhatsz a kutyádnak. Nálunk inkább a természetes anyagokból gyártott csontok vagy a helyi élelmiszerboltban kapható kemény csülök, porc vagy bordacsontok vannak előnyben részesítve. Akár az állatkereskedésben, akár az élelmiszerboltban vásároltad a csontokat, mindenképpen felügyeld a kutyust a fuldoklás elkerülése végett, hiszen megtörténhet, hogy le válik róla egy kisebb darab. Ügyelj arra, hogy a csont nagyobb legyen, mint a kutya feje. Ez a tevékenység órákon át lefoglalhatja a kutyust és amikor mindenkinek dolga van, legalább ő sincs útban.


Negyedik tipp -Fogság


A legnagyobb hiba, amit az emberek elkövetnek, amikor kölyökkutyátű nevelnek, hogy nem állítanak határokat. A kiskutyának nem kellene körbeszaladgálnia a házat, inkább tudnia kellene, hol a helye. Ez nem csupán arra jó, hogy korlátozni lehessen a rágási lehetőségeit, hanem megtanítja a kisállatot a szobatisztaságra, valamint a szabályok betartására. Ha éppen egy játékszert rág, azt egy ládában, egy x-penben, a fekvőhelyén vagy egy olyan helyen kellene tennie, ahol szemmel tartható és felügyelhető. A kutya nevelés nagyon fontos része, hogy az tudja, mikor tanul és mikor pihenhet. Amikor nem tudsz vigyázni a kiskutyára, a ketrec nagyszerű módja annak, hogy elősegítse a nevelését és kiküszöbölje a helytelen rágást. Ha nem unatkozik, miközben be van zárva, akkor nem fog ugatni és nyöszörögni.


Megjegyzés: Az x-pen egy több méretben kapható fém-vagy műanyag ketrec. A gyermek kapuk szintén kiválóak a házban való mozgás korlátozására.


Ötödik tipp - Készíts egy játékdobozt!


A játékszeres doboz sok örömöt jelenthet a kiskutya számára az elkövetkező években, mert nagyon fogja várni, hogy egy kis időt tölthessen gazdijával. A játékdoboznak az a lényege, hogy különböző típusú játékokat kell, egy fedéllel ellátott dobozba helyezni vagy egy olyan helyre, ahol nem férhet hozzá a kiskutya. Ez különleges alkalmakra ad lehetőséget és a játszási idő miatti izgalomra. Az én kutyáim hat évesek és még mindig nagyon várják az interaktív játszási alkalmakat; ha csupán annyit mondok, hogy- játék idő- az máris örömöt vált ki belőlük, farkukat csóválják és ugrálnak.


Az a cél, hogy naponta legalább 15 percet kell eltölteni a játékdobozzal való játszással. Hagyd, hogy a kiskutya legyen kreatív, dobáld a játékokat és a kutya vigye vissza, használd ezt az időt nevelésre és a játszásra való képzésre. Legyen egy kulcs szó, ami jelezze ezt a különleges alkalmat, például, játék! Az enyém játék-idő! Szükséged lesz egy második parancsszóra is, arra az időre, amikor véget ér a játék, mint például, vége! Egy, két kivétellel, szedd össze a játékokat és tedd el őket másnapig. Azzal az egy-két kimaradt játékkal eljátszanak egyedül. Naponta váltogasd a játékokat, mindig legyen egy-két új, hogy ne unja el magát.

2011. márc. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tippeket, én is ilyesmit nézegetek, szerencsére amikor érkezik, lesz 1,5 hetem non-stop :)
2011. márc. 12. 20:48
 3/13 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 kutya van, én is, a párom is dolgozunk, de én 4 órába, és mostanában kezdtem, míg kicsik voltak, akkor nem dolgoztam.

Kicsi kutyát nem ajánlatos magára hagyni, mert ugye, akkor még nem annyira neveltek, "érdeklődnek", lopnak, rágnak, sírnak. 4 hónapos az a kutya, aki szerintem már kibír órákat egyedül, egy kölyök nem. Én a helyedben egy fél éves kutyát vinnék, kisebbet nem.

Bocsánat, de ez a véleményem. A játékok jók, de nagyobb korban, kisebb kutyáknak minél több törődésre, odafigyelésre van szüksége.

8 hetesen elhozod, 9,5 hetesen már magára hagyod, mit fog csinálni? Őket még nem lehet 1-2 dologgal lekötni 8-9 órára.

2011. márc. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekünk kettő bichon van egy fiú és egy lány. a fiút most vettük nem rég ( nem tenyésztés céljából )


Először nem fog megmaradni egyedül éjszaka mert sírni fog. Tehát vele kell aludjál és számíts olyanra, hogy kialvatlan leszel. A zsepiket tartsd távol tőle, mert szétrágja. Nekünk a tapétát letépte,mert egyedül maradt otthon mivel dolgozni is kell. Kiskorában még nem, de fokozatosan kell hozzászoktatni, hogy ekkor és ekkor nem leszel otthon.. Számíts a bepisilésre ajánlanám a pelust ( nem a kutyára, hanem amit lekell teríteni a földre ) vegyél neki sok szőrmét. Ne hagyd kint egyedül az udvaron. Sokat foglalkozz vele és éreztesd, hogy te vagy a főnök. Elején sok bajod lesz vele, de kibírható :) Csontot ne adj neki tilos. Meg figyelj arra hogyha befullad legyél mellette simogasd stb.. érezze hogy vele vagy. de gondolom ezeket tudod.


remélem segítettem :) bármi kérdésed van még nyugodtan kérdezz ! :))

2011. márc. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
havanese * ( előző voltam )
2011. márc. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem is havanesem van. Most már nagyon jól el van otthon egyedül is, átalussza az az időt, amíg mi elmegyünk otthonról. Eleinte viszont elég nehéz volt vele, mert pár hónapos koráig még hajnal 3-kor is ki kellett vinni pisilni, aztán ébresztett fél 6-kor. Nekem szerencsém volt ebből a szempontból, mert vizsgaidőszak előtt hoztuk pont. aztán ott volt a nyár, szóval eleinte non-stop vele voltam. Kb. 1 hétig velem aludt az ágyban, mert sírt, de miután sikerült egy kis baleset, akkor leköltözött a földre,de nem volt vele semmi probléma, nem próbálta visszasírni magát. Szerintem az egyedüllétet elég hamar megszokja, és jól viseli. A zsepiket az enyém is imádja, 1000 kis cafatra tépkedi, ha sikerül szereznie egyet. A pelusról csak annyit, hogy mi is próbáltuk, de nem volt hajlandó használni, úgyhogy sajnos maradt, hogy éjszakázok a kedvéért. Amúgy tündéri kutyusok szerintem, értelmes, tanulékony, és egy igazi kis bohóc. Biztosan sok örömöd fog telni benne.
2011. márc. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kutya-kutya, fokozatos szoktatással és az elkényeztetés elhanyagolásával bármelyiket hozzá lehet szoktatni az egyedülléthez úgy, hogy ne érezze szarul magát.

A falkavezérség nagyon fontos - ezer helyen olvashatsz erről mostanában, javaslom a cerberos kutyaiskola oldalán található, gazdiképzőt -, mert akkor nem azzal fognak telni az egyedül töltött órák, hogy a kutya rommá aggódja magát érted.

2011. márc. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mi ( én a két havanesés vagyok ) nem vittük el kutya kiképzőhöz meg semmi ilyenhez a kutyust tök felesleges.

Hát nálunk használták a pelust bár volt olyan amikor azt is szét tépték. CSaládtagként kezeljük őket. beszélünk hozzájuk mintha emberek lennének. nagyon be tudják lopni magukat az ember szívébe, tündéri kiskutyák !

2011. márc. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok tanácsot, a negatív és pozitív hozzászólásokat egyaránt. Fontos tisztázni, hogy tájékozott vagyok kutyatartásban, sok ismerősöm "kutyás" és a bátyámnak 2 beagle kutyusa van, tehát tudom mit jelent a szobapelus és az agility :) Nem azért veszek kutyát, hogy kínozzam a lakásban, de sajnos bérből élünk, szerencsés az, aki otthon tud maradni... Én Őt társamnak választom, és azért fordulok hozzátok, hogy minél jobban csináljam... Nincs kert, viszont van sok park (13. ker) és a Duna part, ahová sokat fogunk járni sétálni, van elkerített kutyajátszótér, szóval sok a lehetőség, viszont az mindennél fontosabb, hogy mivel tudom kompenzálni azt hogy nap közben nem leszek vele. Egyébként amíg picúr, fél éves koráig haza tudok szaladni hozzá ebédidőben, szóval annyira sokat akkor sem lesz egyedül, utána tervezem hozzászoktatni a teljes napokhoz :)
2011. márc. 13. 22:07
 10/13 anonim ***** válasza:
Hámot vegyél neki :) ( nem rosszból, csak ezzel a kutyádnak segítesz )
2011. márc. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!